Jump to content

BMW E90 - trimuri interior carbon + comenzi volan


Recommended Posts

Recunosc ca initial si eu am intrat sa verific daca sunt trimuri individual.

Corect ar fi fost : "BMW E90 - trimuri interior 'colantate cu folie imitatie de' carbon + comenzi volan set complet".

 

Oricum, cel putin din poze, colantul pare aplicat destul de profi. Bafta la vanzare!

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ok. Trebuia sa introduc cuvantul "folie" in descriere. Cu toate ca macar atat ar trebui sa stiti ca nu exista trim din material carbon pentru e90. In normal, sau cel putin pentru un conoscator descrierea ar trebui sa fie retorica. Daca asta ajuta si daca se poate, rog un moderator sa introduca cuvantul "folie" in titlul topicului. Multumesc

 

LE @mgs: Da, baietii au facut treaba buna cu folia. Am fost multumit. Doar ca acum am trecut la alcantara negru. E altceva.

Edited by Radu I
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dupa cum vezi, acolo scrie "moldings". Carbonul nu se face prin "molding" pentru ca el este o fibra si astfel isi pierde proprietatile. Ceea ce vezi tu acolo este tot plastic vopsit hidrografic (Water Transfer Printing) si apoi lacuit.Sa imi spui daca mai pot sa te ajut cu ceva. Edited by Radu I
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nu te minte nimeni. Ei au facut exact ce am facut si eu. Au pus un titlu produsului. Tu te minti singur crezand ca stii, pe cand de fapt nu prea stii. rolleyes.gif Ai vrut sa imi demonstrezi mie ceva, dar de fapt ti-ai sapat singur groapa.
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Si asa ca sa iti pun capac, ia uite link-ul asta:

 

http://www.modbargains.com/oem-bmw-performance-carbon-fiber-interior-trim-e90-91-e92-e93.htm

 

Acolo undeva pe la mijlocul paginii scrie asa:

These OEM Performance Carbon Fiber trims are made by ABS molds just like your OEM factory BMW trim.

 

ABS molds - inseamna ca sunt din plastic ABS injectate in matrita.

 

Nu stiu care dintre noi e ala cu "prosteala"

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pot sa fie si injectate cu carbon ca oricum nu conteaza. Domnul vanzator aici a zis ca trebuia sa ne dam noi seama ca la el este doar titlu si ca sunt infoliate pentru ca nu exista varianta de carbon. Asa ca injectate, stropite sau cum sunt, sunt. Nu mai incerca sa ne aburesti
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Carbon sau necarbon , cum or fi ele , aratĂŁ foarte bine Ăâ˘i merita banii fĂŁrĂŁ discuĂâşii . Ămi pare rĂŁu ca trimul mare nu este pt navi cic , m-ar fi interesat . Bafta !

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.