Jump to content

My Luxury Black Sapphire


Oreo

Recommended Posts

In galati majoritatea apeleaza la acest fotograf care chiar posteaza si anunturile. La el voi apela si eu cand voi vinde masina ca mi se pare o suma foarte mica pentru care imi face niste poze profi si baga si anuntu-l peste tot. Pe unii i-a dus capul ca daca pozele sunt la fel toate masinile sunt ale aceluiasi om ...
  • Like 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

S-or fi gândit cĂŁ sunt anunțurile acelorași samsari din Galați/Constanța.

Cum ĂŽn Slatina, județul Olt, 99% din anunțuri cu mașini din afarĂŁ sunt ale unor țigani, veri ĂŽntre ei, ochiometric - rude cu Bercea.

 

Deci mai bine faci tu niște poze mai puțin grozave, decât sĂŁ fie fix ĂŽn tiparul acesta.

 

De exemplu: eu nici n-aș lua ĂŽn considerare (nu m-aș gândi niciodatĂŁ nici mĂŁcar sĂŁ sun) vreun anunț postat de ”Revista foto online...” sau alți profesioniști din Galați/Constanța.

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

S-or fi gândit cĂŁ sunt anunțurile acelorași samsari din Galați/Constanța.

Cum ĂŽn Slatina, județul Olt, 99% din anunțuri cu mașini din afarĂŁ sunt ale unor țigani, veri ĂŽntre ei, ochiometric - rude cu Bercea.

 

Deci mai bine faci tu niște poze mai puțin grozave, decât sĂŁ fie fix ĂŽn tiparul acesta.

 

De exemplu: eu nici n-aș lua ĂŽn considerare (nu m-aș gândi niciodatĂŁ nici mĂŁcar sĂŁ sun) vreun anunț postat de ”Revista foto online...” sau alți profesioniști din Galați/Constanța.

Este o conceptie total gresita dar este fix problema ta. Le vand in ritm rapid oricum.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Aceeasi parere o am si eu, mereu am vazut anunturi in aceleasi locuri gen astea sau cele la lidl de se vad braduleti in spate la diferite masini si prima concluzie trasa a fost ca sunt samsari, chiar sunasem la un anunt si intreband de o masina tipul avea 3 la fel...

Apoi sa vrei sa iti vinzi masina si sa nu ai timp de niste poze descriere e fix pix...

De multe ori astfel de anunturi au si descrieri gen "extra mega full de full options"

Link to comment
Share on other sites

Chiar daca masina este curata, crede-ma dauneaza acele fotografii profesionale. Lumea intra la banuieli, mai ales pentru ca Galati este o zona cunoscuta ca “masini lipite”.

Eu stiam ca bucuresti , craiova si ramnicu valcea sunt zonele cunoscute cu masini lipite.Unde mai pui ca sunt si patit in 2 din zonele respective..

Edited by ALINUL
  • Like 1
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

potentialii clienti se leaga de orice detaliu, ca sa scada pretul cat mai mult; marea majoritate a cumparatorilor de pe autovit au un singur criteriu dupa care cauta -

pretul; ar fi perfect pt el sa ia o masina cu cat mai putini km, cat mai noua si cu cat mai multe dotari in maxim 8.000 de euro :frantics:

 

rabdare sa ai, si va aparea clientul potrivit pt masina ta; eu invat acum pe pielea mea.

Link to comment
Share on other sites

Alex, nu caut nod in papura, dar e un mare minus treaba asta cu pozele in aceeasi locatie/acelasi fotograf din perspectiva cumparatorului.

 

Spun asta pentru ca am fost sa vad astfel de anunturi in galati si m-au lasat rece la cat de bine arata in poze si cand te duci sa o vezi/verifici le gasesti cu tot felul de defecte. Automat ca, dupa 2 anunturi de genul, timp si bani pierduti aiurea (doar din cauza fotografiilor si a cosemtizarii), te gandesti ca e din aceeasi catergorie cel care foloseste aceleasi tactici. In plus, fotografiil cosmetizate sunt facute pentru a ascunde defecte evidente.

 

Ps: Sunt in cautare de masina, marca BMW, inca nu m-am hotarat la model.

Edited by AFk^
  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Aia e...esti unu dintre cei care nu vor sa se duca sa o vada...sunt altii care se uita la atentia cu care sunt facute pozele si detaliile din descriere.

Daca te uiti la anunturi si au poze profesionale plus descriere "full full fara trapa/piele" e problema ta.

Eu nu elimin un anunt decat daca are poze proaste si descrierea de samsar.

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Afk pentru cine dauneaza pozele nu cumpara,e simplu..pe mine nu ma tine pe loc masina,o folosesc in continoare si ma bucur de ea atat cat pot chiar daca sunt mai mult plecat decat in tara.

 

Apropo sistemul HK e bestial ,am avut CLA 220 CDI AMG pack tot cu HK dar nu se auzea nici pe jumatate cum se aude pe BMW.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am inteles, Alex, Oreo, succes la vanzare, dar pentru multi, asta inseamna timp pierdut. Ai dreptate cu fotografiile, dar se poate schimba locatia macar... cand deja exista un tipar mereu apar suspiciuni.

 

Eu iti dau un sfat, ca pana la urma vrei sa o vinzi... doar din cauza asta ai pus-o la vanzare, nu?

 

In momentul asta am si o masina la vanzare, si din ce mi-au zis potentiali cumparatori, pozele nu erau ok, aveam masina parcata din spate si se reflecta imaginea masinii pe bara spate, usor de confundat cu o lovitura. Pana m-a intrebat un tip la telefon, daca e lovita in spate, ca asa se vede in poze. Deci merita poze pro, dar nu pe acelasi tipar.

Edited by AFk^
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 zile, pierdute aiurea, doar din cauza asta, plus 4 zile prin brasov, cluj, timisoara. Greu gasesti oameni cinstiti, chiar daca sunt dispus sa dau ceva mai mult peste pretul pietei.

 

Da, locatia a mai ramas pentru ca ati zis toti ca e “curat”.

Edited by AFk^
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.