Jump to content

Parere site piese auto - online


OPaul

Recommended Posts

  • 3 months later...

Mie Epiesa mi-a vandut ulei expirat de 2 ani. Le-am facut reclamatie( nici nu s-au obosit macar sa-mi propuna alt ulei, voiau sa ma convinga ca de fapt uleiul nu expira etc) la Protectia Consumatorului si mi-a venit si rezolutie: ''In urma controlului nu s-a gasit produsul reclamat pe stoc''. Bataie de joc, pai normal ca aia la magazin nu au mai nimic pe stoc, totul vine din depozite.

De ceva vreme comand de la Autokarma, n-am avut probleme pana acum. O singura comanda am avut la autoeco, la fel, fara probleme.

Ps. Mi se pare mie sau s-au scumpit piesele auto in ultima vreme?!

Edited by akon
Link to comment
Share on other sites

Mie Epiesa mi-a vandut ulei expirat de 2 ani. Le-am facut reclamatie( nici nu s-au obosit macar sa-mi propuna alt ulei, voiau sa ma convinga ca de fapt uleiul nu expira etc) la Protectia Consumatorului si mi-a venit si rezolutie: ''In urma controlului nu s-a gasit produsul reclamat pe stoc''. Bataie de joc, pai normal ca aia la magazin nu au mai nimic pe stoc, totul vine din depozite.

De ceva vreme comand de la Autokarma, n-am avut probleme pana acum. O singura comanda am avut la autoeco, la fel, fara probleme.

Ps. Mi se pare mie sau s-au scumpit piesele auto in ultima vreme?!

Cei care comandati de la siteurile din Ro, la o saptamana-doua, va trimite mail sa va intrebe daca sunteti multumit de produs si daca ati primit ce trebuie ?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Nu cumparati de la acesti sarlatani!! Am comandat de la ei in urma cu 50 de zile, nu mi-a venit niciun colet, am sunat de peste 20 de ori la ei, discutat cu managerul local si primesc in continuare acelasi raspuns "Veti primi banii in 48 de ore" sau "Nu am reusit sa contactam compania de curierat" in functie de cine raspunde. NU AM PRIMIT BANII INAPOI. Am stat cu masina pe dreapta nereparata pana cand a trebuit sa cumpar piesele din alta parte, practic platind de 2 ori, pentru ca aveam nevoie de ea. Am facut reclamatie la Comisia Europeana si astept raspunsul lor. Este un site care nu are stoc in Romania desi la o prima vedere asa pare. Pentru cine nu stie cum sa isi ia o teapa, recomand. Sunt variante cinstite precum E-piesa sau Autokarma pentru cei care nu se zgarcesc la aceleasi piese cu 15 ron mai ieftine, asa cum am facut eu.
Link to comment
Share on other sites

eu sunt deja la a 3-a comanda pe autodoc24

comandat discuri si placute, brate flanse filtre

ulei nu am cumparat fiind singurul produs care este mai scump ca in RO, restul fiin cu 15-30% mai ieftin ca in site-urile bune de la noi (epiesa si autokarma)

Tot ce am comandat a ajuns ambalat si sigilat corespunzator

de fiecare data la intrarea in tara se incurca la preluarea de catre curieratul autohton, altfel cred ca ar ajunge in maxim 5-10 zile

 

referitor la certificat de conformitate sau data de productie sau ulei, sunt curios ce comerciant ti le-a comunicat atunci cand nu le avea pe raft sa le verifice...

Link to comment
Share on other sites

Este un site care nu are stoc in Romania desi la o prima vedere asa pare. Pentru cine nu stie cum sa isi ia o teapa, recomand. Sunt variante cinstite precum E-piesa sau Autokarma pentru cei care nu se zgarcesc la aceleasi piese cu 15 ron mai ieftine, asa cum am facut eu.

Asta am spus-o si eu. Unde mai pui ca 90% din piese sunt mai scumpe decat pe autokarma.

Stai cateva saptamani ca sa primesti niste piese...trebuie sa ai ceva probleme sa faci treaba asta.

Vineri la ora 14 am avut nevoie de un senzor. Am dat comanda la epiesa, la ora 16:00 l-am ridicat. Unii sunt maniaci si asteapta jumatate de an dupa piese sperand ca ies mai ieftin...dar ... teapa.

Acum ma astept sa apara unu sa spuna ca lui i-au venit piesele intr-o saptamana :)). E mult, in 2020 nici la piesele OE nu mai astepti atat, si-au facut baietii stocuri, in cateva ora ai piesa, poate sa fie vreo ciudatenie de piesa sa fie nevoie de comanda speciala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Intrucat trebuie sa fac o revizie la F10 am lansat o comanda pe TarguldePiese.ro

Per total, multumit, numai ca dureaza cam 3 zile sa vina( am fost informat in prealabil de operator despre asta).

Ca si pret FIX aceleasi piese pe ePiesa costau 1179 iar aici au costat 951.

Am vrut sa compar si cu autokarma insa nu am gasit aceiasi producatori si astfel nu era concludent, insa pe acelea ce le-am gasit, erau mai scumpe.

Edited by akon
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Intrucat trebuie sa fac o revizie la F10 am lansat o comanda pe TarguldePiese.ro

Per total, multumit, numai ca dureaza cam 3 zile sa vina( am fost informat in prealabil de operator despre asta).

Ca si pret FIX aceleasi piese pe ePiesa costau 1179 iar aici au costat 951.

Am vrut sa compar si cu autokarma insa nu am gasit aceiasi producatori si astfel nu era concludent, insa pe acelea ce le-am gasit, erau mai scumpe.

 

 

Da am vrut sa comand si eu ceva, ĂŽnsĂŁ ciudat a fost faptul ca dupĂŁ ce am fĂŁcut comanda, m au sunat sa mi spuna ca nu au cum sa aducĂŁ ca e indisponibilĂŁ , la servici am ĂŽncercat de la toți furnizorii posibili din țara si apĂŁrea ca e piesa indisponibilĂŁ, iar dupĂŁ ce am ĂŽncercat sa iau si de la epiesa cu vreo 30 lei,nu am dat finalizare comanda si m au sunat cei de la epiesa daca vreau totuși sa comand, ei aveau piesa disponibilĂŁ.. targuldepiese nu... pana la urma am comandat de pe stoauto

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Da am vrut sa comand si eu ceva, ĂŽnsĂŁ ciudat a fost faptul ca dupĂŁ ce am fĂŁcut comanda, m au sunat sa mi spuna ca nu au cum sa aducĂŁ ca e indisponibilĂŁ , la servici am ĂŽncercat de la toți furnizorii posibili din țara si apĂŁrea ca e piesa indisponibilĂŁ, iar dupĂŁ ce am ĂŽncercat sa iau si de la epiesa cu vreo 30 lei,nu am dat finalizare comanda si m au sunat cei de la epiesa daca vreau totuși sa comand, ei aveau piesa disponibilĂŁ.. targuldepiese nu... pana la urma am comandat de pe stoauto

Zilele trecute am comandat si eu niste ulei la 20l pe targuldepiese, era pretul cel mai mic, la fel am fost sunat ca nu mai au produsul pe stoc, la epiesa era mai scump, am renuntat la comanda, cateva ore mai tarziu am intrat de curiozitate pe targuldepiese, culmea, aveau produsul pe stoc doar cu pret marit cu 40 de ron, am renuntat definitv la ei, se pare ca sunt cam sarlatani.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.