Jump to content

Bmw e46 318i facelift + gpl


mihaitza123

Recommended Posts

Vand bmw e46, anul 2003 , 318i 1995cmc 143cp, sedan. 260.000km absolut reali , o sa atașez extrasul din reprezentanta. Fara accidente sau defecte ascunse.

 

CumpĂŁratĂŁ personal de mine in septembrie 2014 la 205.000km direct de la proprietar, ĂŽnmatriculata in romania si rulatĂŁ doar in Germania ( aici locuiesc). Ăn românia a mers maxim 1 luna pe an in concediu.

 

Mai jos o sa enumĂŁr ce am schimbat la ea si cand.

 

-instalatie gpl brc secvențialĂŁ montatĂŁ la pitești - la 210.000km

- bucsa mare de la grup si cele 2 mici

- semeringuri supapĂŁ, oringuri solenoizi , garnitura pompa vaccum, garnitura capac culbutori, garnitura corp filtru ulei.

- ulei in grup si cutie viteze

- bujii ngk

- discuri frânã + plãcute si saboti frânã de mana schimbate acum 1000km , firma ate

- amortizoare sachs, flanse si set protectie + arcuri eibach pro Kit, coborâre garda 30mm fata , 25mm spate.

- antigel si filtru benzinĂŁ schimbate și ele de curând.

 

Optiuni:

-Volan in 4 spite + comenzi ( pilot automat)

-Navigație android 5.1 + camera trafic + camera marsalier

-Geamuri electrice fata / spate

-Trapa electrica

-ClimĂŁ automatĂŁ

-Jante style 135 , 18inch m , et33 8j 225/40/r18 -fata si et 43 9j 255/35/r18 spate , anvelope cumparate noi in luna aprilie fabricatie 2017 ( am factura au costat 450€)

- carlig remorcare demontabil.

- xenon cu lupe morimoto + balast 35w cu 4200k luminozitate , montate de 3 luni, au inca garantie.

 

 

Sigur am mai schimbat si altele care nu imi vin momentan in gand. MașinĂŁ este servisata tot timpul preventiv și ĂŽntreținutĂŁ cum trebuie.

 

Reparațiile la motor au fost fĂŁcute de userul Florin Rusu din Vulcan Brașov.

 

 

Ce ar mai trebui schimbat la ea ar fi

lichidul de frânã , care a fãcut 2 ani si eventual curea accesorii si rola intinzatoare care nu are nici un simptom dar nu le-am schimbat si nu as vrea sa ma lase vreodata in drum.

 

Ofer si un bidon cu lichid pentru servo directie care nu am apucat sa il schimb inca. CicĂŁ ar fi lifetime dar am zis sa il schimb totusi.

 

Masina se aflĂŁ ĂŽn Germania. O sa vin in tara in luna Iulie in concediu 3 saptamani pentru interesați.

 

Poze mai jos.

 

Pret 4500€ negociabil

 

Pt detalii raspund la mesaje si pe forum.

 

 

http://imgur.com/a/Etqm5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.