Jump to content

Parere calitate filtre/piese


cos_mj

Recommended Posts

De pe Emag am luat si eu filtrele , vandute de epiesa

Am fost sunat de un tip de la epiesa sa ma intrebe daca trimite comanda. Filtrele au fost Mann totul ok

181 lei au costat toate filtrele (aer , polen , ulei , motorina ) E46 NFL

 

Trimis de pe al meu HTC Desire 626 folosind Tapatalk

 

Asta a fost o chestie care m-a socat la revizie...7000km 11luni de la ultima revizie....in halul ala arata filtrul de aerf3c7c1e1eea7634d4baed54395043ab7.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

 

Asta a fost o chestie care m-a socat la revizie...7000km 11luni de la ultima revizie....in halul ala arata filtrul de aer.

 

S-a mers mult in oras in trafic.

 

Filtru ca filtru dar MAF-ul cum o arata!?! ..Sa aduc aminte cat costa un MAF nou?

 

 

 

De aceea e foarte important sa schimbam filtru de aer cel putin o data pe an chiar si dupa 10-15k km.. sau un an cel putin!

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

recomand si eu autokarma, numai de la ei am luat ultimele 4 revizii cred, desi au scumpit un pic uleiul BMW.

 

eu folosesc filtre KNECHT. am facut anul trecut o revizie cu filtre originale (promotie la APAN) si pe filtrul de motorina si cel de aer cel putin scria KNECHT, pe langa sigla BMW.

Care ulei de bmw si pentru ce model

 

Trimis de pe al meu EVA-L09 folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

De pe Emag am luat si eu filtrele , vandute de epiesa

Am fost sunat de un tip de la epiesa sa ma intrebe daca trimite comanda. Filtrele au fost Mann totul ok

181 lei au costat toate filtrele (aer , polen , ulei , motorina ) E46 NFL

 

Trimis de pe al meu HTC Desire 626 folosind Tapatalk

 

Asta a fost o chestie care m-a socat la revizie...7000km 11luni de la ultima revizie....in halul ala arata filtrul de aerf3c7c1e1eea7634d4baed54395043ab7.jpg

 

Mi se pare foarte ciudat ce culoare a prins...in mod normal se murdareste de la praf si alte mizerii din aer, dar la tine mai degraba arata inegrit de gaze de evacuare. Oare e posibil sa existe o defectiune la EGR sau altceva care sa provoace asta? N-am mai vazut niciodata un filtru de aer negru. Am vazut filtru tot de diesel, tinut ~3 ani si foarte multi km dar parca arata mai degraba ca asta din poza(dreapta), in niciun caz negru negru: https://dylgdqa2sdsvt.cloudfront.net/wp-content/uploads/2011/09/airfilter.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Asa arata si la mine dupa nici 10000 km...cauza e ca circula pe drum f.multe cotete care afuma dupa ele la greu,implicit mergand in urma lor tot rahatul de fum il aspira masina ta,a mea ...daca mirosi pasla aia innegrita miroase exact a gaze de esapament(diesel)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.