Jump to content

Retrofit F20 cic,nbt,nbt evo


Bmw1

Recommended Posts

Salut

 

Am un seria 1 f20 care nu are idrive (bord simplu) Vreau sa stiu daca a facut cineva retrofit la cic sau nbt/nbt evo pe f20 cu bord simplu? Trebuie schimbat bordul sau merge montat ecranul si pe bordul actual? Poate sa ma ajute cineva cu mai multe info? Sunt din Bucuresti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut,

 

 

 

Si pe mine m-ar interesa subiectul.

 

Nu am gasit foarte multe informatii legate de treaba asta , insa ce am gasit implica si schimbarea bordului.

 

E un locas de prindere special pe care noi nu il avem in bord si orice prindere , incercare de montare ar fi cam anevoioasa.

 

M-ar interesa si retrofit de butoane pe volan. Aici stiu ca trebuie si codare dar din nou nu prea am gasit prea multe informatii.

 

Daca cineva a mai facut ceva asemanator , orice detalii ar ajuta.

Edited by Claudiu.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut,

LA F20 (E972330) care momentan are un volan fara butoane, as putea sa ii adaug butoanele+codare si sa mearga?

Nu stiu daca mai trebuie sau nu si alt cablaj.

 

As spera macar la varianta cu LIM in stanga, eventual ar merge si cu tempomat? Sau pentru asta e mai complicat.

Am vazut ca sunt butoane/volane second de F20/F30 de pe care sa iau butoanele si m-ar interesa.

 

Ms.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Am adaugat butoanele, am codat, merge perfect, sunt super incantat :frantics: A fost nevoie de comenzi + cablajul lor din volan (intre ele + catre Szl).

 

Am pus cele doar cu LIM in stanga, am citit ceva forumuri pe afara si erau diverse variante ca poate nu merge cu tempomat din cauza ceasurilor de bord...

Ideea e ca am gasit prima data comenzile doar cu LIM, si le-am montat. Probabil merg si cele cu cruise control, dar cum autostrazile lipsesc cu desavarsire prin estul tarii...ma lipsesc momentan.

 

Deci care mai vrea sa incerce, sa o faca cu incredere, ar trebui sa mearga.

Edited by ovideatza
Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
On 8/4/2017 at 9:05 PM, ovideatza said:

Am adaugat butoanele, am codat, merge perfect, sunt super incantat :frantics: A fost nevoie de comenzi + cablajul lor din volan (intre ele + catre Szl).

 

Am pus cele doar cu LIM in stanga, am citit ceva forumuri pe afara si erau diverse variante ca poate nu merge cu tempomat din cauza ceasurilor de bord...

Ideea e ca am gasit prima data comenzile doar cu LIM, si le-am montat. Probabil merg si cele cu cruise control, dar cum autostrazile lipsesc cu desavarsire prin estul tarii...ma lipsesc momentan.

 

Deci care mai vrea sa incerce, sa o faca cu incredere, ar trebui sa mearga.

Salutare, mai ti minte exact ce cabluri? Sti numele lor?
A fost nevoie de plasticul acela de bord (sub bord, coloana directie)

Sti cumva si ce s-a codat? modulul KOMBI?

Cat mai multe detalii cu atat mai bine. 

Mersi!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.