Jump to content

HDD BMW F30


MoroXp

Recommended Posts

Va`Salut,

 

Sunt proaspat posesor al unui BMW F30 (fab. 2012) si m-am lovit de o mica problema. Pana acum am avut auto. doar din grupul VAG si nu prea am experienta cu optiunile de pe BMW.

Problema este ca imi apar melodii noi in playlist. Eu am baga un memory stick si am facut import la muzica care se afla pe acesta. Stiu sigur sigur 100% ca am avut doar 10 melodii cantate de un singur artist. Am ascultat ceva timp si totul a fost in regula pana ieri cand m-am trezit cu o gramada de muzica noua, muzica pe care eu niciodata nu am avut-o.

Nu inteleg cum a ajuns pe hdd.

*Aveti idee cum pot sa aflu cateva detalii despre unitatea de stocare, ce capacitate are si daca se poate da "format".

*Daca sterg tot o sa am probleme?

*Softul masinii este pe acelasi HDD?

 

Multumesc.

Edited by MoroXp
Link to comment
Share on other sites

Melodiile respective se importa de pe stick sau disk. Nu au cum sa "apara" de nicĂŁieri. Ori erau deja acolo și nu le-ai observat, ori au fost copiate de pe un suport media introdus ĂŽn unitate

Informații despre spațiul disponibil de stocare gĂŁsești ĂŽn meniu. Poți șterge tot, se pierde doar biblioteca muzicala.

Softul mașinii nu e stocat ĂŽn unitatea multimedia

RegĂŁsești aceste informații și ĂŽn manual

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Toate manualele sunt in limba franceza si nu prea inteleg dar din ce am descifrat am inteles ca masina stocheaza muzica de pe unitatea optica si asta face ca totul sa aiba sens.

Am fost la spalatorie si am lasat-o acolo vreo 5-6 ore si cred ca angajatii au bagat vreun CD sa asculte muzica cat timp au facut curatenie...altfel nu imi explic cum naiba am vreo 15-16 manele :)))))

Link to comment
Share on other sites

Informații despre spațiul disponibil de stocare gĂŁsești ĂŽn meniu. Poți șterge tot, se pierde doar biblioteca muzicala.

Softul mașinii nu e stocat ĂŽn unitatea multimedia

RegĂŁsești aceste informații și ĂŽn manual

 

Eu nu am gasit nici un meniu in care sa-mi arate spatiul de stocare disponibil...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Buna ziua,

 

In cursul acestei saptamani am inceput sa ma ocup de masina in sensul ca sunt cateva detalii care trebuisc puse la punct.

Am cumparat un set de covorase (420 lei), niste cleme ca sa prind cateva capitonaje si un set de anvelope (1100 lei). Intrebarea mea este daca era esential sa pun tot anvelope run flat asa cum a venit masina din fabrica? Eu am ales niste anvelope de vara dar normale mai exact: Matador MP47 Hectorra 3 98V cu dimensiunile: 225/50/R17. Este gresita alegerea pe care am facut-o?

post-81549-0-53890200-1488535995_thumb.jpg

 

Urmeaza sa fac o revezie la consumabile (ulei + filtre) si cam atat deoarece deja am depasitul bugetul alocat pentru luna in curs.

Mai am o mica nelamurire: in momentul de fata se pliaza oglinzile cand apas putin mai mult pe butonul de inchidere. Exista vreo optiune in setari care sa modifice modul in care se pliaza oglinzile? doresc sa fie o apasare scurta de buton (nu imi place ca trebuie sa tin apasat 3-4 secunde pana incepe procesul)

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Am avut eu runflaturi si le'am aruncat :)) N'are nimic daca ai luat normale. Singurul inconvenient este ca, nu ai roata de rezerva la o adica, dar 3 ani de cand am masina,nu am avut nici o problema.

Legat de plierea oglinzilor din cheie, nu cred ca se poate altfel.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Plierea oglinzilor se poate coda sa se faca instant la apasarea butonului de inchidere. Eu nu am incercat inca, pentru mine e ok cum se pliaza acum la apasarea mai lunga a butonului.

 

FEM - KOMFORT_SCHLIESSEN Wert 00

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.