Jump to content

Parere Service Team BMW - Bucuresti


laurt

Recommended Posts

Salut! Ce parere aveti despre "Service Scream (Tezparii) Bmw" din Bucuresti ? - Calea Vitan - Sector 3. Doresc a-mi afectua cateva interventii , cum ar fi distributia, placute, discuri.. Fata de bimmer mi-au dat un pret f bun pt distributie. A fost cineva la ei ca sa impartaseasca pareri ? Multumesc anticipat
Link to comment
Share on other sites

Salut! Ce parere aveti despre "Service Scream (Tezparii) Bmw" din Bucuresti ? - Calea Vitan - Sector 3. Doresc a-mi afectua cateva interventii , cum ar fi distributia, placute, discuri.. Fata de bimmer mi-au dat un pret f bun pt distributie. A fost cineva la ei ca sa impartaseasca pareri ? Multumesc anticipat

 

 

Atata timp cat ofera factura si garantie la piese, manopera e OK.

Edited by calinus68
Link to comment
Share on other sites

spune pretul si pentru altii care sunt interesati.sau ai pret "special"?

3000 ron e pretu. Doar ca auzeam niste discutii ca nu ar schimba toate pesele si daia e asa de ieftin. Si ca daca ai o problema bmw o sa ceara ce s-a schimbat, si neschimbandu-se toate piesele nu o sa repare pe garantie. Acu nu stiu cat e de addvarat asta, am citit si eu.

 

Dar de piese au afirmat si ei pe farcebook ca schimba 17 piese si in alte parti(chiar in documentatia de la BMW) citisem ca ar fi 25 piese in total.

Link to comment
Share on other sites

Sunt ok ca abordare fata de client dar uitandu-se mecanicul meu la unele poze spunea ca la portarea sau curatarea chiuloasei folosesc o tehnica invechita, preferand sa curete ei cu ceva perii in loc de strung.

Fara nici o ironie si exclusiv pentru cultura mea tehnica, cum se curata o chiulasa la strung? Poate se referea la planarea chiulasei, care se face pe o masina de rectificat plan.

Link to comment
Share on other sites

daca ii urmaresti pe farcebook o sa vezi ca oamenii schimba garla distributii si la toate ofera garantie 100k km sau 2ani.

 

daca e de fac ceva gresit sau rau ar fi trebuit sa apara pana acum nemultumiti si probleme ma gandesc.

 

 

edit : ce nu mi-a placut mie la ei cand am fost acolo era ca vroiau sa-mi schimbe distributia desi masina nu da nici un semn ca ar avea probleme , ci doar pt ca se apropia de 200k si ca ar fi bine sa fie schimbata. asta e pe tipicu stiu ca nu esti racit dar ia tu acolo un antibiotic just in case.

Edited by MrDjBthu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Atentie ca distributia la Service Scream (Tezparii) s-a scumpit la 3200 RON, doar cu 2 lanturi.

Lantul de la pompa de ulei + pinion pompa ulei se schimba contra cost: 260 RON. I-am intrebat, dupa ce am vazut pe farcebook, ca intr-o postare aveau afisate reperele care le schimba si am observat ca lipsesc 2 repere (Lantul de la pompa de ulei + pinion pompa ulei).

 

Deci la Service Scream (Tezparii) BMW daca vreti sa schimbati toate 3 lanturile, pretul este de 3460 RON. Iar schimbul de ulei la cutie, se face clasic, dar cu ulei ATF-3F original BMW. Pretul schimbului costa 2400 RON cu istoric online international.

 

---------------------------------------------------------------------------------------

 

La Bimmer Service, mi-au oferit aseara pretul de 3563 RON dupa cum urmeaza:

3200 RON = DISTRIBUTIA cu toate 3 lanturile (cu motorul pe masina, fara a mai fi dat jos)

363 RON = Uleiul original BMW + Filtrul la ulei motor original BMW

 

iar schimbul uleiului la cutie automata se face cu aparat special, schimb de 11 litrii, zic ei (golire, spalare si curatare, pus ulei nou, inclusiv in convertizor):

* 3928 RON = Baie de ulei BMW + Ulei original BMW ATF-3+ (doar la asta ofera istoric online pentru schimb)

* 2706 RON = Baie de ulei ZF + Ulei ZF (nu se trece istoric online pentru acest ulei, desi pe pagina lor oficiala, scre clar ca se trece... se mint singuri)

* 1832 RON = Baie de ulei ZF + Ulei RAVENOL (nu se trece istoric online pentru acest ulei)

 

 

Nu stiu ce sa aleg. Service Scream (Tezparii) sau BIMMER SERVICE.

Tentanta este oferta cea de la BIMMER SERVICE pentru distributie + schimbului de ulei la motor original BMW + filtru original BMW

Zic asta deoarece am deja 10.000 km parcursi vroaim sa schimb uleiul la motor, apoi sa ma duc la Service Scream (Tezparii) si sa schimb si uleiul la cutie original ATF3+ si istoric online la amandoua.... :)

Edited by Geo DJ
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Distributia se schimba in 27 de repere cu motorul dat jos!!!!!! Cel putin asa zic fraierii aia de ingineri de la BMW. Ma mir ca Service Scream (Tezparii) cere doar 3400 ron, ma asteptam la un 15400 de ron +tva. Eu cand am fost la ei mi-au cerut la vremea aia (2015) pt o revizie la BMW E90 320D 2150 ron tva inclus. La Bavaria costa 980 ron parca :D Nu m-as duce la jepcarii astia nici mort! Vezi ca-ti fura piese de pe masina. Daca au comanda de injectoare, senzori sau ceva, te lasa pe tine fara ;)
  • Like 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Bravo ma. Doar stai langa ei. Si nu cred eu ca un service care se respecta si postaeaza zilnic masini din toata tara si din strainatate, ar face ei din astea.

Piesele importante sunt 13 la numar. Ce zic altii de 25, de 27 nu am auzit niciodata, alea sunt saibe si suruburi noi frate...

 

Sunt 2 intinzatoare, 3 lanturi, 4 patine, 3 pinioane si o spritiera. Restul, repet sunt saibe si suruburi :)

Link to comment
Share on other sites

Service Scream (Tezparii) schimba cu motorul dat jos.

Nu contest aptitudinile pe partea tehnica, nu am experiente cu ei in acest sens

Am cerut o oferta pt revizie completa e90; super oferta: 1350 ron

Bavaria Otopeni: 1270

Proleasing Ploiești: 980

 

Bimmer iese din calcul, nu ma duc nici daca e gratis

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.