Jump to content

BMW e92 335i M-Paket


Dan_316i

Recommended Posts

Multumesc si celorlalti pentru cuvintele de bine.

 

Nici nu a prezentat bine masina si deja exista sfaturi de "tuning".

Nu-i bai, ii inteleg ;) motor bi-turbo mare...

 

Deci nu mai dai vina pe mine ca ti-am stricat viata cu link-ul de la anuntul de vanzare? :pardon:

Hai ca te iert.

 

Trebuie sa fie un soc sa treci de la E36 direct la E92 335i. Foarte frumos configurata, mai ales ca e manuala. Sa o stapanesti sanatos si drumuri bune!

Nu e chiar asa mare diferenta, totusi e92 e mai greu cu aprox. 240kg, iar la dotari e36le statea bine de tot.

 

Felicitari pentru upgrade, se scot multi caluti din acest motor, am vazut prin state modifcari la single turbo dus pana la 600 cp :)

 

ps: jantele nu-i fac cinste din punctul meu de vedere, poate ai altele pentru vara!

Am vazut si eu modificarile celor din state, dar motorul o sa ramana bi-turbo :D

Rotile sunt de iarna, dar pt varianta de vara nu cred ca o sa sar de 18 pt ca e destul de tare suspensia.

Link to comment
Share on other sites

Am luat masina doar cu rotile de iarna, cele de vara style 225 cel mai probabil au fost vandute separat. Eu as vrea sa ii pun jante style 193M.

 

Pe fata am inlocuit bieletele de directie cu tot cu capete de bara, luate pe Lemforder. Am schimbat si pompa de apa cumparata pe Siemens VDO.

 

Am testat si suspensia, iar rezultatul a fost unul bun de tot, 3 amortizoare au iesit la un procentaj de 75%, iar al patrulea la 76%.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Felicitari pt achizitie, esti f curajos.

Foarte tare mi se pare active steering, o singura data am mers cu asa ceva pe e60.

Cochetam si eu cu ideea unui 335i manual dar sumedenia de probleme raportate m-au linistit.

Link to comment
Share on other sites

Felicitari pt achizitie, esti f curajos.

Foarte tare mi se pare active steering, o singura data am mers cu asa ceva pe e60.

Cochetam si eu cu ideea unui 335i manual dar sumedenia de probleme raportate m-au linistit.

 

Tin sa te contrazic,legat de ideea ca e o motorizare cu probleme.Daca ma luam dupa ce spune net-ul,fĂŁceam cea mai mare greseala.Posesor de 335i,aproape 3 ani si pot spune ca e una dintre cele mai bune achiziții auto de pânĂŁ acum.Practic,masina asta are cam tot ce ti-ai dori:look,sportivitate,ĂŽntreținere decentĂŁ si pot spune si fiabilitate.Nu mai spun de faptul cĂŁ internele motorului sunt forjate din fabrica si de aici usurinta de a aduce un surplus semnificativ de putere cu o cheltuiala foarte mica.Are câteva hibe(ca orice motor)dar nu e de speriat.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Felicitari pt achizitie, esti f curajos.

Multumesc rolleyes.gif

 

Practic,masina asta are cam tot ce ti-ai dori:look,sportivitate,ĂŽntreținere decentĂŁ si pot spune si fiabilitate.

Exact thumbsup.png

 

Intretinerea chiar este decenta la ce iti ofera masina, filtrele pe Mahle + uleiul Castrol 0w40 la 480lei. RCAul 395lei pe 12 luni.

 

335u.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.