Jump to content

Vand E36 316i Coupe


Alin KIR

Recommended Posts

Masina se prezinta foarte bine pentru varsta ei, este in posesia mea de aproximativ 5 ani, a fost adusa in tara in 03.2012. De atunci si pana in momentul de fata am investit ceva bani in masina, in special pe partea mecanica si tinichigerie. Au fost schimbate/achizitionate recent urmatoarele: baterie VARTA ( garantie 3 ani ), cauciucuri de iarna noi ( garantie 2 ani ), garnitura capac culbutori, garnitura corp filtru ulei, rulment stanga spate, saboti frana de mana, bucse brate, bielete antiruliu, etc. Schimburile de ulei si filtre efectuate la maxim 10.000 de km. Toate actele sunt in regula, ITP valabil 2018.

Masina merge foarte bine, totul este OEM pe ea ( cu exceptia foliei de pe geamuri si a CD playerului ). Mi-a placut tare mult aspectul ei clasic si de aceea am pastrat-o asa. Interiorul arata foarte bine, panourile usilor sunt cele originale, materialul nu este dezlipit absolut deloc ( exceptand materialul de pe usa pasager care a inceput sa se dezlipeasca putin ). Nu s-a fumat niciodata in masina, nu sunt fumator si nici nu am permis sa se fumeze in masina.

Ca si dotari dupa VIN masina are:

 

- Leather steering wheel

- Airbag for front passenger

- BMW light alloy wheel, cross spoke 29

- Remote control for central locking

- Deleted, model lettering

- Bumpers completely in body colour

- Warning triangle and first aid kit

- Headrests, rear, mechanically adjustable

- Headlight aim control

- Automatic air conditioning

- Radio BMW Reverse RDS

- M Sports suspension

- National version Germany/Austria

- Retailer Directory Europe

- On-board vehicle literature German

- Window lifts, electric, front

- non-smoker package

- Through-loading system

- Kilometer-calibrated speedometer

 

Ulterior au mai fost adaugate de mine, cotiera OEM din piele, CD playerul si OBC 7.

In momentul de fata masina are 231.000 de km, motorul merge foarte bine si e foarte silentios. Tin foarte mult la masina, insa o dau pentru ca vreau sa trec la E46 in 4 usi. Pretul este de 1700 de E negociabil. Mai multe detalii pot oferi pe PM sau telefonic ( 0722445095 ).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.