Jump to content

update de soft BMW


Gaby44GBS

Recommended Posts

problema e ca nu are ultimul update instalat.

Adica, cum ar veni, omul a platit pentru ultimul update, iar cei de la service i-au luat banii si i-au dat un update anterior ultimului, nu?

Rea vointa, necunoastere sau pur si simplu nu au ultimul update dar totusi n-au vrut „sa-l piarda de client” (cu bani cu tot)?

Link to comment
Share on other sites

 

Rea vointa, necunoastere sau pur si simplu nu au ultimul update dar totusi n-au vrut „sa-l piarda de client” (cu bani cu tot)?

 

Nu as spune ca este rea vointa, probabil ca intradevar aia era ultima versiune din dotarea lor. Chestia este ca puteau sa informeze clientul de asta si sa-l lase sa hotarasca daca face sau nu acel update. Si cred ca ai dreptate nu au vrut sa-l piarda de client , totul este pur comercial.

Link to comment
Share on other sites

Nu as spune ca este rea vointa, probabil ca intradevar aia era ultima versiune din dotarea lor. Chestia este ca puteau sa informeze clientul de asta si sa-l lase sa hotarasca daca face sau nu acel update. Si cred ca ai dreptate nu au vrut sa-l piarda de client , totul este pur comercial.

Asa e, s-ar parea ca e ultima varianta. Eu, unul, ca si client, as aprecia mai mult daca, in situatia cand nu ar avea ce trebuie, sa ma informeze si sa hotarasc eu ... subliniez, as aprecia mai mult (sinceritatea) ... si nu m-ar pierde nici de client, pentru ca asta mi-ar intari increderea in service ... dar nu toata lumea gandeste asa ... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

I am contactat pe cei de la Service Scream (Tezparii) Bmw si au zis ca 250 ron e update ul de soft. Durata instalarii updatelui tine de anul fabricatiei si versiunea de soft pe care o are masina si cica nu ar fi riscuri. Edited by Marius2015
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

la reprezentanta e 600 ron, stai lin!

 

Iar legat de varianta updatelui...nu va mai luati dupa toti cunoscatorii. Sunt diferente in functie de masina, model, dotari etc.. ce e ultimul update la mine poate fi altul la voi.

 

BTW ..unde apare varianta softului? ma pot uita cu esys?

240 lei la MHS

Link to comment
Share on other sites

la reprezentanta e 600 ron, stai lin!

 

Iar legat de varianta updatelui...nu va mai luati dupa toti cunoscatorii. Sunt diferente in functie de masina, model, dotari etc.. ce e ultimul update la mine poate fi altul la voi.

 

BTW ..unde apare varianta softului? ma pot uita cu esys?

Tu crezi ca eu am vb din basme? 300 ron e la Apan Iasi, am sunat la ei, ca la tine e 600 asta e.....de asta e mai bine sa suni la mai multi si unde e mai ieftin acolo te duci, ma refer reprezentante nu la oricine.

Poti verifica versiunea cu E sys , dar mai simplu cu Ista D

Edited by Marius2015
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce e MHS sau APAN, dar stiu SIGUR ca bimmer nu este reprezentanta BMW. La fel cum nici BMW Service Scream (Tezparii) nu este!

Eu am zis pretul ala mare la reprezentanta (nu parteneri, sau alte minuni). Vedeti ca e diferenta mare

 

Cand mai vezi MHS sau APAN sa stii ca sunt dealeri autorizati BMW. Lista completa pentru .RO o gasesti aici : http://www.bmw.ro/ro/fastlane/dealer-locator.html

 

La MHS in Bucuresti costa 240 LEI, am updatat si F10 si F30.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce e MHS sau APAN, dar stiu SIGUR ca bimmer nu este reprezentanta BMW. La fel cum nici BMW Service Scream (Tezparii) nu este!

Eu am zis pretul ala mare la reprezentanta (nu parteneri, sau alte minuni). Vedeti ca e diferenta mare

Noi vorbim despre reprezentante autorizate BMW, cum e Apan(scrie pe google si ai sa vezi), asa este si Team Service Bmw la care e 250 ron, acum ceva tim cereau 200 ron pentru update soft(dar care , cum ai zis si tu nu sunt dealeri autorizati, desi poti face la ei update ul fara probleme ca au sculele necesare si experienta)

Link to comment
Share on other sites

Eu la model 2012, update facut la bimmer cu 450 lei am simtit resetarea cutiei (schimba foarte neted primele viteze - revine la normal dupa un timp) si intarirea volanului, inclusiv la viteze mici.

Mi au spus ca ma costa 450 lei update si codari, mi-au cerut 500 dupa ce au activat "sport displays". Fara nicio intelegere prealabila. Neprofesionist.

Link to comment
Share on other sites

Noi vorbim despre reprezentante autorizate BMW, cum e Apan(scrie pe google si ai sa vezi), asa este si Team Service Bmw

Apan este dealer/service autorizat BMW.

Service Scream (Tezparii) e doar service monomarcĂŁ autorizat RAR.

Vezi pe bmw.ro

Edited by coldone
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.