BMWClub: 2000 Cosmosschwarz Metallic 318Ci - BMWClub

Jump to content

• 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2000 Cosmosschwarz Metallic 318Ci M43TUB19 Rate Topic: -----

#21 User is offline   Alin KIR 

• Pasionat
  • Group: Members

Posted 12 January 2019 - 00:15

Un mic update de inceput de an:

- am schimbat ornamentul de la parbriz, cel vechi era copt
- achizitionat oglinzi pliabile electric fara memorie ( cautam de mult timp si le-am gasit la un pret foarte bun chiar ). De mentionat faptul ca sunt de pe masina cu volanul pe stanga. Tot ce am gasit la vanzare pe net provin de la masini de UK.

Din cate m-am documentat de pe diferite forumuri, e destul de multa munca pentru a le monta. Cel mai probabil voi cauta pe cineva care a mai mai facut retrofit-ul asta sa ma ajute sa fac treaba ca la carte. ๐Ÿ˜
Posted ImagePosted ImagePosted Image

Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk
0

#22 User is offline   Mishubmw 

• Membru

Posted 12 January 2019 - 02:04

Exact aceeasi problema o am si eu cu chederele din geamurile spate. Iar ornamentul ala de sub stergatoare, aceeasi poveste, la mine e doar copt si are aspectul acela urat, insa nu e crapat/fisurat nicaieri. Sa-mi spui unde ai gasit sa cumperi piesele (chederele si acel ornament) si sunt curios si de pret. Interesant fratele geaman al tau, mai mare cu 5 ani ce e drept. Sa te tina multi km fara evenimente!
0

#23 User is offline   Alin KIR 

• Pasionat

Posted 12 January 2019 - 13:25

View PostMishubmw, on 12 January 2019 - 02:04, said:

Exact aceeasi problema o am si eu cu chederele din geamurile spate. Iar ornamentul ala de sub stergatoare, aceeasi poveste, la mine e doar copt si are aspectul acela urat, insa nu e crapat/fisurat nicaieri. Sa-mi spui unde ai gasit sa cumperi piesele (chederele si acel ornament) si sunt curios si de pret. Interesant fratele geaman al tau, mai mare cu 5 ani ce e drept. Sa te tina multi km fara evenimente!
Multumesc, asemenea! Reperele poti sa le comanzi la orice magazin de piese auto, insa eu le-am comandat de pe bavauto.ro. In cazul ornamentului de la parbriz am iesit mai ieftin cu 80 de lei fata de magazin auto.
Chederele exterioare de la geamurile spate sunt in jur de 120 de lei bucata, iar ornamentul aprox. 250 de lei.
51718232894 - asta este codul pentru ornament parbriz.
51368194742 - cheder dreapta
51368194741 - cheder stanga

Codurile chederelor sunt pentru varianta basic ( negru mat ). Daca ai chrome line sau shaddow line, difera codurile pentru chedere.

Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk
0

Share this topic:

• 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro