Jump to content

Site verificare istoric BMW


Recommended Posts

Eu folosesc bmwvinreport.com si vine in cateva ore. Raportul este destul de detaliat. Contine tot de la intrari in service, citiri de cheie, dotari, etc.

In timpul zilei iti vine in max 3-4 ore, daca trimti seara vine a doua zi, la fel si in weekend (cand iti vine luni).

 

Salut Gabriel,

 

Din cate am vazut bmwvinreport.com nu mai functioneaza, din pacate. Dupa cateva zile de cautari am gasit alt site care ofera aceleasi informatii pentru toate modelele de BMW si MINI, la fel ca si celalalt.

Las link-ul aici: https://carvininfo.com

 

Salutarile mele!

Vlad

Edited by Vladimir 1994
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

http://checkvin.eu

In ultimul timp, pentru toti prietenii mei care si-au cautat BMW sau Mini, am verificat istoricul aici. E de departe cel mai bun site, au cel mai detaliat raport.

 

Pot sa confirm . Am cumparat si eu un raport de pe checkvin.eu - foarte detaliat . Mai trebuie sa stii ce semnifica pictogramele din raport.

 

Pe de alta parte, am verificat in treacat optiunile din VIN-ul meu . Am fost surprins sa constat ca modificarile pe care le-am facut eu prin retrofituri, sunt inregistrate oficial in VIN acum . Deci undeva, s-a facut sincronizare intre VIN-ul meu modificat si optiunile din serverele BMW.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

N-am sĂŁ ĂŽnțeleg niciodatĂŁ de ce aceste date sunt contra cost .

Din punctul meu de vedere ,daca se vrea transparenta , datele astea trebuie sa fie accesibile oricând,oricui ,gratuit !

pentru ca cineva a creat acel program deci timp si bani ..in service cineva trebuie sa introduca acele date deci iara timp ...dar na lumea vrea gratis ...mergi la reprezentanta cu proprietarul si vei avea gratis ....

  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

pentru ca cineva a creat acel program deci timp si bani ..in service cineva trebuie sa introduca acele date deci iara timp ...dar na lumea vrea gratis ...mergi la reprezentanta cu proprietarul si vei avea gratis ....

 

Mai aveam puțin și vĂŁrsam o lacrimĂŁ !

 

Omul ĂŁla care introduce datele ,le introduce și dacĂŁ vine cineva sa cumpere istoricul și dacĂŁ nu vine nimeni .

Ăla care a fĂŁcut programul ,la fel !

 

Asta e vrĂŁjealĂŁ de bișnițar !

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Mai aveam puțin și vĂŁrsam o lacrimĂŁ !

 

Omul ĂŁla care introduce datele ,le introduce și dacĂŁ vine cineva sa cumpere istoricul și dacĂŁ nu vine nimeni .

Ăla care a fĂŁcut programul ,la fel !

 

Asta e vrĂŁjealĂŁ de bișnițar !

ok atunici daca zici ca e vrajeala de ce lumea e comoda si vrea istoric de pe fotoliu .. sa mearga la reprezentanta cu proprietarul si aia e

  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Istoricul se poate lua din reprezentante GRATUIT.

Site-ul promovat in postul anterior vinde coduri FSC PIRATATE si ILEGALE in orice tara din UE.

 

Nici un cod FSC nu costa 100 RON la BMW si sunt 100% sigur ca nu apar in SGATE.

 

Later Edit: PM cu VIN si adresa de email pentru cine doreste istoricul de service BMW, Mini, Mercedes Benz*** - GRATUIT

 

*** Istoricul MB nu se poate exporta in format PDF, doar printscreen-uri din aplicatie.

Edited by neo_andersson
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

...

Site-ul promovat in postul anterior vinde coduri FSC PIRATATE si ILEGALE in orice tara din UE.

....

 

"Momentan codurile EVO și Route FSC nu sunt incluse dar lucram la acest aspect pentru a va oferii un pachet complet!"

 

:))))) sunt foarte curios cum lucreaza:))))

Link to comment
Share on other sites

cu coduri FSC fake care modifica fisiere pe unitatea de navigatie (EVO) si clientii nu stiu ca raman fara garantie sau ca unitatea de navigatie "crapa" cand merg la dealer pentru update de ilevel.

 

Ma uit in TSARA cu groaza ca in fiecare saptamana sunt 2-3 dealeri BMW din tara care cer suport tehnic la BMW cu mesajul "navigatia nu se mai activeaza dupa update".

 

In alta ordine de idei vad ca astia sunt la alt nivel, adica iti dau si factura pe coduri FSC piratate, nu inteleg de ce nu vand si crack-uri pentru Windows cu factura.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...

 

cu coduri FSC fake care modifica fisiere pe unitatea de navigatie (EVO) si clientii nu stiu ca raman fara garantie sau ca unitatea de navigatie "crapa" cand merg la dealer pentru update de ilevel.

...

eh...stiu varianta asta dar aia presupune investitii pe termen lung sau plati (revanzare)...nu cred ca e cazul

...

In alta ordine de idei vad ca astia sunt la alt nivel, adica iti dau si factura pe coduri FSC piratate...

cum sa dea factura...ce drac sa scrie pe ea...

Link to comment
Share on other sites

uite aici de pe site-ul de pirati:

 

1.Modalitate de plata

Virament bancar (plata in cont bancar):

 

Pentru finalizarea comenzii plata se face prin depunere in contul bancar S.C ISTORIC BMW S.R.L prezentat la finalizarea comenzii sau in contul bancar primit pe adresa de e-mail. Pentru ca plata sa fie asociata comenzii dumneavoastra trebuie ca pe ordinul de plata sa fie mentionat nr comenzii si seria de sasiu (seria VIN).

 

Dupa ce plata sa efectuat se va transmite dovada achitarii ordinului de plata (OP-ului) pe e-mail, dupa confirmarea platii istoricbmw.ro va demara verificarea istoricului autovehiculului cerut.

 

 

Banuiesc ca daca faci plata in contul unui SRL trebuie emisa si factura.

 

Investitia in generatorul de coduri FAKE pentru EVO nu e prea mare, se gasesc la rusi de vamzare pe la 1,000 euro deci se recupereaza repede mai ales ca isi fac reclama aici pe forum gratis.....

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de unde hate-ul asta la adresa HUTool si HU Engineering tool ca astea sunt tool-urile cu care se genereaza FSC-uri.

Ce varianta de FSC-uri OEM am eu daca mi-am pus pe F10 NBT EVO? Nu cred ca BMW mi-ar fi generat FSC-uri pentru retrofit ever... Deci HU Tool for life. Dupa update de iLevel nu a crapat HU-ul. Am generat din nou FSC-uri si totul functioneaza.

Nu discut despre masini in garantie. Cine face asta avand masina in garantie isi asuma.

Eu vorbesc despre masini care nu mai sunt in garantie si despre faptul ca unii dintre noi vrem sa "surubarim" si sa codam acasa, deci apelam la tool-uri care ne pot ajuta si hai sa fim seriosi...sunt convins ca aici pe forum exista persoane care vor sa para mai catolici decat papa si sunt implicati direct sau indirect in faptul ca in Romanica sunt dezvoltate o parte din soft-uri si harti si au acces la proceduri si informatii de pe urma carora produc bani. :D Atat!

Edited by theWarlordC
Link to comment
Share on other sites

Poti comanda la BMW orice cod FSC chiar pentru EVO pus pe F10.

Firma mea comanda zeci de coduri FSC originale pe saptamana la BMW pentru EVO, HU_EntryNav2, MGU, fara nici o problema.

Eu pe masina personala am retrofit de EVO cu toate FSC-urile originale inclusiv Carplay.

Daca vrei FSC-uri originale, intreaba-ma, doar A0 este scump dar daca pleci de la NBT il ai deja si ai sa razi 120 original (initial) costa la BMW 0.1 Euro (adica 10 centi sa nu crezi ca e o greseala). 9E, 9F, 9C le ai de la NBT iar 16E si 16F sunt in jur de 60 euro / fsc.

 

Inteleg reticenta romanilor in general de a plati licente software, toata lumea vrea software gratis/crackuit.

 

Ai dreptate, in Romania se dezvolta multe dar principiul tau ca "producem bani pentru ca lucram la firma X" tot furt de proprietate intelectuala se cheama si e specificata clar in Codul Penal.

 

De aia se furau volane direct din fabrica si se vindeau pe OLX la preturi derizorii, ca daca baietii lucrau la fabrica de volane nu trebuiau sa faca si ei un ban "cinstit"?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Referitor la km...

 

Mai simplu, nu ai istoric nu cumperi...Cel mai bine ar fi ca vanzator al unei masini sa oferi istoricul daca iti este solicitat. Eu asa am procedat cand am vandut. Puteau sa faca ceva, sa poti accesa baza de date, contra unei sume modice..sa zic 10-15E, dar cum o masina de 2 sau 3 ani iese din garantie si nu mai face revizii la reprezentanta, adio istoric. Unii vanzatori iti garanteaza km pe factura, si asta e o treaba buna, ai cat de cat incredere mai mare, nu ca nu ar putea sa umble si ei cate 10 20.000 intre revizii.

 

Edited by jonnyy_b
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.