Jump to content

BMW e92 335i M-Paket


Dan_316i

Recommended Posts

e foarte frumoasa masina, bine dotata si evident cu o inima de invidiat, exact ceea ce trebuie pentru un proper Beemer(@Serjul- take notes :) ). Iti doresc sa nu te mai saturi de placerea de-a o conduce :thumbsup: . Ca o paralela, pentru ca ai sarit 1 generatie de tranzitie catre E92, intre E36 si E92 dpdv al feeling-ului, cat de mult s-a pierdut/castigat odata cu plusul de tehnologie?

 

P.S. - pentru ca tu esti zgarcit cu pozele, te ajut eu cu cateva. Trebuie sa-i facem un photo shoot corespunzator, imi asum aceasta responsabilitate!

2017-01-08-PHOTO-00023031.jpg

2016-12-09-PHOTO-00022035.jpg

2017-01-13-PHOTO-00023189.jpg

2017-01-13-PHOTO-00023191.jpg

Edited by mik15
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Colegi va multumesc pentru gandurile bune si sper sa fie o alegere buna din toate punctele de vedere.

 

Cred ca e prima pe care o vad cu cutie manuala. un + pentru asta de la mine.

Intradevar cutia manuala este unul din punctele pe care le-am urmarit, bine principalele au fost trapa si scaunele sport incalzite :D

 

 

335i manuala e senzatie :D Logic 7 face toata treaba! Da-i blana in curbe in 2 si 3 sa simti ca traiesti....

Da, chiar e senzatie :) , iar sistemul de sunet de la interior este fara cuvinte. Restul... sa fim tineri la interior asta conteaza ;)

 

Ca o paralela, pentru ca ai sarit 1 generatie de tranzitie catre E92, intre E36 si E92 dpdv al feeling-ului, cat de mult s-a pierdut/castigat odata cu plusul de tehnologie?

 

Trebuie sa-i facem un photo shoot corespunzator, imi asum aceasta responsabilitate!

Am sarit o generatie pentru ca e46 nu ma da pe spate si am avut ocazia sa conduc exemplare bune si chiar cu motoare mari.

 

Ca si senzatie la volan nu se compara cu nimic e36le, nu discutam de e30 pentru ca acolo e alta mancare de peste, dar in e36 pana si pozitia la volan este superioara fata de e92. Asta e parea mea si nu pot sa mi-o schimb pentru ca am experimentat cu ambele modele. In e36 senzatia de la volan este cu totul altfel, simti masina, simti drumul, ti se livreaza un senzatie bruta a condusului. Prefer sa ma opresc aici sa nu intram in polemici fara sfarsit.

 

Neaparat o sa facem o sesiune foto cu ambele masini, fosta si actuala ;)

 

cutia manuala face tot , eu nu am fost deloc multumit de ZF6HP pe E93 335i

 

LE : acum am vazut ... arata excelent pielea de pe scaunul soferului

Cutia manuala o diferentiaza mult fata de celelalte surate de pe piata :)

Starea foarte buna in care se prezinta interiorul m-a uimit si pe mine, are totusi 200k +

 

 

Pune-i grile negre, cu M pack si shadowline la geamuri o sa dea foarte bine.

O sa experimentez si varianta de grile negru, dar momentan o las asa pentru ca oricum e foarte intunecata, vreau sa existe ceva de contrast.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Astept o evolutie a topicului de macar 11 pagini ; apropos, cea albastra si-a gasit alt proprietar ?

Foarte multe modificari tehnice nu o sa apara prea curand, dar cu timpul se va lucra si la partea aceasta.

Coupe-ul albastru a ajuns intr-un final la Mik15, cu siguranta o sa fie o masina rasfatata cel putin ca pana acum.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Am sarit o generatie pentru ca e46 nu ma da pe spate si am avut ocazia sa conduc exemplare bune si chiar cu motoare mari.

 

Ca si senzatie la volan nu se compara cu nimic e36le, nu discutam de e30 pentru ca acolo e alta mancare de peste, dar in e36 pana si pozitia la volan este superioara fata de e92. Asta e parea mea si nu pot sa mi-o schimb pentru ca am experimentat cu ambele modele. In e36 senzatia de la volan este cu totul altfel, simti masina, simti drumul, ti se livreaza un senzatie bruta a condusului. Prefer sa ma opresc aici sa nu intram in polemici fara sfarsit.

 

Corect spus.

Cutia manuala pe un asa motor este un mare plus.

Sa o stapanesti sanatos.

Edited by calinbmw2000
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Deci nu mai dai vina pe mine ca ti-am stricat viata cu link-ul de la anuntul de vanzare? :pardon:

 

en_JOY_it :drinks:

 

ps.

proper Beemer(@Serjul- take notes :) ).

 

http://jalopnik.com/139926/bimmer-vs-beamer-the-answer

 

Putem face un topic pe tema asta, langa cel cu ce ulei folositi :)

Edited by serjul
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.