Jump to content

BMW ROAD MAP EUROPE PREMIUM EAST/WEST 2017-2 TORRENT


Recommended Posts

Simplu ! Dai hardu jos - mi-l trimiti mie sau un prieten cu cic . Fac update pe masina mea cu sticku

Sau update la cic

Sincer cred ca mi-ai fi cel mai bun prieten daca ai reusi sa-mi faci update :D . Incerc de 3 ani sa-mi pun ultima versiune, am un CIC activat cu script, am incercat cu FSTOOL ,mi-am cumpar si un quadlock sa nu fiu obligat sa tau firele pentru a deconecta CAS de CIC ,ecran si idrive, mi-am clonat HDD-ul cu un SSD, am incercat cu patchuri, cred ca tot ce se poate, in limita cunostintelor mele, mai am putin si dau un depresie sau i-l sparg :p

Cu respect

Link to comment
Share on other sites

E cam extrem :)) ... Poti sa incerci sa faci update la harti cu ISTA (nu stiu daca functioneza si la seria E) dar cel mai bine mergi la BMW sau la cineva foarte priceput si iti faci update la toata masina , in caz ca iti da fail pe un modul (sanse mici daca cine iti face treaba are sursa buna si tensiunea nu scade sub 13v) se poate in 90% din cazuri resuscita cu esys/winkfp. Ai numai de castigat in urma unui update la toata masina , mai ales cand ultimul update a fost in fabrica :)) , o sa simti diferenta. Si dca il faci la BMW cu toate ca te pune sa semnezi ca ei nu sunt responabili de update ,la o presiune o sa iti repare/schimbe modulul cu pricina, a patit aceasi chestier in coleg de pe forum si l-au trimis ei p propria cheltuiala la reparat. Repet , cazuri foarte rare sa pice un modul daca se fac cu sculele distinate si nu in fata blocului pe genunchi.

Eu asa fac la toate retrofiturile la e

Se da jos hdd se pune la mine in unitate fac update , baga hdd inapoi la el si merge fara cod ( la retrofit )

Link to comment
Share on other sites

Si se merita ca in toamna cand apare versiunea 2018 sa repete iara procedura ? :D Este mult mai simplu sa iti faci update la CIC si dupa iti schimbi harta prin USB cand vrei.

Merita ca altfel nu poate ( daca ii retrofit la e nu merge fsc)

In fiecare an la fel trebuie :)

Dureaza 5 min hardu jos 40 harta

Link to comment
Share on other sites

Vorbesc sapatamana viitoare cu un vecin care lucra la BMW Timisoara, daca nu rezolva el cu update-ul mĂŁ gandesc sa dau jos hdd. Oricum merci mult de ajutor tuturor dau o bere când sunteĂâşi prin TM.

 

Trimis de pe al meu SM-A500FU folosind Tapatalk

 

La mine ii mai ciudat, mi-a acceptat codul, a inceput update-ul la hĂŁrĂâşi Ăâ˘i s-a oprit pe la 30-40% zicand ca nu poate citi Usb-ul, am ĂŽncercat cu mai multe stick - uri Ăâ˘i a fost acelasi rezultat, doar ca s-a oprit la procente diferite.

 

Trimis de pe al meu SM-A500FU folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

pentru ce?

...pt a putea face update la navigatie, in multe cazuri (cum am pâtit si eu) la masinile cu retrofit CIC, cand introduci stickul cu hartile i-ti cere FSC-ul iar masina nu i-l accepta deoarece VIN-ul masinii nu corespunde cu cel al CIC-ului.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

...pt a putea face update la navigatie, in multe cazuri (cum am pâtit si eu) la masinile cu retrofit CIC, cand introduci stickul cu hartile i-ti cere FSC-ul iar masina nu i-l accepta deoarece VIN-ul masinii nu corespunde cu cel al CIC-ului.

 

Mai bine cumperi codul FSC Lifetime pentru VIN-ul CIC-ului.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Am ĂŽncercat sa pun Ăâ˘i variante mai vechi (2015, 2016), ĂŽmi vedea usb-ul cu hĂŁrĂâşi, ca sunt mai noi ca cele din maĂâ˘inĂŁ, ĂŽi dĂŁdeam drumul dar ori ĂŽmi zicea ca nu poate sa citeasca datele ori ca hĂŁrĂâşile sunt corupte sa contactez service-ul. Cred ca ultima varianta ĂŽi sa fac un update-ul la soft.

 

Trimis de pe al meu SM-A500FU folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

saluatare tuturor. vroiam sa stiu daca stie cineva despre functionalitatea asta a navigatiei numita guided tours. pare interesanta chiar daca nu e in foarte multe tari din europa. prezinta un fel de ghid turistic al anumitor zone, cu traseu rutier inclus si banuiesc ca si opriri in anumite puncte. as vrea sa stiu daca l-a folosit cineva si cum i s-a parut. multumesc

post-74672-0-15837200-1499235765_thumb.jpg

post-74672-0-77119200-1499235769_thumb.jpg

post-74672-0-57301700-1499235775_thumb.jpg

Edited by Rico24
Link to comment
Share on other sites

Teoretic, il primesti in juma' de ora, dar depinde de vanzator. Vezi ce scrie la termenul de livrare.

 

In plus, verifica-ti mesajele de pe ebay, acolo o sa fie.

 

La mine a venit in 1 ora.

 

PS. cand am facut comanda era ora 22.30 :)

Edited by Graveworm
Link to comment
Share on other sites

Gata , a venit ! Acum am descarcat hartile Premium East Europa 2017-2 am pus pe stick dar .. nu vede masina nimic. Mentionez ca e modelul 2013 , am NBT si stick doar in cotiera nu in torpedou. AM formatat stick`ul fat 32 , amdezarhivat si am copiat floderul "NAVD_00005C4A_255_005_075" - nu a mers. Apoi am copiat ce era in folderul "NAVD_00005C4A_255_005_075" adica un folder "pkgdb" si un fisier config.nfm si tot nu a mers. Ma poate ajuta cineva ? Pe unde am gresit ?
Link to comment
Share on other sites

Gata , a venit ! Acum am descarcat hartile Premium East Europa 2017-2 am pus pe stick dar .. nu vede masina nimic. Mentionez ca e modelul 2013 , am NBT si stick doar in cotiera nu in torpedou. AM formatat stick`ul fat 32 , amdezarhivat si am copiat floderul "NAVD_00005C4A_255_005_075" - nu a mers. Apoi am copiat ce era in folderul "NAVD_00005C4A_255_005_075" adica un folder "pkgdb" si un fisier config.nfm si tot nu a mers. Ma poate ajuta cineva ? Pe unde am gresit ?

Pentru nbt ai nevoie de harta next europe 2017-2 si bagi stick cotiera . Spor

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nu este topicul potrivit, fiind vorba de NEXT dar pt ca tot spunea colegul de sus:

Pentru cine vrea sa cumpere coduri FSC, cel mai ieftin l-am gasit la niste baieti din UK..banuiesc ca nu pot da linkul :) costa 10 lire, echivalentul a 11,80 eur. one time only, cine vrea lifetime este 35 de lire. Eu l-am luat pt al meu f11 cu NBT si a functionat perfect. A ajuns in 3 min pe mail din momentul in care am facut plata cu paypal (Atentie! mie mi-a ajuns in spam direct :)))

Cheers :cheers:

Edited by AvantGarde
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.