Jump to content

320d (163cp) vs 325i(218cp)


Changing

Recommended Posts

Am gasitttttttttttt!!!!!!!!!!!!!! Mi-am luat un 325i, negru cu urmatoarele optiuni: trapa,senzori de parcare fata-spate,piele,scaune incalzite,bi-xenon adaptiv,radio-cd business,clima automata,pilot automat si vreau sa mai cumpar jante pe 17. Maine sau poimaine iau masina ca trebuie sa astept sa intre banii din tara. De-abia astept sa o conduc. :blink: :)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Multumesc pt urari! :)

Costurile au fost urmatoarele: masina 26500E. Cand am ajuns acolo am gasit pretul in geam: 29980E. Am ramas :blink: Eu de pe mobile.de am luat-o si acolo era pretul de 26500. Il intreb pe neamt care-i treaba si ii arat laptop-ul cu anuntul de pe net. Se duce ala si verifica si se intoarce razand spunandu-mi ca pretul din geam este pt "german people". Apoi a fost taxa de prima inmatriculare 6000 ron si alte costuri mai mici gen traduceri, taxa talon, aigurare obligatorie etc. La dotarile pe care le are masina si nr de km este un pret excelent. In Munchen imi cerea un dealer 31900 pe o masina care nu avea toate dotarile pe care le am eu, singura diferenta fiind km. Aia avea 20000 fata de 40000 cat am eu.

Masina se comporta excelent si sunetul motorului este genial. Se intampla sa merg cu muzica inchisa doar ca sa aud sunrtul motorului. In Bucuresti consuma cam 17-17,5 cand este f aglomerat. In rest cam 15. Cand am plecat din Germania, mi-a consumat pana in Romania 8.8. Apoi, de la granita pana in Bucuresti mi-a luat 10,5 in conditiile in care schimba vitezele la 7000 de ture si drumurile te obliga sa mergi practic numai in depasiri. Masina se comporta excelent pe orice fel de drum. Sa vedem ce va fi la iarna... Sigur urmatoarea masina va fi tot bmw, dar seria 5 modelul nou care va aparea in 2009. Am vazut pozele cu ea si mi-a placut la nebunie. Dar mai e mult pana departe... :)

P.S Am si eu o intrebare: eu daca am luat masina de la dealer din Germania si prima inmatriculare acolo a fost in noiembrie 2005, mai am garantie la ea?

Edited by Changing
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.