Jump to content

Cumparare tester pt. E60


Recommended Posts

Am sunat la ei si mi-a spus doamna de acolo ca ei nu ofera suport si ca e greu de instalat / configurat varianta aceea la 100 de lei. Ei trimit kitul de instalare la acele programe dar iti trebuie cunostinte mai avansate ca sa il folosesti / citesti valori reale de pe INPA sau celelalte.

Ce parere aveti?

Link to comment
Share on other sites

Eu iti recomand cablul de la Cable-shack, sunt multi useri de pe forum care si l-au cumparat. http://www.cable-shack.co.uk/images/dcanprodpage.png .

http://www.cable-shack.co.uk/products.php

Am si eu unul si ti`l pot vinde daca nu vrei sa astepti livrarea din afara tarii. L-am folosit o singura data de proba si am vandut masina, iar in prezent nu mai am ce sa fac cu el ca nu mai am Bmw.

Link to comment
Share on other sites

Daca nu reusesti sa downloadezi acea versiune, cauta in anunturile lui OPaul si o sa gasesti o alta versiune de ISTA-D pe care o sa o poti downloada. Trebuie doar sa ai rabdare si sa instalezi/configurezi totul ca la carte, si o sa iti mearga. Bafta! Edited by Cristi DUM
Link to comment
Share on other sites

Se poate si cu ISTA, doar este programul de diagnoza folosit de reprezentanta. Ca si marime in variant simpla si doar cu limba engleza ocupa 20giga si daca ii mai adaugi si datele pentru programare o sa ocupe 100 giga.
Link to comment
Share on other sites

Eu nu vreau programare, vreau doar diagnoza (citire/stergere erori, parametrii in timp real pe toate modulele). Nu ma intereseaza programarea.

 

Aveti idee daca INPA merge si pe Windows 7 32 bit? Majoritatea care vand pe okazii, olx spun ca merge doar pe Windows XP.

Link to comment
Share on other sites

Merge si pe Win 10 x64, o asa am eu setata. Sunt 100% ca merge si pe Win 7 32bit.

In schimb NCS Expert (folosit la codari) merge numai pe XP din ce am incercat eu. Ii drept ca folosesc Win 10 si in rest VM cu XP daca e absolut necesar NCS.

 

Mai ai optiunea sa folosesti VM cu XP, gasesti pe net gata configurate, unele cu toate datele necesare pentru E60. Iti raman de facut setari minime.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Repet, am Win10 pe care nu merge NCS. Asa ca il folosesc din VM cu XP, pe care l-am luat gata configurat, am updatat doar fisierele SP Daten.

 

Era doar o atentionare, daca nu merge pe Win7, alternativa e VM.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

are cineva marca asta de tester Maxiscan MS 509, ma intereseaza doar sa pot citi si sterge erorile, il iau in special pt e46 si e90 .

sau daca stie cineva ceva asemanator,nu ma intereseaza varianta de prog pe laptop,mi se pare mai comod genul asta de aparat.

cateva pareri inainte sa il comand ar fi bine venite.

ms.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salutare, la toata lumea..

Doresc sa achizitionez un tester pentru diagnoza,pentru masina personala, E60 520d LCI AN 2008, Motor N47 130KW,Automat, iar ce ma intereseaza cel mai mult la acest tester, sunt urmatoarele(in aceasta ordine de prioritati):

1. Identificare/stergere erori

2. Vizualizare parametrii functionare in timp real

3.Referitor la codari nu m-ar interesa decat eventual codare sau inregistrare baterie, nimic mai mult deoarece daca la mecanica si motoare termice am ceva cunostinte, la partea de electronica(rescrieri,inregistrari etc..) mai am de studiat..

Dca ma poate ajuta cineva si mai este si din apropiere de Sibiu(nu neaparat), ar fi excelent..

Multumesc..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.