Jump to content

Recomandare service Bucuresti


Recommended Posts

Banuiesc ca au mai fost astfel de topicuri in trecut, dar nu am gasit nimic recent asa ca vin cu rugamintea de a recomanda fiecare service-uri decente, de unde au plecat multumiti sau din contra, sa ne povesteasca unde au avut experiente neplacute. Eu unul, de cativa ani nu reusesc sa gasesc un service in care sa ma intorc si a doua oara si cunosc mai multe persoane in aceeasi situatie. Daca stiti oameni pasionati si cinstiti care activeaza in domeniu, va rog sa ii recomandati!

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Pe unde am fost eu si mi-a placut:

 

1. Aici imi fac revizia de obicei, am avut norocul sa nu pice nimic pe masina pana acum: MGS Auto

2. Pt lovituri usoare fara ca vopseaua sa fie afectata: Faraindoiala.ro

3. Mai sunt niste baieti isteti pe Strada Inclinata, pe langa Viilor, in 10 minute, cu ajutorul unei tablete, mi-au zis tot ce merge si ce nu merge la masina. Au si destul de multe piese din dezmembrari, ti le si schimba ei daca ai nevoie: Dezmembrari E46 - Inclinata

4. Evacuari: Rocket Fabrications

5. Pentru cosmetizari, interior, exterior, polish, nanolex etc: Cosmetizare Auto

6. La final, daca vrei si niste roti misto, poti sa mergi la baietii astia: Anvelope NFS

Link to comment
Share on other sites

Eu acum vreo 4 ani am fost la un service MGS Auto undeva in incinta Policolor(zona Pantelimon).

Nu stiu daca sunt acelasi service(erau 2 persoane,unul Randy si unul Serban).Mi-au vopsit bara fata la 116i,era julita in urma unui impact usor.Numai ca am lasat bara luni dimineata,joi dupa-masa inca nu se apucasera de ea,vineri dimineata ma sunau ca "a cazut lacul" si ca sa vin seara,iar seara era gata,dar fara sa ma informeze(aici chiar nu mai stiu ce se intamplase cu,capacul de carlig de remorcare)..au zis ca au astupat golul cu chit si vopsea si ghici ce s-a intamplat dupa 2 ani : am o mare crapatura in zona aia atunci.Trageti voi concluziile.

Link to comment
Share on other sites

Foarte priceputi sunt cei de la MGS.. nu inteleg de ce laudati toti incompetentii aroganti. Omul voia sa dea bara jos sa ajunga la vasul cu lichid de parbriz, ma lua de gaina :)). L-am lasat sa dea cu ciocanul intr-o roata de skoda Edited by mucalete
Link to comment
Share on other sites

Imi puteti recomanda si mie un service profi din Bucuresti pentru un E36 cabrio din 1995? Cand zic profi ma refer sa fie oameni priceputi care sa lucreze cu grija si sa iasa treaba buna. Am vazut destule service-uri in care una reparau, alta stricau/zgariau, etc. si pe care le evit. Vreau sa fac o revizie completa (inclusiv schimb lichid frana, servo, antigel), plus chestii de intretinere, verificare.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
FYI, am incercat sa ajung la MGS Auto ( https://www.farcebook.com/mgsauto.ro/ ), am luat legatura cu cei de acolo, le-am spus ca doresc sa fac o revizie la E36 (o masina veche la care nu se castiga la fel de rapid ca la astea noi), filtre placute uleiuri lichide curea role discuri whatever. Mi s-a spus direct ca trebuie sa las masina acolo si o iau a doua zi. Mi-am expus dorinta de a avea masina sub observatie pentru ca stiu cum se lucreaza in service-uri la noi si nu imi permit sa o las din mana, la care mi-au zis ca nu ma pot ajuta. Deci daca nu sunteti dispusi sa lasati masina acolo sa poata face ei ce vor si cand vor, MGS Auto nu este pentru voi... Jalnice experiente cu service-urile astea.
Link to comment
Share on other sites

Eu pot recomanda Efficient Services, pe Bd. Timisoara. http://www.teile.ro/

 

Am fost cu E36, E46 si E60 de multe ori in ultimii 7 ani si nu am fost niciodata dezamagit, ba chiar extrem de multumit. Acum ca s-ar putea gasi si cate un nemultumit, e partea a doua, probabil se intampla oriunde si pana la urma sunt si ei tot oameni.

AlexandruM te poti duce acolo cu incredere cu E36, eventual la Daniel care e foarte priceput, ca el a avut grija si de baba mea. N-a fost nevoie de lasat masina decat pentru lucrari mai de amploare, dar nu am avut probleme ca prin alte parti. Singurul inconvenient este ca sunt foarte ocupati, asa ca nu stiu cand te programeaza.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.