Jump to content

cum se seteaza bassul


Recommended Posts

Buna ziua tuturor!

 

am si eu doua probleme...

1) de doua saptamani am un bmw e46 touring cu acest tip de casetofon doar ca are magazie de cd uri...as vrea sa i ajustez bass ul fiindca boxele ,, dau " doar daca e bass boost melodia sau daca e la nivel mare,adica tare... (pe radio este soft, cu bass low)

2) as vrea sa stiu daca se poate face cd pentru navi ca sa pot rula in concedii fara gps... si daca stie cineva cum se poate face acel cd si ce trebuie pus ca sa mearga pe navi.

 

--- am fost la un prieten si mi a spus sa schimb navi fiindca e proasta si ea e de vina...am mai avut in cap sa pun subwoofer da' mi a spus ca nu suporta casetofonul original

 

Astept sfaturi despre rezolvarea problemei!

scuzati de calitatea proasta a pozei...

post-78578-0-17793700-1493310504_thumb.jpg

Edited by _ B o b y _ #e46_touring
Link to comment
Share on other sites

2 - Da, se poate. CautĂŁ pe PirateBay, o sa gĂŁseĂâ˘ti softul care vine pus pe cd pentru navigaĂâşie.

 

1- deasupra butonului din dreapta ai menu. Umblii pana gĂŁseĂâ˘ti ceva legat de setĂŁri, audio profiles etc. Nu Ăâ˘tiu exact cum se numeĂâ˘te dar de acolo se face.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua tuturor!

 

am mai avut in cap sa pun subwoofer da' mi a spus ca nu suporta casetofonul original

 

 

Poti sa pui subwoofer la orice radio/casetofon, radio/cd, radio/mp3 auto. Cumperi subwoofer activ care are 2 intrari: RCA si power (adica se ia semnal de intrare de la difuzoarele din spate), depinde ce calitate vrei la auditie...

Link to comment
Share on other sites

Basul se regleaza de la butonul tone, apesi de mai multe ori pe el pana apare meniul si de la sageti dai +/-, cat despre navigatie intra pe vindecoder si vezi ce optiuni ai, ce navi, etc ca sa stii ce CD trebuie pentru navigatia masinii tale. Edited by Pl@y3R
Link to comment
Share on other sites

Poti sa pui subwoofer la orice radio/casetofon, radio/cd, radio/mp3 auto. Cumperi subwoofer activ care are 2 intrari: RCA si power (adica se ia semnal de intrare de la difuzoarele din spate), depinde ce calitate vrei la auditie...

 

Pai as vrea sa am o sonorizare buna fiindca e si touring , deci e mai mare + ca varsta asta de doar 18 ani nu ma lasa sa ascult muzica asa basic cum e acum :))

totusi tu ce recomandare mi ai face ?

sa schimb navi sau sa pun subwoofer d' ala activ (mentionez ca nu prea stiu cu ce se mananca subwoofer-ul

)

Link to comment
Share on other sites

Cel mai bine este sa asculti ambele variante spuse de tine (trebuie sa cunosti pe cineva care are montat pe masina subwoofer si inca o persoana care are schimbat playerul original), apoi iti faci o parere si cumperi varianta care iti place tie. Parerea mea nu conteaza... eu doar ti-am zis ca se poate monta subwoofer.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.