Jump to content

Navigatie pentru BMW


QuBBaUFC

Recommended Posts

Salut..de ceva timp planuiesc sa imi cumpar o navigatie pentru seria 3-ul meu.Nu este post hunt:) Raspundeti daca se merita/nu se merita ... si de ce sustineti acea opinie.

Astazi vorbesc cu cineva de una la un pret rezonabil de 1250Lei .. Descrierea ei ar fi aceasta:

- Memorie : 16G

 

- Rezoluție HD: 1024 * 600

 

- Memorie de stocare: SAMSUNG DDR3 1GB 

 

- CPU: Quad-core A9, 1.6G

 

- Ecran capacitiv multipunct (6 puncte)

 

- Funcția Mirror link - Samsung Galaxy (Android 4.2).

 

- Harti GPS iGO incluse Europa + Romania

 

- WiFi integrat

 

- Se pot descarca din magazin Play Android cele mai noi si interactive aplicatii si jocuri precum: Waze, Skype, YouTube, Yahoo Mail, Gmail, etc

 

- Suport pentru Bluetooth OBD2 ELM 327 (functia OBD pentru iOS sau Android)

 

- Bluetooth

 

- Microfon ĂŽncorporat ĂŽn panoul de control

 

- AGENDĂ (descarca contactele de pe telefonul mobil direct pe DVD, se poate afișa numĂŁrul de telefon mobil și numele)

 

- Suport A2DP (pentru a asculta muzicĂŁ stereo de la telefonul mobil, prin intermediul functiei bluetooth)

 

- Suport Records asteptare (apel format - Apel primit - Apel pierdut)

 

- GPS: Soft gps cu harti incluse

 

- USB: Suport max 16GB, nu poate suporta hard disk portabil.

 

- SD: Suport max 32 GB

 

- Format audio: MP3、WMA、AAC、RM、LFAC etc 

 

- Format video: MPEG-1/2/4、H264、H263、VC1、RV、RMVB、DivX、Sorenson SparK、Spark、VP8、AVS Stream, etc

 

- Format imagine: JPG/BMP/JEPG/GIF/PNG

 

- Format DVD: DVD/DIVX/MP4/MP3/MP2/VCD

 

- Putere: 4x50W, 13.8V

 

Astept raspunsurile voastre cat mai repede:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut. Presupun ca seria 3-ul tau este e46. Eu zic ca se merita o navigatie de genul asta in detrimentul celei originale, care nu ofera cine stie ce functii, pentru 2017. Cel mai mare plus ar fi ca are Android si poti sa folosesti waze si google maps. Ar fi bine daca ai putea sa o testezi, inainte sa o cumperi, sa vezi cat de bine se misca. Bafta! Edited by Cristi DUM
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da Cristi este e46,m-ai ajutat umpic sa o cumpar :)) Ca eram putin in dubii .. abea maine o montez dar am vorbit cu vanzatorul si in caz ca nu imi place ii platesc transportul si o ia inapoi. El mie imi spune ca de 1 an si ceva o are dar .. e data de peste jumatate de an de pe masina adica este nefolosita.

Mersi mult de raspuns chiar ma ajutat:)

Link to comment
Share on other sites

Se pare .. ca navigatia asta .. a cedat dupa ce am montato...a mers bine timp de 5 minute .. si .. dintr-o data..poc ecran negru...a tinut asa cateva secunde si s-a stins de tot..Pace sa se mai aprinda..Norocul meu a fost ca aveam 3 zile sa o duc inapoi.Am chemat vanzatorul , a vazut care e treaba ... si mi-a marturisit ca era aproape dusa..Mi-am primit inapoi doar 1.100 lei din cei 1.250 dar.. ma bucur ca i-am recuperat si pe astia.

Acum ca tot am banii .. si capu meu tot zburda dupa navigatie.

Am gasit una noua,sigilata in cutie tot .. model 2017 1.500Lei si daca vreau inca 200lei camera pentru spate care se activeaza si vezi in navigatie cand bagi marsalier+senzorii care ii am deja. ...Am trimis mesaj vanzatorului .. daca are garantie o iau..daca nu..mai sunt destule..:))

Sper sa invatati ceva din greseala mea..

Aici am niste poze cu cea pe care vreau sa o cumpar:

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Edited by QuBBaUFC
Link to comment
Share on other sites

Hm.. Stie cineva vre-un video in romana sau engleza foarte explicat despre cum o instalez personal?

 

 

 

Depinde si de ce model de navigatie ai achizitionat + depinde si ce ai montat original pe masina, depinde unde ai amplificatorul original, in fata, in spate.

 

Ai schema in cutie, nu este deloc complicat. Daca nu te descurci, cauta un electrician auto.

Edited by florin1967
Link to comment
Share on other sites

Depinde si de ce model de navigatie ai achizitionat + depinde si ce ai montat original pe masina, depinde unde ai amplificatorul original, in fata, in spate.

 

Ai schema in cutie, nu este deloc complicat. Daca nu te descurci, cauta un electrician auto.

Ok mersi:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.