Jump to content

Recommended Posts

Salutare, am luat teapa pe un site de vanzari foarte cunoscut de la noi si vreau sa impartasesc experienta, pe scurt.

 

Am cumparat un CD Professional pentru E90 de la userul Link

 

In anunt scrie foarte clar ca nu are display defect dar imi trimite unul cu display defect (lipsesc doua linii orizontale din partea de jos).

 

Il sun, ii spun care e problema, imi zice ca el nu le probeaza ca nu are cum si sa-l sun ziua urmatoare. Sun a doua zi, nu mai raspunde.

 

Intr-un final raspunde si imi zice sa-l sun peste doua zile dar dupa ora 14 ca atunci ajunge el la birou si se ocupa personal de asta.

 

L-am sunat si dupa doua zile si nimic. Ba cã il trimite, ba cã l-a trimis dar suna el la fan sa vada de ce nu l-am primit si tot felul de scuze puerile, i-am scris sms, whatsapp, olx si nimic… long story short, am luat teapa cu un produs pe care il descrie ca fiind perfect functional .

 

E prezent pe multe situri de profil, olx, 4tunnig.. etc si are peste 1200 de anunturi cu piese din dezmembrari BMW.

 

Daca l-am cautat mai atent, am vazut ca are cont chiar si pe bmwclub.ro

 

 

Ce sa zic, poate e serios si o sa-mi trimita un player fara defect pana la sfarsitul lui 2017 dar acum e prea ocupat...cine stie.

 

post-62466-0-97729400-1495188448_thumb.png

post-62466-0-21723400-1495188448_thumb.jpg

post-62466-0-85901200-1495188447_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Am avut o experienta asemanatoare cu ei, am cumparat un ventilator si mi l-au trimis spart, dupa lungi discutii si amenintari l-am trimis inapoi si mi-au dat banii.

 

Salutare.

 

Multumesc ca mi-ai spus, chiar urmaream ceva produse de la ei pe care le-am si pus la favorite.

 

Ce nu am inteles : Cum poate scrie in descriere "perfect functional" , daca la telefon iti spune ca nu are cum sa le probeze ? Cum vine asta? :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Am cumparat ceasuri cu "ecran mare" pentru E90 de la el si am primit ceasuri normale...mi-a dat banii inapoi dupa lungi discutii + drumul si timpul pierdut + nervii care au fost bonus (nu are rost sa mai zic de cei 200 ron pierduti pentru scrierea vin-ului in eeprom)

 

Cu un an sau doi inainte cumparase un prieten o aripa de la el si a primit-o foarte ruginita desi el specificase ca este perfecta, cand a venit vorba sa ii dea banii inapoi ba nu raspundea la telefon, ba ca e nevastasa e in spital ba ca are nu stiu ce probleme...tot asa a trebuit sa ne ducem personal sa luam banii si sa ii dam aripa inapoi.

Edited by ckh
Link to comment
Share on other sites

De la ei am cumparat si eu, acum mult timp, un interior sport textil cu incalzire de E90, descris ca impecabil. Era ambalat frumos, asa ca nu am stat sa il verific, l-am luat acasa.

L-am montat a doua zi si:

- avea probleme la incalzire,

- plasele de prezenta simulate cu rezistenta

- centurile de siguranta sarite

- airbagul de la scaunul dreapta declansat, apoi lipit capacul pentru a da impresia ca e ok

Colac peste pupaza, scaunul pasagerului era stramb.

 

I-am sunat si le-am spus ca ma duc a doua zi sa il returnez, au zis ca e ok. Am ajuns acolo si desi masina "patronului" era acolo (la momentul respectiv un E91 gri) , ei sustineau ca nu l-au vazut, ca nu stiu nimic de el si ca nu au bani sa-mi returneze. Le-am spus ca daca pana dau interiorul jos din masina nu am banii in mana, ma apuc sa il montez in E91, prin parbriz . In 5 minute am primit banii platiti pe interior si pe motorina, alaturi de scuze cum ca asa l-au primit si ei si ca nu erau constienti de problemele pe care le are. Am ramas totusi cu multe ore pierdute degeaba.

Edited by mgs
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.