Jump to content

BMW E46: Audio-Link USB/BT/SD adapter


Recommended Posts

Salutare!

 

Dețin un astfel de adaptor audio pentru BMW E46 și aș dori sĂŁ știu dacĂŁ mai existĂŁ posesori de astfel de dispozitive.

MĂŁ intereseazĂŁ ĂŽn principal o schemĂŁ/datasheet/pinout/orice legat de ieșirile/intrĂŁrile acestui modul.

Acest Audio-Link a fost primit cadou și aș dori sĂŁ ĂŽl adaptez pt BMW Business CD ( cu funcția mode).

Din fotografiile de pe site-ul oficial Audio-Link, ar exista inclus ĂŽn kitul audio și adaptorul pt RadioCD, lucru pe care nu ĂŽl am.

Atașez aici câteva poze cu obiectul, ĂŽn speranța cĂŁ existĂŁ și altți posesori.

post-61224-0-13678300-1500443826_thumb.jpg

post-61224-0-60607800-1500443869_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salutare!

 

Dețin un astfel de adaptor audio pentru BMW E46 și aș dori să știu dacă mai există posesori de astfel de dispozitive.

Mă interesează în principal o schemă/datasheet/pinout/orice legat de ieșirile/intrările acestui modul.

Acest Audio-Link a fost primit cadou și aș dori să îl adaptez pt BMW Business CD ( cu funcția mode).

Din fotografiile de pe site-ul oficial Audio-Link, ar exista inclus în kitul audio și adaptorul pt RadioCD, lucru pe care nu îl am.

Atașez aici câteva poze cu obiectul, în speranța că există și altți posesori.

 

Salut.

Daca ai in posesie un cablu aux (stock, sau facut de tine) conexiunea acestui modul este cat se poate de simpla:

Conectezi cablul Aux la Business CD, apoi printr-un adaptor de legatura (jack to jack 3,5mm) faci legatura dintre cablul aux si intrarea acestui modul, care, observand din pozele postate de tine, are la intrarea in el (line in) un microusb (Android) iar in capatul cablului are tot jack 3,5mm.

 

Nu ai nici o sansa sa legi direct cablul jack al modulului in business cd, caci nu va functiona intrucat cablul aux este recunoscut datorita unei rezistente si a unor condensatori, vezi schema:

untitled1.jpg

 

Parerea mea este ca ai cea mai simpla varianta, cea oferita aici.

Daca nu ai cablul, iti recomand sa il faci singur, m-a costat undeva la maxim 5ron piesele + 15min maxim, manopera (un cablu jack, banuiesc ca ai deja prin casa .

Daca nu ai inteles anumite aspecte, imi spui.

Edited by BMG e46 320d
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.