Jump to content

pot sa apara vestitele probleme cu distributia la un e87 123d din 07 2009?


blazin_e87

Recommended Posts

Salut baieti. Revin cu o intrebare. Am dus masina la inspectie, toate sunt bune si frumoase cu exceptia distributiei care trebuie schimbata. Vreau sa va intreb daca acest kit e ok si are toate piesele sau mai e nevoie si de altceva. Mersi!

https://www.pieseauto.ro/kit-distributie/bmw/seria-1-e81-e87/kit-distributie-complet-bmw-120d-seria-1-e87-e81-1486198816.html

Link to comment
Share on other sites

Din cate se vede din ultimele poze din link-ul tau, sunt ceva mai multe repere decat ce contine acel kit.

 

Foloseste cu incredere realoem. Introduci ultimele 7 caractere din VIN, apoi navighezi unde ai nevoie (pentru ce cauti tu, trebuie sa te duci la engine -> timing chain). Personal as merge pe piese originale la tot ce tine de motor, o eventuala reparatie (si-s patit, am refacut un motor dupa ce a plesnit o curea de distributie la nici 5000 km) este mult mai costisitoare decat diferenta pe care o economiseti.

 

A.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Din cate se vede din ultimele poze din link-ul tau, sunt ceva mai multe repere decat ce contine acel kit.

 

Foloseste cu incredere realoem. Introduci ultimele 7 caractere din VIN, apoi navighezi unde ai nevoie (pentru ce cauti tu, trebuie sa te duci la engine -> timing chain). Personal as merge pe piese originale la tot ce tine de motor, o eventuala reparatie (si-s patit, am refacut un motor dupa ce a plesnit o curea de distributie la nici 5000 km) este mult mai costisitoare decat diferenta pe care o economiseti.

 

A.

 

Am inteles. Am cerut ieri o oferta la un magazin de piese si mi-au dat acum raspuns cu piesele si pozitia lor, si mi-au trimis si diagramele identice cu ce am gasit pe site-ul oferit de tine. Piesele vin cu saibe, suruburi, garnituri etc nu? Pun aici ce mi-au scris in mail. Mecanicul unde am dus masina si mi-a facut inspectia a zis ca la el ma costa 24 mil piesele si 12 manopera. As lua piesele de la acest magazin deoarece le pot lua in rate si e un pic mai accesibil pentru mine. Mersi Atomykatt pentru implicare.

 

eurocarcluj <eurocarcluj@yahoo.ro>

Către **********@yahoo.com Astăzi la 11:39

patina lant superior poz 8 115.00 le

lant superior poz 1-440.00 lei

patina lant superior poz 7-125.00 lei

intinzator lant poz 10-285.00 lei

pinion poz 3-64.00 lei

pinion ax came poz 4- 185.00 lei

 

 

lant distributie inferior poz 1 -215.00 lei

patina lant poz 6-115.00 lei

patina lant poz 4-155.00 lei

intinzator lant poz 7-300.00 lei

 

piesele sunt originale bmw

din pacate nu se gasesc sub forma de kit doar pe bucata

Edited by blazin_e87
Link to comment
Share on other sites

Este un service care face doar BMW. Cum iesi din Lidl de pe strada Frunzisului o iei la dreapta pe o straduta ingusta, la vreo 40-50 m inainte sa dai in Frunzisului. Apoi mergi cam 4-500 m si pe dreapta, dupa un service moto este service-ul de care povestesc.

 

Tare cred ca Mihai ti-a spus tot despre ei pe PM.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.