Jump to content

Achizitie Bmw E46/E90/E92


The Shocker

Recommended Posts

Eu am mai zis, ai rabdare si ia masina de la un coleg de pe forum. Masinile din germania care nu necesita investitii sunt scumpe. Masinile ieftine sunt vandute pentru ca trebuie bagat bani in ele. Samsarii cumpara cele mai ieftine masini la ei conteaza profitu doar nu sa iti vanda ei masina ingrijita.

 

La un coleg pe forum ai istoria masinii de obicei , ce s-a schimbat, si nu bagi bani dupa ca intr-un sac spart mai ales daca a intretinut-o cum trebuie cu piese de calitate.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Referitor la ce spuneai " aia care iti place mai mult"...."plus ca nu ceea ce este mai nou automat este si mai bun"; sunt de acord, sincer sa iti spun cel mai mult imi place:

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-cd-facelift-automat-m-sportpaket-ii-ID7GikMB.html#9c369d13d2

 

Sunt constient ca faci rabat de la multe optiuni moderne, risti si datorita varstei acestei masini.

Daca masina respectiva era in zona de 5000-5500euro, o luam. Pretul asta imi pare exagerat, tu/voi ce parere aveti?

In 7000 euro daca se scoate nu mi se pare mult . Da, gasesti la de la 7000 model mai nou E90, dar fara optiunile alea. Varianta de caroserie coupe va fi mereu mai scumpa, iar daca este echipata din fabrica cu pachet M pretul va fi si mai mare. Vorbim de masini ok, nu de cotete pe roti cu sute de mii de km la bord...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

Buna seara,

 

Pentru a nu mai deschide un topic nou, as dori sa achizitionez un BMW E90 330d xdrive din 2008.

Proprietarul foarte deschis, mi-a trimis seria de sasiu.

De la reprezentanta, am reusit sa obtin prin cineva ( atentie nu oficial, contracost ), urmatoarele informatii din attach.

Apelez la bunavointa si cunostintele dumneavoastra spre a va cere un sfat, o parere daca aceste intrari in service par a fi in regula ( tot aici am citit ca e posibil sa se faca intrari fake ptr a justifica nr de km de unii proprietari) si km pe care sustine ca ii are in prezent masina, respectiv 165.000 de km, sa fie reali.

 

Va multumesc,

post-393-0-20684300-1517345841_thumb.jpg

post-393-0-94929300-1517345859_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.