Jump to content

Aparatori noroi la rotile fata - X3 F25 facelift 2014


ACM

Recommended Posts

Va salut,

 

Detin de cateva luni un model BMW X3 xdrive 20D. Am observat aceasta diferenta intre cele 2 aparatori de noroi la rotile din fata.

Una are un grilaj probabil pentru a circula aerul iar la cealalta roata este diferit, orificiile de circulare a aerului nu exista. Doar niste forme ondulate.

 

Nu ar trebui sa fie identice aparatorile ?

 

Atasez un pdf cu 2 imagini exemplificative.

 

As fi recunoscator posesorilor de X3 din 2014 pentru un raspuns. Sunt curios daca si ei au la fel.

 

Va multumesc anticipat.

Aparatori noroi roti - BMW X3 F25.pdf

Edited by ACM
Link to comment
Share on other sites

Salut! Pe care parte ai gaurile si pe care nu ? Eu am inlocuit una din "aparatorile" de care vorbesti (mai precis cea de pe partea soferului) si la fel a venit fara gauri desi am comandat varianta pe original. Masina mea nu e LCI. Retin totusi ca si pe stanga si pe dreapta erau decupate. Tu o ai de noua ? Poate a suferit o schimbare de aparatori in timp.
Link to comment
Share on other sites

Am cu vb cu cei de la service-ul autorizat BMW din Timisoara cat si cu cei de la Iasi care mi-au vandut masina. Raspunsul lor a fost acelasi desi sunt competitori pe piata din tara:

"aparatorile noroi pot diferi in functie de dotarile masinii, anul productiei. Sunt modele care le au la fel pe ambele parti , altele nu sau pot lipsi fantele de aer"

 

Va multumesc tututor celor care ati postat pentru ajutorul si amabilitatea de care ati dat dovada!

Link to comment
Share on other sites

Poate sunt montate in functie de stocul pe care il au in fabrica la momentul respectiv.

Astfel daca raman fara aparatori cu fante de aer, monteaza din acelea fara...

 

Desi din punct de vedere tehnic ar trebui sa aibe o oarecare functionalitate fantele de aer (circulatie aer, racire frana, etc)

Daca sunt ptr circularea aerului nu e normal sa circule doar pe o parte.

 

Cred ca la o asemenea intrebare numai un inginer de la BMW ar sti sa raspunda.

 

Referitor la ce imi spuneau cei de la reprezentanta din tara cum ca ar fi montat un radiator in functie de dotari...Eu m-am uitat si exista un punct de fixare (o ureche) insa e simetric atat stanga cat si dreapta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.