Jump to content

Info anvelope F30


Atomykatt

Recommended Posts

Revin cu o intrebare. Cei care ati avut jante de tabla, sau care aveti un set de aliaj si unul de tabla, imi puteti spune daca prezoanele de la jantele de aliaj se potrivesc si la cele de tabla? sau trebuie sa iau prezoane mai scurte/inguste, whatever, altele :unsure:

 

Eventual daca sunt altele si aveti un cod de piesa, cu atat mai bine.

 

A.

Link to comment
Share on other sites

Din cate am vazut interiorul jantei de "tabla" este din aliaj. Eu cred ca se potrivesc, cu un raspuns clar pot venii anul viitor cand pun alte anvelope de iarna :))))

Spre ex asa aveam si la e39 pe rezerva si se potriveau prezoanele.

Daca vrei iti pot da o janta sa o probezi in Bucuresti (restu le am in alta parte).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Revin cu feedback referitor la jantele de tabla 7.5Jx17 ET34 incaltate cu Nokian WR D4 XL 225/50 R 17.

 

[...] imi puteti spune daca prezoanele de la jantele de aliaj se potrivesc si la cele de tabla? [...]

 

Raspunsul scurt e DA. Cu toate ca jantele fusesera luate de pe un X1, care are prezoane M12, iar F30 are M14, se potrivesc de minune :frantics:

 

[...] A avut cineva versiune de anvelopa XL? Cum se comporta comparativ cu cele RFT / nRFT? [...]

 

Comportamentul/confortul e identic ca atunci cand e incaltata cu 225/45R18 nRFT. Poate o foarte mica diferenta mai spre moale :cool:

 

2633dc7d_baac_4b3a_a81d_d224382a1e3e.jpg

 

A.

Edited by Atomykatt
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Oricum, am dat comanda de Nokian D4.. Am prins si un pret super ok de 507 RON/bucata dot2018.

 

Am o nelamurire. Ma tot gandesc sa pun senzorii de presiune de pe rotile de 19. A facut careva operatiunea asta?

 

Parca nu m-as mai complica sa cumpar alt set de senzori si sa il configurez etc.

Link to comment
Share on other sites

Gata am rezolvat dilemele :)

Am construit un set de iarna cu jante OEM Style 413 (masina are din fabrica 414) senzori (OEM)cumparati de la un magazin din zona Calea Vitan si anvelope Bridgestone Blizzak LM 32 225/50/17 runflat cumparate de la un magazin online, cu montaj inclus.

Senzorii se monteaza foarte simplu (tot ce trebuie este o tubulara de 12), iar pentru recunoastere un reset din CB a fost suficient.

post-86276-0-81158700-1542207544_thumb.jpg

Edited by Tarabostes
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.