Jump to content

interfata video


bogdan.03

Recommended Posts

Am vazut ca sunt tot felul de interfete video dedicate pt E60 la vanzare pe net,.si nu prea stiu ce sa aleg pt masinuta mea.

 

Eu am un bmw e60 din 2006 520d 163hp, echipat cu un ecran mic de 6.5 business,nu cel mare professional de 8.8 si as dori sa cumpar si eu aceasta interfata video.As avea si eu cateva intrebari si totodata nelamuriri despre aceasta interfata

1.se potriveste aceasta interfata cu ecranul mic de 6.5 sau trebuie sa montez navigatia mare cu ecran mare de 8.8 ca sa functioneze?

2.am inteles ca aceasta interfata video nu asigura si sunetul.Ce e de facut in acest caz?Mai trebuie adaugat ceva si implicit si alte costuri sau se poate lega cumva la AUX In al masinii?

3.se intervine asupra instalatiei electrice(taieturi,lipituri etc?),sau este pe sisteme de mufa,ca nu inteleg

4.necesita codare a masinii si implicit si alte costuri sau nu?

5.unitatea slim multimedia am inteles ca se instaleaza in torpedoul masinii.magazia de 6 discuri care se afla situata tot in torpedou masinii, se anuleaza cumva,sau o sa mearga in paralel cu aceasta interfata video?Totodata am observat ca e f mic spatiu in torpedou,nu inteleg cum vine montata aceasta unitate multimedia.Probabil ca nu o sa mai am acces la beculetul din torpedou,ca e f strans spatiul acolo nu e ca la masinile mai vechi din anii 90 cu torpedou f mare, in care puteai sa arunci si "porcul"....

6.Dupa ce se monteaza interfata video,accesul la comenzi le am de la idriveul masinii(menu),sau trebui sa operez separat din torpedou?

7.Pe viitor pot sa instalez si un tuner tv fara probleme?

8.Tunerul tv se instaleaza din interfata video sau din unitatea multimedia din torpedou?

Va multumesc,

am dat search despre interfata video pt bmw e60 pe forum si nu am gasit nimic.

Edited by bogdan.03
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.