Jump to content

Furnizori de roti complete BMW X3 F25


ACM

Recommended Posts

Va salut,

 

Sunt in cautare de un set roti complete vara pentru BMW X3 F25. Preferabil ar fi sa fie originale BMW si sa fie pe 19.

 

Din ce am cautat pana acum la bmw.ro nu sunt disponibile decat pe 17, 20 si 21.

 

Cunoasteti alti furnizori de roti complete in tara?

 

Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Ori olx ori pe forum. Le faci proba, eventual mergi la o vulcanizare sa le verifice inainte de cumparare si aia e. Costa enorm niste roti originale noi, mai bine iei unele folosite. Oricum si niste jante vechi de 15 ani originale, atata timp cat nu sunt busite si reparate, vor tine mult mai mult decat niste replici noi. Nu iti recomand sa iti iei vreodata replici, iti risti viata aiurea.
Link to comment
Share on other sites

Vezi mai jos pn-urile pentru mai multe tipuri de jante, iei pn-ul si il bagi pe bmwoe.ro si vezicat ar costa o janta noua:

 

http://www.realoem.com/bmw/enUS/partgrp?id=WY31-EUR-10-2011-F25-BMW-X3_20dX&mg=36

 

 

http://www.bmwoe.ro/products.php?61678

 

Aici poti vedea toate jantele puse pe masina ta:

 

http://www.bmwstylewheels.com/X/X3-F25

 

Daca dai click pe o janta vei vedea detalii ca latime, et, greutate.

 

Spor :)

Edited by chitsro
Link to comment
Share on other sites

Sunt banii o problema? Stii si tu cat costa niste roti complete. Eu am dat ~9.600 de lei pe un set de iarna, pe 17. Cele mai mari sunt de obicei si mai scumpe.

Un exemplu, http://www.bmwstylewheels.com/bmw/310 la reprezentanta erau ~20.000 de lei. Unele pe 19 nu sunt asa de scumpe, dar intelegi idea.

Edited by Myorlawr
Link to comment
Share on other sites

Va salut,

 

Sunt in cautare de un set roti complete vara pentru BMW X3 F25. Preferabil ar fi sa fie originale BMW si sa fie pe 19.

 

Din ce am cautat pana acum la bmw.ro nu sunt disponibile decat pe 17, 20 si 21.

 

Cunoasteti alti furnizori de roti complete in tara?

 

Multumesc anticipat.

 

 

Si nu uita de senzorii de presiune din jante, daca este prevazuta masina, alti 400 de euro...

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc pentru raspunsuri.

Deocamdata am o oferta in tara la o firma din Satu Mare care comercializeaza roti: SC Falia Com Trading SRL.

 

Jante si anvelope noi originale Bmw Style 622 M. pe 19 cu anvelope noi Michelin Pilot primacy HP

Dim. -245/45/19 / 275/40/19. Includ si senzori de presiune. Totul la pretul de 2750E.

 

Si o oferta de pe Ebay:

Jante de 19 din aliaj Avus: Link

Nu ma pricep daca au o reputatie buna sau nu. Aici as iesi putin mai ieftin la un set complet pe 19. Pretul estimat este de 2290E + 180E transport.

Poate mai reusesc sa negociez maxim 100E...

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc pentru raspunsuri.

Deocamdata am o oferta in tara la o firma din Satu Mare care comercializeaza roti: SC Falia Com Trading SRL.

 

Jante si anvelope noi originale Bmw Style 622 M. pe 19 cu anvelope noi Michelin Pilot primacy HP

Dim. -245/45/19 / 275/40/19. Includ si senzori de presiune. Totul la pretul de 2750E.

 

Si o oferta de pe Ebay:

Jante de 19 din aliaj Avus: Link

Nu ma pricep daca au o reputatie buna sau nu. Aici as iesi putin mai ieftin la un set complet pe 19. Pretul estimat este de 2290E + 180E transport.

Poate mai reusesc sa negociez maxim 100E...

Eu am deschis link-ul de pe ebay si imi apare pretul de 1563.84 lire(pe telefonul meu in UK)

Cea ce este in euro mult mai putin fata de ce ai spus tu.

L.e.Free shiping

 

Am zis ca poate te ajuta informatia.

Edited by calinbmw2000
Link to comment
Share on other sites

Poate m-am exprimat gresit in legatura cu oferta de jante Avus.

La pretul de 2300E sunt incluse jantele, senzorii RDK, capacele BMW si cauciucuri Continental Sport Contact 5 noi.

Eu am vb cu ei si am cerut o oferta de roti complete.

 

Pretul doar la jante desigur este mult mai mic.

Edited by ACM
Link to comment
Share on other sites

te poti inspira de aici.

jante z-performance - fata 19"J8,5, spate 19"j9,5 et20 respectiv et35 daca mai tin bine minte. ca pret au fost aprox 330 euro/buc

anvelope de vara KUMHO fata 245/45/r19, spate 275/40/r19 pret cu aprox 500 lei respectiv 650 lei - nu sunt rft. (nu am sesizat nici o diferenta fata de cele originale cu care a venit masina pireli p zero rft - pe care le am de vanzare, rulate vreo 5000 km toate fiind 245 latime)

senzorii au fost 200 sau 250 lei/buc.

 

total: aprox. 9000 lei toate noi, mixte cum prevede pachetul sport.

 

am respectat toate cerintele producatorului pt bmw f26 care este identic ca si platforma cu f25 mai putin et urile la jante care sunt cu 1-2 cm iesite mai in afara.

am rulati cam 35000 km in echiparea de mai sus, masina comportandu-se impecabil ca si rulare chiar si la viteze mari 230km/h

post-8629-0-47515500-1489448574_thumb.jpg

Edited by danp
Link to comment
Share on other sites

probabil nu vorbeste de viteza reala.

 

Merge peste 210 viteza constructiva. Si eu i-am dat talpa pe autostrada cand am cumparat-o.Asa de proba.

Am ajuns pe la 230 apoi m-am lasat pagubas. Poate mergea sa mai fortez putin dar era noapte si aveam si gumele de iarna pe ea.Era in luna Septembrie 2016.

Asa am cumparat-o cu cauciucuri de iarna. Faceau un huruit puternic.

Link to comment
Share on other sites

Si esti constient ca ce vezi tu pe bord nu e viteza reala? Cum sa mearga peste 210 daca e maxim constructiv? Asta inseamna ca atat poate motorul pe caroseria aia de 1800 de kg si cx de 0.32. Pai atunci un 335d cat atinge 350?

stii bine ca exagerezi...

uite un exemplu cu gps pe bord : "Top speed GPS BMW 320d X-Drive sedan automatic gearbox is 230 km/h on German Autobahn" , posibil sa fie trucat totusi ...

 

aici gasesti si date tehnice despre masina F30 320D : http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=17212

 

sunt sigur ca gasesti si cu X3 demonstratii

Edited by ciobster
Link to comment
Share on other sites

Am eu de vanzare set de roti pe 19 pentru F25, style 309, originale. Pusesem anunt si pe forum la sectiunea vanzari piese. Anuntul cu setul este si pe Olx. Pentru alte detalii da-mi un PM.

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/177607-vand-roti-jante-iarna-19-inchi-bmw-f25-f26-f10-f01-02-24545r19-27540r19/page__p__2370354__fromsearch__1#entry2370354

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.