Jump to content

Problema ridicare geam dreapta fata


Adrian Stancu

Recommended Posts

Recent ma confrunt cu o problema destul de enervanta la geamul fata - dreapta.

 

Geamul coboara fara probleme pana la capat iar cand vreau sa il ridic si actionez butonul, nu se mai ridica. Trebuie sa stau si sa apas de foarte foarte multe ori pe buton pana se ridica, iar daca atunci cand se ridica nu apuc sa-l ridic pana la capat, reiau procesul (apasat de mii de ori).

 

Masina are keyless entry si manerul de pe partea dreapta fata, unde nu merge geamul sa-l ridic normal, nu mai functioneaza keyless entry-ul de vreo 1,5 ani. Am dezactivat functia la maner in service pana o sa-l schimb,(costa vreo 1500 ron manerul fara manopera), iar geamul a mers foarte bine pana mai acum cateva zile chiar daca functia keyless entry era dezactivata.

 

Sa fie oare din cauza manerului sau motorasul, macaraua?

 

Daca cineva a avut problema asta si stie un mecanic/electrician bun care sa desfaca pe la usa si sa se uite, va rog sa imi spune-ti ca e tare enervant situatia.

 

Multumesc.

 

Adi

 

PSȘ Masina este un F10 din 2011.

Link to comment
Share on other sites

Recent ma confrunt cu o problema destul de enervanta la geamul fata - dreapta.

 

Geamul coboara fara probleme pana la capat iar cand vreau sa il ridic si actionez butonul, nu se mai ridica. Trebuie sa stau si sa apas de foarte foarte multe ori pe buton pana se ridica, iar daca atunci cand se ridica nu apuc sa-l ridic pana la capat, reiau procesul (apasat de mii de ori).

 

Masina are keyless entry si manerul de pe partea dreapta fata, unde nu merge geamul sa-l ridic normal, nu mai functioneaza keyless entry-ul de vreo 1,5 ani. Am dezactivat functia la maner in service pana o sa-l schimb,(costa vreo 1500 ron manerul fara manopera), iar geamul a mers foarte bine pana mai acum cateva zile chiar daca functia keyless entry era dezactivata.

 

Sa fie oare din cauza manerului sau motorasul, macaraua?

 

Daca cineva a avut problema asta si stie un mecanic/electrician bun care sa desfaca pe la usa si sa se uite, va rog sa imi spune-ti ca e tare enervant situatia.

 

Multumesc.

 

Adi

 

PSȘ Masina este un F10 din 2011.

 

Salut.

Spune-mi daca geamul da semne ca s-ar ridica, dar pare ca il opreste ceva ?

Te intreb pentru ca am patit si eu asa si poate pot sa iti ofer rezolvarea.

Link to comment
Share on other sites

Salut.

Spune-mi daca geamul da semne ca s-ar ridica, dar pare ca il opreste ceva ?

Te intreb pentru ca am patit si eu asa si poate pot sa iti ofer rezolvarea.

 

Salut, nu, nu prezinte acele semne. Se inchide normal fara piedici sau ceva similar.

 

Daca nu tin apasat butonul atunci cand prind sa se ridice o iau de la capat cu apasatul in continu minute bune pana prind iar sa se ridice.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.