Jump to content

Galerie admisie e90


Recommended Posts

Salut,

 

Am si eu o problema la galeria de admisie. Sufla aer,am urme de ulei, am pus si o poza cu problema. La bimmer service mi-au spus sa o schimb ca este sparta. 3300 RON cu tot cu manopera.

 

 

Masina merge nu am stiut de problema. Ceva recomadnari ?

 

post-77215-0-09372400-1485199162_thumb.jpg

 

 

http://imgur.com/a/dDQpU

 

Ceva recomandari de alt service. Ca ultimele experiente la bimmer nu as prea vrea sa mai merg.

 

 

Multumesc,

Link to comment
Share on other sites

Nu se schimba deloc greu, dacĂŁ te duci la un service auto ĂŽn 30 de min e schimbatĂŁ, și tu daca ai câteva cunoștințe de mecanica, iar aia de la sh dacĂŁ tot e data jos ar fi bn sa o și cureți...

 

 

Multumesc pentru informatii. O sa cumpar una sh si o sa o si curat. Ce trebuie sa cumpar pentru a o curata ? Cu ce se curata?

Link to comment
Share on other sites

Pai daca ar fii sa scoatem din calcul faptul ca noua nu vrei din prisma banilor, si aici inteleg perfect, alta varianta nu este decat sa iei una SH . Din demembrari de undeva , dar totul devine loterie. Poti gasi una care sa te tina mult si bine sau sa ai ghinion si sa-ti cada dupa ceva timp. Si iar o iei de la capat , cu alti bani si alta distractie.

Chiar daca probabil nu conteaza, sfatul meu este sa faci un mic efort si sa-ti iei una noua. Ai montat-o si... conduci linistit.

Link to comment
Share on other sites

Pai daca ar fii sa scoatem din calcul faptul ca noua nu vrei din prisma banilor, si aici inteleg perfect, alta varianta nu este decat sa iei una SH . Din demembrari de undeva , dar totul devine loterie. Poti gasi una care sa te tina mult si bine sau sa ai ghinion si sa-ti cada dupa ceva timp. Si iar o iei de la capat , cu alti bani si alta distractie.

Chiar daca probabil nu conteaza, sfatul meu este sa faci un mic efort si sa-ti iei una noua. Ai montat-o si... conduci linistit.

 

Pai spune-mi mie ca sa știu asa de curios ce ar putea sa se ducĂŁ la o galerie de admisie... e un corp fix de plastic și care are niște canale de trece aerul comprimat din turbo și clapetele, la ce efort fizic este supusa?

Link to comment
Share on other sites

Uite aici dacĂŁ te intereseazĂŁ la sh, cu garanĂâşie..

3b1bdd7efd27a0cfc23bdda12eb78672.jpg

d5203bed80cb35b0fe53a68789877d46.jpg

 

Trimis de pe al meu LG-H960 folosind Tapatalk

 

 

Multumesc, O sa contactez maine vanzatorul avand in vedere ca astazi este zi libera de la stat.

 

Un service in Bucuresti unde pot face acest schimb? Plus ca as vrea sa schimb si fulia de la vibrochen preventiv, si o tot plimb in portbagaj de ceva vreme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aceeasi problema am avut-o si eu la n47. Galeria nu a fost sparta, doar ca se largise simeringul de la axul clapetelor din galerie. Eu am optat pentru scoaterea clapetelor si acoperirea gaurii ramase cu un dop din plastic comandat de pe ebay. Piesa cu tot cu transport a fost in jur de 100 lei, iar reparatia am facut-o singur.

http://www.ebay.com/itm/BMW-N47-Swirl-Flap-Rod-Plug-Bung-Blank-/142236109935?hash=item211deecc6f:g:FooAAOSwt7pXMjrB&vxp=mtr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.