Jump to content

VAND RaceChip One pentru Seria 3/1 cu motor M47 122cp


Recommended Posts

Chiptuning pentru BMW seria 3 318d sau seria 1 118d cu 122cp (2L, 90kW, motor M47)

 

•elasticitate crescutĂŁ a motorului, nu mai vibreazĂŁ deloc la turații mici

 

•oferĂŁ posibilitatea reglĂŁrii dupĂŁ preferințĂŁ a puterii si/sau rĂŁspunsului in turații

 

•cu reglajul actual, recomandat de producĂŁtor, scoate 143 cp si 330 Nm, verificat pe dyno. Se poate obține si mai mult cu o setare mai agresiva

 

•produs in Germania

 

Este compatibil numai cu modele BMW cu motor diesel M47 de 2,0L (1994 cm3) in varianta de putere 90kW (122cp).

 

Trimit in tara prin curier, costul transportului este suportat de cumparator. La predare personala in Constanta pot asigura montaj.

 

PRET: 300 lei

 

L-am cumparat pentru masina personala. Ulterior am avut posibilitatea sa fac o resoftare cu dyno si am renuntat la el. Este ca nou, folosit efectiv doar cateva zile. Vine in cutie completa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nu vrea sa ofer informatii false, dar din cate stiu, unele modele de RaceChip pot fi montate pe mai multe "versiuni" de motor de acelasi tip (in cazul de fata orice M47).

Ai putea sa trimiti un mail producatorului cu intrebarea aceasta, poate te ajuta la vanzare daca este compatibil cu o gama mai larga de masini.

Link to comment
Share on other sites

le-am trimis deja si asta a fost rĂŁspunsul lor:

 

"Each RaceChip is programmed for each specific engine and related ECU, which makes the use of the same RaceChip in different engines impossible. Simply adjusting the switches will not work; the software on the RaceChip needs to be changed. So if it's the same engine with the same horse power it is possible.

 

Otherwise the reprogramming includes a new cable and it costs 99,00€ (plus shipping) ."

 

O fi posibil sa meargĂŁ cum zici tu. E nevoie de cobai! Cine se oferĂŁ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
De mers merge sigur si pe alte variante M47 numai ca trebuie ajustate setarile pentru modelul respectiv.Cablul se potriveste.Eu am racechip (modelul mai scump) pe un nissan patrol si la cumparare mi-au spus ca beneficiez de inca 2 setup-uri daca schimb masina (doar cablul il schimba contra cost daca nu se potriveste pe noua masina).
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.