Jump to content

Muzica - fisiere mp3 alterate


Vlad80

Recommended Posts

Salut. Am o problema cu muzica de pe USB stick-ul folosit in masina (X3 F25). Am pus toata muzica pe care o ascult pe un USB Flash de 32Gb (formatat FAT32 cum ii place masinii) si o ascult direct de pe stick (deci nu am facut import in hdd masinii). Am observat dupa o vreme ca unele fisiere mp3 se "strica" (ca si cum ar fi zgariat discul) ... sunete ciudate, sare peste anumite parti din piese, etc.

 

A mai avut cineva de a face cu problema aceasta? Merci

 

P.S.: am cautat pe acest forum aceasta problema dar nu am gasit un alt topic dedicat. Daca totusi exista un astfel de topic va rog frumos sa postati un link si totodata sa fie sters topicul acesta de catre un moderator. Multumesc (si scuze daca am duplicat un alt topic pe aceeasi tema).

Link to comment
Share on other sites

Salut. Am o problema cu muzica de pe USB stick-ul folosit in masina (X3 F25). Am pus toata muzica pe care o ascult pe un USB Flash de 32Gb (formatat FAT32 cum ii place masinii) si o ascult direct de pe stick (deci nu am facut import in hdd masinii). Am observat dupa o vreme ca unele fisiere mp3 se "strica" (ca si cum ar fi zgariat discul) ... sunete ciudate, sare peste anumite parti din piese, etc.

 

A mai avut cineva de a face cu problema aceasta? Merci

 

P.S.: am cautat pe acest forum aceasta problema dar nu am gasit un alt topic dedicat. Daca totusi exista un astfel de topic va rog frumos sa postati un link si totodata sa fie sters topicul acesta de catre un moderator. Multumesc (si scuze daca am duplicat un alt topic pe aceeasi tema).

 

 

mp3 nu plac masinii si nici manelele, pune flac uri si mai formateaza stick ul o data.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

De unde atatea flac-uri?

pai tu nu stii ca toata lumea are NBT evo6 si B&O si 5 Butoane? Legat de intrebarea initiala, e logic ca datele sa ajunga corupte la un moment dat, cu cat e mai plina memoria, cu atat mai repede. Schimba stick-ul cu totul, oricum cu timpul se va bloca pe read-only din cauza masinii, daca nu e blocat deja. Eu sunt la al 4-lea stick pt ca am playlisturi si fisiere multe, dar am backup si daca merge format e bine, daca nu il schimb
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

pai tu nu stii ca toata lumea are NBT evo6 si B&O si 5 Butoane? Legat de intrebarea initiala, e logic ca datele sa ajunga corupte la un moment dat, cu cat e mai plina memoria, cu atat mai repede. Schimba stick-ul cu totul, oricum cu timpul se va bloca pe read-only din cauza masinii, daca nu e blocat deja. Eu sunt la al 4-lea stick pt ca am playlisturi si fisiere multe, dar am backup si daca merge format e bine, daca nu il schimb

 

Corupte dupa 2-3 luni? :( daca e asa, e destul de trist. In vechea masina, un A4 B8, in 3 ani de zile nu s-a corupt nici un fisier, si singura diferenta este, ca acolo citea de pe un sd-card. Am sa incerc sa formatez USB Flash-ul. Am in jur de 25Gb de muzica (toate fisiere mp3, nu flac)...deci nu mi se pare nici mare nr de piese.

 

Merci de raspunsuri.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cam ciudat ca se altereazĂŁ!

Asta ar ĂŽnsemnĂŁ ca softul mașinii sa intre si sa rescrie codificarea mp3 ceea ce mi se pare cam imposibil.

Eu am un stick no-name pe care vreo 30 de melodii de vreo 6 luni pe el și n-au nici pe naiba.

Asa cum zicea cineva mai devreme, s-ar putea sa conteze si cat de plin e stick-ul...si in cazul meu e undeva la 80%...deci peste 1000 de piese :). Asta e...facem un back-up, mai formatam usb-ul din cand in cand, si cand nu mai merge cumparam altul.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.