Jump to content

Mașini reimportate din America ?


dr3

Recommended Posts

In unele cazuri nu ajung inapoi, pentru ca sunt fabricate in SUA. Apoi mai exista motive obiective, cum ar fi pretul de achizitie mult mai mic in SUA fata de Europa, raportul pret/dotari, si mai sunt multe masini ce sunt cumparate la licitatii de acolo, fiind accidentate, inundate, etc, si care repuse pe roti alimenteaza piata si visele europenilor.
Link to comment
Share on other sites

Vezi ca sunt aduse la Hamburg in port cu miile, aduc tot felul de hartoape inundate sau daune totale. A fost un caz pe forum cu un F30 328i xdrive full options care in Europa nu avea istoric de accident si in SUA fusese marcat cu bulina rosie, nu mai avea voie sa fie inscris deoarece fusese dauna totala. Parca Neo a publicat raportul oficial si erau si poze cu masina respectiva. Afacerea asta e in floare la turcaletii din Germania. Nu m-as baga la asa ceva. Nu zic ca sunt toate daune totale, dar multe au fost inundate sau accidentate rau. Daca vrei masina serioasa ia DEUTSCHES Fahrzeug (facuta pt piata din Germania ) si Unfallfrei (fara accident) Edited by six in line
Link to comment
Share on other sites

Multumesc o sa iau in considerare informațiile...

 

ExistĂŁ vreun site unde pot verifica vinul free sau plĂŁtit si care sa-mi afișeze toate informațiile din istoricul Bmw ?

Vinul e cel de jos :

 

WBA3B11020J730317

Link to comment
Share on other sites

Am tot vĂŁzut masini sh pe la noi si pe mobile.de reimportate din America/Canada .

 

Care ar fi motivul pentru care aceste masini ajung inapoi in Europa ?

 

Ati cumpara asa ceva?

 

Am avut ocazia anul trecut sa stau in SUA o vreme, si acolo mergeam la licitatii de masini. La ce preturi gasesti acolo masini lovite, innundate, e si normal sa le aduca astia aici in Europa la vanzare ca fiind fara accident etc..

Cat am stat pe acolo am luat un golf 6 GTI 2011 cu 4000 dolari, lovit in fata, radiatoare , bara si capota.. Si l-am reparat la mexicani(cu piese cumparate de mine din reprezentanta VW), am ajuns la 6500 cu el si cand am plecat din SUA a fost vandut cu 10 mii.. Acolo masinile care au avut accident, nu prea se vand, decat la mexicani, negrii. etc.. Ca apare ca masina a fost accidentata, nu ca la noi.. Sau la americani mai "tinerei" care vor si ei masina mai ieftina..

Cum zicea si un coleg mai sus, era un caz aici la noi cu un F30 328i dauna totala si vandut "tzipla" la noi in tara..

 

Deci, ieftin si bun, nu prea exista pe nicaieri..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.