Jump to content

E36 - Dotari standard


SlowDeath

Recommended Posts

As vrea sa cumpar un BMW E36, si as dori sa stiu cu ce dotari standard vin din fabrica !

Eventual daca ati putea sa-mi dati cateva site-uri (pe care eu nu le-am gasit !!!).

 

Nu ma refer la motorizari, ci la confort si tot ce tine de interior !

Merci anticipat !

Link to comment
Share on other sites

As vrea sa cumpar un BMW E36, si as dori sa stiu cu ce dotari standard vin din fabrica !

Eventual daca ati putea sa-mi dati cateva site-uri (pe care eu nu le-am gasit !!!).

 

Nu ma refer la motorizari, ci la confort si tot ce tine de interior !

Merci anticipat !

25431[/snapback]

 

Standard e cheala,doar ABS si oglinzi electrice.Cauta si tu prin topicurile de la mica publicitate ca sunt destule E36 de vanzare.

Link to comment
Share on other sites

Pai, m-am uitat !

Dar vroiam sa stiu ce au toate din fabrica, ca asa in toate anunturile apar oglinzile incalzite, ABS-ul, airbag-ul si servo directia !

 

Oricum, merci de raspuns !

25464[/snapback]

 

Nu te inteleg.Dotarea standard la care se adauga optionalele?Asta te intereseaza?Sau toate optiunile care au fost disponibile?

Dotarea standard cam asta a fost,ABS,servo,oglinzi electrice.Restul era optional si se platea in plus.

Link to comment
Share on other sites

Nu te inteleg.Dotarea standard la care se adauga optionalele?Asta te intereseaza?

25466[/snapback]

 

Da. Dotarea standard la care se adauga optionalele !

 

Banuiesc ca dotarea standard este:

 

Inchiderea centralizata

Oglinzi electrice

Servodirectie

ABS

Airbag sofer

Computer de bord

 

Iar ceva optionale:

 

Geamuri electrice

Aer conditionat (sau Climatronic)

Trapa

Scaune incalzite (sau automate)

Tapiserie din piele

 

Cam asta mi-am dat eu seama din multitudinea de anunturi, dar vroiam sa stiu exact de la surse sigure !

Spune-mi, te rog, daca le-am intuit corect !

Link to comment
Share on other sites

computerul de bord nu a fost optiune standard niciodata pe E36.

Standard au fost doar servo,oglinzi electrice si inchiderea centralizata.

Iar optionalele....multe. :blink:

25475[/snapback]

 

Nici inchiderea centralizata nu era standard.Si cum spune si Bavaria,difera mult de la an la an.

Link to comment
Share on other sites

eu am E36 320i din 96

 

tot electric inafara de scaune

tapiserie de piele

abs, air bag la sofer si pasager

cruise control

arm rest (intre scaune)

clima cu 2 zone

alloy wheels

becuri de ceatza in bara din fatza (multe nu au asta am observat)

suspensie M (a fost o optziune cred cand a fost cumparata de previous owner)

 

Din cate stiu unul standard e nasol de tot, doar oglinzi electrice ,aer conditziont,servo directzie si ABS.

 

le vezi pe alea standard ca au pragurile gri deobicei.

Link to comment
Share on other sites

XR6, si cam cat te-a costat masinuta ?

Ma gandeam sa-mi iau si eu un 320i !

25825[/snapback]

 

19.000$ AUD cu vro 60.000km la bord. Am cumparato pentru fiabilitate deoarece XR6ul imi sugea 45 L/100km in oras si vroiam ceva mai fiabil dar tot in 6 cilindri. Mam uitat la un 323i care avea motor de 2.5L dar interiorul era nasol fara optziuni nimic, 325i nu am gasit sub 100.000km defapt sub 160.000km nam vazut, am condus un 328i cu toate optziunile si mia placut dar motorul cam tzacanea (cred ca vanos'ul era pe duca) si am aleso pe asta.

 

Acum am 98.000km la bord si nu iam facut nimic inafara de schimb de ulei si bujii (NKG Iridium) si o gramada de Alpine gear si un iPOD.

 

Pentru ce imi tre mie 320i e superb. Consuma relativ putzin, zbor pe autostrada cu 250 fara nici o problema, are o stabilitate cum multe masini numai siar dori si e BMW :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.