Jump to content

Parere site piese auto - online


OPaul

Recommended Posts

Am gasit un site https://www.autodoc24.ro care are niste piese la preturi mult mai bune de cat ce am gasit pe saiturile cunoscute sau de pe care am mai comandat.

Vreau sa stiu daca cineva a comandat piese de pe saitu respective si daca este multumit, avand in vedere ca plata se face excusive online si livrarea se face in minim 5 zile lucratoare... produsele cica vin direct din Germania.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

eu am comandat, au preturi bune, dar nu tot timpul. eu am comandat niste placute de frana pe spate si un kit de reparatie pentru firele din portbagaj, si chiar am iesit mai ieftin cu tot cu transportul care costa 50 ron prin dhl.

 

un coleg a vrut sa-si comande amortizoare fata-spate si alte piese anexe si dupa un calcul a vazut ca era mai ieftin sa ia de pe autokarma, asa ca a luat de acolo.

 

transportul dureaza o vesnicie :)

Link to comment
Share on other sites

Ma intereseaza sa fie seriosi adica de cuvant avand in vedere ca plata se face inainte si online , nu vreau sa am surprise si sa raman cu banii dati ... Cam cat a durat transportul ? Edited by OPaul
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu am zis asta , am mai platit cu cardu pentru produse din strainatate ,dar pana astazi nu am avut nici o informative despre saitu asta, acuma m-am convins ca pot sa platesc linistit. Edited by OPaul
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Plateste cu Paypal, ai 6 luni sa deschizi incident in caz de magarii.

Asa am comandat de pe China si Germania, plata cu Paypal, zero probleme pana acum. Site-ul nemtesc e unul serios, dar ala de pe China era ciudatel (desi s-a dovedit serios).

Link to comment
Share on other sites

Salut! Am dat eu comanda miercuri dimineata (26.04) si joi pe la pranz mi-au dat tracking number. Livreaza cu UPS. Am mai platit 10 lei pentru o asigurare - in caz ca nu mai vreau un produs sau chiar toata comanda, fac cerere in 100 de zile dupa cumparare si ei trimit curierul sa ia produsele inapoi.

In momentul asta pachetul a plecat din Nurnerg, dupa ce a mai trecut prin 3 orase.

Estimez ca miercuri-joi imi vor sosi.

Va tin la curent.

 

Comanda am dat-o de pe telefon. Chiar mi-a placut ca au si aplicatie mobila.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nu pot sa recomand nimanui acest site... am comandat doua discuri de frana Textar PRO+ in valoare de 664 lei, plata s-a efectuat cu succes tot in valoare de 664 lei (verificat prin mobile banking) dar "pe ascuns" au modificat comanda intre timp fara sa ma anunte.

Au schimbat discurile Textar pe unele Zimmermann in valoare de 449 lei desi din contul meu au fost retrasi 664 lei iar discurile comandate de mine apareau in stoc la ei pe site... norocul meu a fost ca am vrut sa verific statusul comenzii (la trei zile dupa de am pus comanda) si asa am vazut ca aceasta a fost modificata.

Am anulat comanda, mi s-a zis ca banii vor fi returnati in maxim 5 zile, dar momentan comanda modificata de ei (cu discurile Zimmernann) apare ca si activa... Alta drama e ca banii si-i iau din cont fara sa mai primesc sms cu cod de confirmare (cum e pe alte site-uri) iar in cazul asta ma astept la tot felul de probleme cu ei.

 

Poate unii dintre voi au avut experiente mai placute cu ei dar eu m-am lamurit...

Edited by ioltean
Link to comment
Share on other sites

A mai fost un vanzator pe site aici care il recomandau toti si a inceput sa intarzie cu livrarea si apoi din ce in ce mai rau pana cand nu s-a mai auzit nimic de el.

Cam asa si cu site-u ala, pentru chestii banale se livreaza, dar daca cititi regulamentul lor de pe site si deschideti ochii la termenii de livrare o sa observati ca tocmai ei nu isi respecta termenii de livrare in general.

Am comandat niste produse,apareau ca sunt pe stoc si se livreaza in 24h+24h procesarea platii, au incasat banii iar dupa o saptamana nimic.

Cand am inceput sa le scriu mailuri despre comanda au spus ca nu este pe stoc si tot asa ... m-au lungit pana cand le-am raspuns pe mail ca au 24h sa imi dea AWB cu coletul expediat sau urmatorul mail este cu numarul inregistrarii plangerii la autoritatile germane(chiar sunt curios daca aia ar fi facut ceva).

Daca o sa cautati pe net o sa gasiti pareri 50-50, unde unii primesc la timp produsele, altii le primesc cu intarzieri foarte mari, altii primesc alte produse mai ieftine dar pe aceiasi bani, iar altii nu mai primesc nimic.

Eu m-am lecuit si prefer sa cumpar de la cei din tara unde am cu cine sa discut la un magazin de-al lor, e mai sanatos, parerea mea.

Plus ca am stat cu masina blocata cu motorul desfacut cam aproape o luna, ma rog ... 3 saptamani.

Link to comment
Share on other sites

Nu pot sa recomand nimanui acest site... am comandat doua discuri de frana Textar PRO+ in valoare de 664 lei, plata s-a efectuat cu succes tot in valoare de 664 lei (verificat prin mobile banking) dar "pe ascuns" au modificat comanda intre timp fara sa ma anunte.

Au schimbat discurile Textar pe unele Zimmermann in valoare de 449 lei desi din contul meu au fost retrasi 664 lei iar discurile comandate de mine apareau in stoc la ei pe site... norocul meu a fost ca am vrut sa verific statusul comenzii (la trei zile dupa de am pus comanda) si asa am vazut ca aceasta a fost modificata.

Am anulat comanda, mi s-a zis ca banii vor fi returnati in maxim 5 zile, dar momentan comanda modificata de ei (cu discurile Zimmernann) apare ca si activa... Alta drama e ca banii si-i iau din cont fara sa mai primesc sms cu cod de confirmare (cum e pe alte site-uri) iar in cazul asta ma astept la tot felul de probleme cu ei.

 

Poate unii dintre voi au avut experiente mai placute cu ei dar eu m-am lamurit...

 

mda, ce sa spun... user vechi de 2 ani jumate, iar asta e prima ta postare ??

 

:scratchchin:

 

ONTOPIC, eu nu ii recomand din alt punct de vedere: au incercat sa o puna de o scamatorie publicitara cu site-ul autopieseonline24.ro, pe farcebook, dar si-au cam gresit persoana...

la piese nu m-am aventurat pt ca nu le cunosc originea, chiar daca ambalajele "vorbeste nemteste"

:pirate:

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca toate au un inceput...

 

Eu v-am spus ce am patit eu magazinul asta, daca ajuta pe cineva e foarte bine, daca nu, asta e... va recomand totusi sa cititi si review-urile la aplicatia lor de pe Apple Store, din pacate eu le-am citit doar dupa ce am pus comanda.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.