Jump to content

sfat achizitie 525d xdrive saloon


Ducan

Recommended Posts

Va salut,

 

am buget de 25.000 euro si doresc (doream?) sa cumpar un 525d xdrive break insa tot citind pe acest forum diversele probleme incep sa fiu sceptic cu privire la achizitie.

 

Va rog frumos sa imi spuneti daca am sanse sa gasesc cu acest buget o masina pe care sa nu o tin prin service-uri..sau sa mai strang bani pentru a achiziona un model rulat sub 100.000 km?

 

Din pacate nu ma pricep foarte mut...am avum 3 masini (Ford) cumparate de noi si in afara de revizii si motorina nu am avut alte griji.

 

Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

La 25K euro gasesti multe masini dotate cu km putini si reali. In titlu scrie saloon si tu zici ca vrei break. Saloon = limuzina iar break = combi :) Indiferent pe care o alegi, la bugetul tau e imposibil sa nu gasesti ceva bun. 525xd are probleme la turbina, au picat cateva, dar nu e o chestie generala. As lua cu toata increderea masina la banii aia, sigur gasesti ceva decent ;) Daca vrei sa stai fara griji, ia 520D, diferentele sunt neglijabile intre cele 2 motorizari. Spor la cautat! Edited by six in line
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

La 25K euro gasesti multe masini dotate cu km putini si reali. In titlu scrie saloon si tu zici ca vrei break. Saloon = limuzina iar break = combi :) Indiferent pe care o alegi, la bugetul tau e imposibil sa nu gasesti ceva bun. 525xd are probleme la turbina, au picat cateva, dar nu e o chestie generala. As lua cu toata increderea masina la banii aia, sigur gasesti ceva decent ;) Daca vrei sa stai fara griji, ia 520D, diferentele sunt neglijabile intre cele 2 motorizari. Spor la cautat!

Da, scuze, nu stiu cum pot corecta titlul. Multumesc, am sa iau in calcul si motorizarea sugerata de tine.
Link to comment
Share on other sites

Da, scuze, nu stiu cum pot corecta titlul. Multumesc, am sa iau in calcul si motorizarea sugerata de tine.

 

Diferentele nu sunt chiar neglijabile. 525 e mai sprinten considerabil, mai ales cand le incarci. Dar da, pare mai fiabil 520 ul din prisma turbinei. Dar de regula multe au deja schimbata turbina mica in jurul a 100 k km, deci poti avea noroc sa iei una de genul.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.