Jump to content

Luxemburgheza


RaYn3

Recommended Posts

Salut, s-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea! E foarte dotata si foarte frumoasa. In urmatorul link ai diverse setari pentru Logic 7 (http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=161120) care e tot sistem audio high end cu amplificator DSP ;) Incearca diversele setari si vezi care ti se pare ca suna mai bine. Multi km fara probleme!
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Salut, s-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea! E foarte dotata si foarte frumoasa. In urmatorul link ai diverse setari pentru Logic 7 (http://www.e90post.c...ad.php?t=161120) care e tot sistem audio high end cu amplificator DSP ;) Incearca diversele setari si vezi care ti se pare ca suna mai bine. Multi km fara probleme!

 

Multumesc. Am gasit ceva setari, doar ca n-am apucat inca sa le aplic. Sper maine sa le reglez.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S-o stapanesti cu placere. Cat mai multi km fara probleme.

Frumos echipata masina.

Trec adesea prin Luxembourg. Drumuri impecabile acolo cat si prin imprejurimi. Astfel de masini sunt conduse pe aici de persoane mature > 40-50 ani. Cam pe la varsta asta esti intr-o pozitie sa ai asemenea masina de firma/sa-ti permiti asa ceva in leasing. Pb a fost condusa ponderat.

 

Pt interesati acolo exista firme de leasing: ALD, Athlon, Alphabet de unde puteti cumpara masini la final de contract. Am cunoscuti care si-au luat de acolo. Nu sunt chilipiruri ci masini bine intretinute la pret corect. Plus 1 AN garantie e oferit obligatoriu de firma care vinde masina in Luxembourg.

Edited by mike2005
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

S-o stapanesti cu placere. Cat mai multi km fara probleme.

Frumos echipata masina.

Trec adesea prin Lxuembourg. Drumuri impecabile acolo cat si prin imprejurimi. Astfel de masini sunt conduse pe aici de persoane mature > 40-50 ani. Cam pe la varsta asta esti intr-o pozitie sa ai asemenea masina de firma/sa-ti permiti asa ceva in leasing. Pb a fost condusa ponderat.

 

Pt interesati acolo exista firme de leasing: ALD, Athlon, Alphabet de unde puteti cumpara masini la final de contract. Am cunoscuti care si-au luat de acolo. Nu sunt chilipiruri ci masini bine intretinute la pret corect. Plus 1 AN garantie e oferit obligatoriu de firma care vinde masina in Luxembourg.

 

Mda. La fel imi povestea un neamt cu care m-am conversat pe e-mail si avea tot asa una adusa din Luxembourg. Sper sa nu-mi dea batai de cap. :)

Link to comment
Share on other sites

Imi puteti recomanda un mecanic unde as putea sa fac distributia? Cineva cu experienta in aceasta lucrare si care sa-mi ofere incredere si garantie. De preferat in zona Timisoara sau Arad. Altfel o sa ma deplasez si la Bucuresti doar sa fiu sigur ca treaba-i facuta cum trebuie.
Link to comment
Share on other sites

Ai o varianta ceva mai aproape decat Bucuresti AICI.

 

Il urmaresc pe Lucian pe fb si am vzt ca face treaba buna, plus ca are multe review-uri pozitive. Doar ca in ceea ce priveste distanta fata de TM, mi-e teama ca-i tot pe acolo, ceva mai scurta, dar nu atat de mult.

Link to comment
Share on other sites

Aici in TM la Banat Car mi-au cerut 6500RON, dar schimba decat 2 lanturi, deci probabil mult sub cele 25 de repere. Am mai fost la cineva care are service si face doar BMW, spune el ca schimba toate cele 25 de piese, dar costa aproape ca in reprezentanta si anume 1230Euro. 500Euro piesele si 700 manopera. In Buc am vorbit cu ciupanezu, el ar fi prima alegere doar ca va trebui sa stau vreo 4 zile prin Buc, ceea ce imi este cam peste mana. La Lucian in Bistrita dureaza o zi, doar ca teoretic mai are loc liber abia prin aprilie. In caz ca renunta careva intre timp, a spus ca ma anunta.
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Il urmaresc pe Lucian pe fb si am vzt ca face treaba buna, plus ca are multe review-uri pozitive. Doar ca in ceea ce priveste distanta fata de TM, mi-e teama ca-i tot pe acolo, ceva mai scurta, dar nu atat de mult.

 

Am vazut un comentariu pe farcebook ca nu monteaza ultimul model de patine.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Desi mi-e greu s-o spun, din cauza unor probleme personale, ma vad cumva nevoit sa ma despart de ea, desi nu pot spune ca-s 100% hotarat. Ideea este ca o sa am nevoie de bani in perioada urmatoare si n-as vrea sa ma apuc sa investesc deja in ea dupa care sa-i pierd sau si mai rau s-o las de izbeliste. Daca sunt interesati aici pe forum, imi puteti scrie pe privat. N-am pus-o inca la vanzare. Am cumparat placutele de frana pt ambele punti, urmand ca zilele urmatoare sa ajung la mecanic sa le schimb. Stiu ca poate parea putin ciudat, dar masina n-are nici un defect ascuns, nu acesta fiind motivul pentru care trebuie sa ma despart prematur de ea. Pentru cei care mi-au urmarit si topicul precedent stiu ca a fost verificata inclusiv in reprezentanta bmw din germania inainte s-o cumpar.
Link to comment
Share on other sites

pacat ca esti nevoit s-o vinzi asa repede dar pana la urma tu sti ce-i mai bine pt. tine. Vei reveni la E90 ?

 

Nu cred. Imi voi lua ceva nou, pana in 15k - 16k de care sa ma folosesc si care sa nu ma forteze sa mai bag bani ulterior sau si mai rau sa-mi creeze un stres aditional. Cel putin nu anul asta.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am vazut un comentariu pe farcebook ca nu monteaza ultimul model de patine.

 

Ma intreb de unde ar putea face rost de patine care sa nu aiba ultimul cod aparut pe piata...

Ai urmarit macar pagina lui de farcebook unde posteaza fiecare lucrare pe care o executa?

Se vede suficient de clar ce repere pune la motor.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nu cred. Imi voi lua ceva nou, pana in 15k - 16k de care sa ma folosesc si care sa nu ma forteze sa mai bag bani ulterior sau si mai rau sa-mi creeze un stres aditional. Cel putin nu anul asta.

 

 

Pacat ca nu ti-ai dat seama dinainte sa o cumperi. Zic asta pentru ca in cazul in care nu ai norocul sa o vinzi repede, probabil o sa pierzi niste bani la ea. Poate iti rezolvi problemele si n-o vinzi, asa ar fi cel mai bine cred.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.