Jump to content

BMW E46 323i An fab 1998


OVYX

Recommended Posts

Buna tuturor,

Am si eu 3 probleme , poate ati intalnit si voi si ma puteti ajuta cu ceva sfaturi :

1. Eroare Terminal R

2. Blocul de lumini nu comunica cu ceasurile :- mai exact imi functioneaza faruri , proiectoare , ceata spate insa nu se aprind martorii(becurile) in bord. (ceata pe spate de obicei functioneaza pe ambele parti ? )

3. Scurt la masa pe traseul de la becul de airbeg si modulul de airbeg de la scaunul pasagerului dreapta.

 

Va rog daca ati intalnit asemenea cazuri si le-ai rezolvat sa ma ajutati cu ceva sfaturi

Multumesc si o zi placuta in continuare !

Link to comment
Share on other sites

Salut, eu am avut problema asta la e46 si era de la o siguranta (nr 10). Terminal R inseamna pozitia 1 cand invarti de cheie. Asa imi facea si mie nu imi aprindea martorii in bord cand dadeam faza lunga si becurile de ceata si parca mai erau cateva.. VERIFICA cu mare atentie ca ai o siguranta lipsa in panou (nu arsa!! lipsa!!). Se scoate acea siguranta pentru a scapa de eroarea de la airbag de la scaunul pasagerului. Sper sa te ajute la mine asta a fost.

Te rog sa imi spui daca a fost asta.

Link to comment
Share on other sites

Salut, eu am avut problema asta la e46 si era de la o siguranta (nr 10). Terminal R inseamna pozitia 1 cand invarti de cheie. Asa imi facea si mie nu imi aprindea martorii in bord cand dadeam faza lunga si becurile de ceata si parca mai erau cateva.. VERIFICA cu mare atentie ca ai o siguranta lipsa in panou (nu arsa!! lipsa!!). Se scoate acea siguranta pentru a scapa de eroarea de la airbag de la scaunul pasagerului. Sper sa te ajute la mine asta a fost.

Te rog sa imi spui daca a fost asta.

 

 

Multumesc mult am sa verific azi ! Sper sa fie asa simplu ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult am sa verific azi ! Sper sa fie asa simplu ! ! !

Am verificat si ai avut mare dreptate. Multumesc mult ! O simpla siguranta !!! Mai am de rezolvat problema comunicarii dintre maneta BC si ceasuri ! Daca ai ceva ideii si despre asta te rog sa imi spui !

Link to comment
Share on other sites

Am verificat si ai avut mare dreptate. Multumesc mult ! O simpla siguranta !!! Mai am de rezolvat problema comunicarii dintre maneta BC si ceasuri ! Daca ai ceva ideii si despre asta te rog sa imi spui !

Ma bucur ca te-am putut ajuta. Eu am cautat 2 ani :))) pana sa rezolv si nimeni nu a stiut sa imi zica ce si cum :p. In general lumea se uita dupa sigurante arse nu lipsa :))

Apropo de maneta vezi ca trebuie sa o dai jos de pe masina si sa o desfaci. Sunt 2 fire in interiorul ei care se rup in timp si de acolo si problema de comunicare cu bordul.

Bafta la desfacut :D

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur ca te-am putut ajuta. Eu am cautat 2 ani :))) pana sa rezolv si nimeni nu a stiut sa imi zica ce si cum :p. In general lumea se uita dupa sigurante arse nu lipsa :))

Apropo de maneta vezi ca trebuie sa o dai jos de pe masina si sa o desfaci. Sunt 2 fire in interiorul ei care se rup in timp si de acolo si problema de comunicare cu bordul.

Bafta la desfacut :D

 

Salut ,

Nu a fost necesar sa desfac maneta deoarece acum functioneaza si ea de când am pus siguranta . As mai avea o intrebare si aceea ca la ultima diagnoza mi-a aratat defect mecanic la clapeta de acceleratie , probabil ca va trebui curatata insa vreau sa te intreb daca sti - oare trebuie calibrata daca este data jos ???

Multumesc !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.