Jump to content

Cum se numeste modelele de xenon?


tagaitza

Recommended Posts

Salut, tot vad prin trafic masina vechi/noi cu xenoane dar nu ori ce xenoane.. de la indepartare(500metri) e un "verzui-alabstrui" cu cat se apropie devine alb-albastrui si fata in fata e alb si as vrea sa stiu cum se numeste exact modelul desprea care am spus.. Edited by tagaitza
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

cred ca cel de 8000k este despre care am vb eu

 

 

 

Un xenon cu cat are mai multe grade kelvin cu atata lumineaza mai mult spre mov-violet si totodata se pierd lumenii (puterea luminii oferite). Recomandarea mea e sa fie maxim 5000k . 4300 este fix ce trebuie la un bec xenon intr-o lupa,excplus far normal fara lupa !

Link to comment
Share on other sites

Salut, tot vad prin trafic masina vechi/noi cu xenoane dar nu ori ce xenoane.. de la indepartare(500metri) e un "verzui-alabstrui" cu cat se apropie devine alb-albastrui si fata in fata e alb si as vrea sa stiu cum se numeste exact modelul desprea care am spus..

5000 K

Link to comment
Share on other sites

Si încă cv., pana la cât wati pot pune adică in prezent becul xenon are 35w , suporta 50w instalaČ›ia ??

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

recomand de 100 watti

vei sparge gura targului ;) si are o culoare intense, HD spre bluray.

combina cumva culorile curcubeului, ai impresia ca te afli in galaxie

 

@cookie, de ce sa corecteze?!...lasa sa vada toata lumea cat de "smecheri" suntem cand avem bmw si scoala IOC

Edited by Alex_wly
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Si ĂŽncĂŁ cv., pana la cât wati pot pune adicĂŁ in prezent becul xenon are 35w , suporta 50w instalaĂâşia ??

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

uite aici un sistem mai bun. se monteaza in spatele lupelor, daca vrei o lumina mai puternica se pot pune si in loc de proiectoare. cu aprox 700 lei ai toata instalatia. Mai ramane sa gasesti o priza de 220v in apropiere. Bafta

http://www.produsechina.ro/proiector-cu-led-si-senzor-50w

Link to comment
Share on other sites

ok, acestea fiind spuse, @tagaita, tata, nu iti recomandam sa pui xenoane (care este, ca e sub 50) fara sa treci cu luimna macar printr-o lupa...

 

altfel, cu scuzele de rigoare, din tagaita vei ajunge tigaita cu xenoane, ceea ce este si ilegal, si imoral, si ingrasa...

 

topic inchis (si-asa parea la misto)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.