BMWClub: Tremurat la franare - Discuri Noi - BMWClub

Jump to content

• 5 Pages +
  • « First
  • 3
  • 4
  • 5
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Tremurat la franare - Discuri Noi

#81 User is offline   kevinn14 

• Membru
  • Group: Members

Posted 27 April 2017 - 10:52

v@sy, on 27 April 2017 - 10:38, said:

Pe site-ul Bmw Romania , oferta de placute si discuri fata (520d) este 1929lei cu manopera si tva incluse.
Btw, am intrebat la Bmw Autotransilvania Cluj cat costa manopera pentru schimbat discuri si placute fata cu piese OE ale clientului. Raspuns 700 lei doar manopera.
Mi se pare exagerat pretul in conditiile in care imi pot face schimbul acasa, probabil cu mai multa grija decat ei.

Corect ce zici , doar ca eu am primit oferta de la Filaret 1700 lei cu totul - manopera doar 300 lei ; de-asta Óntreb dac„ sunt Ok ca și service , aparțin tot de bmw ....? Piese originale ? De ce este mai ieftin ?
0

#82 User is offline   v@sy 

• Membru

Posted 27 April 2017 - 11:02

Daca apartin de Bmw ar trebui sa ii intrebi direct pe ei sau poate stiu unii colegi.
La ce oferta ai primit mi se pare decenta manopera la ei.
0

#83 User is online   adi v 

• Senior
  • Interests:Bmw

Posted 27 April 2017 - 11:31

Reprezentanta: Bavaria,MHS si poate Cobalcescu (nu sunt sigur)
Filaret este service autorizat BMW cu piese OE.Exact cum ti au spus in perioada asta este oferta,nu are dece sa ti fie teama.

This post has been edited by adi v: 27 April 2017 - 11:48

0

#84 User is offline   X X L 

• drivin'...
  • Group: Moderators

Posted 27 April 2017 - 12:03

atat Automobile Bavaria Grup, cat si BMW Filaret, BMW Apan, BMW AutoCobalcescu sau BMW Proleasing etc. sunt dealeri BMW cu unitate de service proprie... (mai sunt si dealeri fara unitate de service proprie, dar care apartin de cei care au asa ceva)... :excl:

in limbajul informal lumea s-a obisnuit sa le spuna reprezentanta, dar important e ca toate au acelasi "rang", nu e una mai presus de alta, in afara de preferintele clientilor, bineinteles...

asa ca, intre cele mentionate mai sus (si altele de prin tara), NU EXISTA nicio diferenta dpdv al acreditarii BMW Group

ofertele lor sunt bazate in general pe reduceri aplicate (la piese) de la nivel central (BMW Group), dar mai au si oferte proprii bazate pe discount-uri la manopera :sorcerer:

View Postkevinn14, on 27 April 2017 - 10:52, said:

Corect ce zici , doar ca eu am primit oferta de la Filaret 1700 lei cu totul - manopera doar 300 lei ; de-asta Óntreb dac„ sunt Ok ca și service , aparțin tot de bmw ....? Piese originale ? De ce este mai ieftin ?

din adaosul comercial aplicat diferentiat de cei doi dealeri...

#85 User is online   adi v 

• Senior
  • Interests:Bmw

Posted 27 April 2017 - 12:33

Merci de completare Laur.
0

#86 User is offline   bimmer90f30 

• Pasionat

Posted 27 April 2017 - 20:31

View Postkevinn14, on 27 April 2017 - 10:40, said:

Așa este , eu chiar cerusem la bavauto și preț pentru kit de reparație etrieri , dar mi-au spus ca nu au . Dar o sa întreb la MHS sau la Filaret , depinde unde ma hotărăsc sa ma duc

Pe de alta parte nu trebuie sa stai la mana dealer-ului. Pana la urma etrierele nu sunt facute de BMW. Pe etrier trebuie sa fie trecut modelul cel putin.. iar google poate sa iti fie prieten pentru raspunsuri mai detaliate.
..Sigur un model de etrier se potriveste pe aceleasi marimi de discuri dar diferite modele BMW..
Un exemplu.

This post has been edited by bimmer90f30: 27 April 2017 - 20:34

0

Share this topic:

• 5 Pages +
  • « First
  • 3
  • 4
  • 5
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic