Jump to content

Noul BMW X3 2017... Pasiune la cote maxime ! [FOTO - VIDEO]


X X L

Recommended Posts

1498497065[/url]' post='2406002']

Imi place si nu prea, e un x1 cu dimeansiuni de x5, la interior mult plastic (posibil de proasta calitate). Anyway, doar la testdrive pot face comparatie mai exacta.

 

Si x3 ul actual nu are mult plastic la interior si el de proasta calitate? Sa fim seriosi, x3 f25 e mult calitativ sub seria 5 f10 de ex. Din poze arata bine, la spate se merge pe trendul de la x4. Inauntru e un progres evident, pana si volanul e mai misto decat la modelul precedent. Per total nu avea cum sa fie schimbat radical, probabil noul seria 3 o sa semene cu seria 5. E un trend normal, asa a fost dintotdeauna.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere, arata senzatinal. M-a uimit.

Singurul lucru ce imi "displace", daca as putea sa ma exprim asa, este volanul.

Concret, personal, nu imi plac plasticele de pe volan ce inconjoara comenzile. Mai mult imi place volanul de M3, negru.

Repet, parerea mea, nu am nevoie de contraziceri .

 

 

In rest, este foarte, foarte frumoasa. :heart:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eram ironic, in sensul ca daca x3-ul nou are plastice multe si proaste, asta vechi cum le-o avea?

pai aici e problema, ca asta nou cica are materiale de calitate superioara -> lux...

 

Dar totusi, f25 calitativ e sub f10, sau nu?

Mie nu mi se pare

Link to comment
Share on other sites

pai aici e problema, ca asta nou cica are materiale de calitate superioara -> lux...

 

 

Mie nu mi se pare

 

Mie asa mi se pare, tie poate ca nu pentru ca detii unul sau pur si simplu pentru ca fiecare poate avea o parere.

Sunt curios daca a mai crescut iar in dimensiuni cum este trendul la toti producatorii in ultimii ani cand vine modelul nou.

Link to comment
Share on other sites

cred ca pana in prezent am testat majoritatea modelelor BMW, de la 2002 incoace, pana la G30 inclusiv...

 

si inca nu am tras concluzia ca la Spartanburg se lucreaza cu mai mult plastic decat la Dingolfing, ori ca materialele sunt mai bune in fabricile germane... pur si simplu, cred ca cel mai mult conteaza dotarile masinii, functie de care "feeling-ul calitatii" te incearca mai mult sau mai putin...

 

:popcorn:

Link to comment
Share on other sites

x3 arata foarte bine, in acelasi "design language" introdus recent de bmw. totusi, mi se pare ca la interior ar trebui sa existe diferente notabile fata de seria 7, pt ca in felul acesta se dilueaza voloarea seriei 7. de ce sa platesti 100.000 pe seria 7 cand te poti urca in x3 de 50.000 si te simti la fel?!

 

eu personal nu prea inteleg rostul suvurilor. lumea le cumpara ca un symbol, pt statutul pe care acestea le ofera deoarece nimeni nu iese de pe sosea cu ele.

 

in principiu, daca suv-ul reprezinta un simbol, cred ca semnatura mai buna decat range rover nu exista.

nu exista rationamet pt care cineva ar cumpara X5 in dauna range rover sport sau X3 in dauna velar.

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

x3 arata foarte bine, in acelasi "design language" introdus recent de bmw. totusi, mi se pare ca la interior ar trebui sa existe diferente notabile fata de seria 7, pt ca in felul acesta se dilueaza voloarea seriei 7. de ce sa platesti 100.000 pe seria 7 cand te poti urca in x3 de 50.000 si te simti la fel?!

 

eu personal nu prea inteleg rostul suvurilor. lumea le cumpara ca un symbol, pt statutul pe care acestea le ofera deoarece nimeni nu iese de pe sosea cu ele.

 

in principiu, daca suv-ul reprezinta un simbol, cred ca semnatura mai buna decat range rover nu exista.

nu exista rationamet pt care cineva ar cumpara X5 in dauna range rover sport sau X3 in dauna velar.

Uite eu iti pot spune de ce am ales un f25 in dauna unui 5-ar......pentru o sansa cat de mica acolo unde poate cu o masina mica sau joasa acea sansa nu exista,si pentru prestanta bineinteles....

PS..Gandeste-te ca in locul ML-ului Huidu avea un logan....cam cum ar fi aratat scena aia...??

Link to comment
Share on other sites

Uite eu iti pot spune de ce am ales un f25 in dauna unui 5-ar......pentru o sansa cat de mica acolo unde poate cu o masina mica sau joasa acea sansa nu exista,si pentru prestanta bineinteles....

PS..Gandeste-te ca in locul ML-ului Huidu avea un logan....cam cum ar fi aratat scena aia...??

 

 

 

E mai mare prestanta in x3 decat in seria 5?:))

Daca in locul Ml-ului avea E klasse, nu ar fi aratat la fel scena? Comparam mere cu pere.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

E mai mare prestanta in x3 decat in seria 5?:))

Daca in locul Ml-ului avea E klasse, nu ar fi aratat la fel scena? Comparam mere cu pere.

Da...e mai mare prestanta........asta e sigur.....iar daca era intr-un logan sau un e-klasse se termina urat si pentru Huidu....nu vroiam sa ajung la comparatii de genul.....totul era ca intr-o masina mica si joasa avea mai putine sanse....dar aici tine si de noroc,sansa cum vrei sa ii spui....

Edited by Romaryo36
Link to comment
Share on other sites

Da...e mai mare prestanta........asta e sigur.....iar daca era intr-un logan sau un e-klasse se termina urat si pentru Huidu....nu vroiam sa ajung la comparatii de genul.....totul era ca intr-o masina mica si joasa avea mai putine sanse....dar aici tine si de noroc,sansa cum vrei sa ii spui....

 

E sigur pt tine ca e mai mare prestanta. Cat despre siguranta la impact, e strict parerea ta ca intr-un seria 5 iesi mai nesifonat decat intr-un x3. si gata, scuzati offtopicul.:)

 

Link to comment
Share on other sites

Da...e mai mare prestanta........asta e sigur.....iar daca era intr-un logan sau un e-klasse se termina urat si pentru Huidu....nu vroiam sa ajung la comparatii de genul.....totul era ca intr-o masina mica si joasa avea mai putine sanse....dar aici tine si de noroc,sansa cum vrei sa ii spui....

 

In ritmul asta si cu acest mod de gandire o sa ajungem in 10 ani sa ne luam toti tiruri.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

trendul asta a aparut odata cu suv-urile :thumbsup:

 

Fiecare alege in viata ce vrea,ce ii place si in primul rand ce isi permite....si da ....eu ma simt mai in siguranta intr-un suv,sav decat in vechiul meu E90.......si nu e doar parerea mea.....

PS.era aici pe forum un topic dedicat accidentelor cu bmw....nu tin minte sa fi vazut ceva foarte grav cu suv-uri implicate in mod direct....

PS2....asta e parerea mea personala....eu de asta am ales x3....e un topic dedicat x3...noului....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

In ritmul asta si cu acest mod de gandire o sa ajungem in 10 ani sa ne luam toti tiruri.

:thumbsup: +1

Siguranta mai mare la SUV-uri e un lucru relativ. Categoric, psihic pentru sofer e mai buna. Dar cam atat. Orice impact e diferit, si marimea poate fi un bumerang uneori.

 

X-urile sunt (dinamic vorbind) superioare concurentei on-road. Cine a condus un X si alte marci stie despre ce vorbesc. Pe circuit poate ca cele de la Porsche sunt peste, dar si diferenta de pret e mare.

 

Imi place noul X3. Chiar nu stiam cu ce sa o schimb pe actuala :rolleyes: . Ma batea gandul la noul X1.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Si x3 ul actual nu are mult plastic la interior si el de proasta calitate? Sa fim seriosi, x3 f25 e mult calitativ sub seria 5 f10 de ex. Din poze arata bine, la spate se merge pe trendul de la x4. Inauntru e un progres evident, pana si volanul e mai misto decat la modelul precedent. Per total nu avea cum sa fie schimbat radical, probabil noul seria 3 o sa semene cu seria 5. E un trend normal, asa a fost dintotdeauna.

Are mult plastic insa, inca iti mai da feelingul de premium. Totusi sper sa ma surprinda placut la testdrive.

Edited by B754FIC
Link to comment
Share on other sites

Mda ... in primul rand nu mai comparati calitatea X3 cu asamblarea la seria 5. X3 se compara cu seria 3 cum X5 se compara cu seria 5 la nivelul de calitate al materialelor, asamblarii, optiunilor etc. Clar noul G01 e un progres incontestabil atata calitativ cat si dinamic INSA ...nu pot sa nu observ dezamagit cum multe din simbolurile estetice si de design prin care puteai deosebi un BMW in trafic dispar incet incet :( Si ma refer aici la "angel eyes" (acum arata ca niste caractere din alfabetul arab) , stopurile asazise 3D imi lasa o senzatie de Nissan (pina si "mustatile" de la E60-ul lui Bangle au avut o logica). Ca sa nu mai spun de argintiul asta prezent peste tot la bord. Imi da asa o senzatie de material de proasta calitate :( Total neinspirat. Bine c-au pus schimbatorul de pe serie 5 nou. Ma temeam c-o sa-l tranteasca pe cel de X1 ...arata "best"-ial. Un alt lucru misto care s-a pierdut de ex de la primul X3 ar fi trapa panoramica, care la F25 si G01 nu se mai poate deschide si partea de deasupra pasagerilor spate. Nici macar ca optiune nu exista. Poate sunt eu prea conservatorist dar asta simt asta scriu despre noul X3 ...la prima vedere :) Edited by costinlogin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.