BMWClub: Connected Drive - BMWClub

Jump to content

• 21 Pages +
  • « First
  • 19
  • 20
  • 21
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Connected Drive servicii disponibile in RO

#401 User is offline   AnyIDYouLike 

• Nou venit
  • Pip
  • Group: Members

Posted 12 February 2019 - 21:17

Multumesc pentru feedback! observ pentru a doua seara la rand ca portalul CD UK este in mentenanta...
0

#402 User is offline   Fuzzz 

• Nou venit
  • Pip

Posted 13 February 2019 - 14:57

Am urmatoarea problema, poate cei cu experienta ma pot ajuta: am inregistrat masina in CD cu cont de UK. Am primit mesajul cu codul de verificare in unitatea masinii, dar nu am reusit sa-l introduc in aplicatie pentru a verifica masina. Din acel moment s-a schimbat structura meniuluui din masina in CD si nu se mai face conexiunea de date din masina (3G), deci nu mai am acces la BMW on-line, vreme si nici la linia telefonica de asistenta BMW Romania.

Cum as putea face sa revin la setarile initiale?
Masina nu merge inregistrata pe cont de Romania, chiar daca am sters-o din contul de UK.
Solutii, va rog?
0

#403 User is offline   AnyIDYouLike 

• Nou venit
  • Pip

Posted 14 February 2019 - 13:52

Am patit cam la fel dupa ce am inregistrat maisna pe CR Romania saptamana trecuta. Meniul si-a revenit dupa ce am lasat masina in "sleep" timp de 20 minute. Am trecut masina iar pe UK si la fel, meniul s-a schimbat si s-a actualizat dupa o perioada de sleep si meniul CD din masina este ok si functional. Pentru a o inregistra pe Romania incearca de mai multe ori sa bago codul, sau incearca cu aplicatia CD de pe telefon sa faci o adaugare a masinii cu telefonul conectat prin USB la masina, moment in care aplicatia va citi singura VIN`ul masinii si va face inregistrarea in CD. Incearca cu aplicatia de UK sau DE, nu cu cea disponibila in store`ul de RO.
0

#404 User is offline   AnyIDYouLike 

• Nou venit
  • Pip

Posted 14 February 2019 - 15:32

Cu putin timp in urma am incheiat o convorbire telefonica pe baza VIN`ului masinii cu cei din UK prin care au admis ca este o problema cu RTTI si Flow`ul cam peste tot si se asteapta ca pana in cursul weekend`ului sa se remedieze problema. Totusi, revin cu rugamintea unui feedback cu privire la functionalitatea RTTI si a Flow`ului in Romania pentru cei cu cont de UK. Multumesc!
0

#405 User is offline   Fuzzz 

• Nou venit
  • Pip

Posted 15 February 2019 - 10:47

View PostAnyIDYouLike, on 14 February 2019 - 13:52, said:

Am patit cam la fel dupa ce am inregistrat maisna pe CR Romania saptamana trecuta. Meniul si-a revenit dupa ce am lasat masina in "sleep" timp de 20 minute. Am trecut masina iar pe UK si la fel, meniul s-a schimbat si s-a actualizat dupa o perioada de sleep si meniul CD din masina este ok si functional. Pentru a o inregistra pe Romania incearca de mai multe ori sa bago codul, sau incearca cu aplicatia CD de pe telefon sa faci o adaugare a masinii cu telefonul conectat prin USB la masina, moment in care aplicatia va citi singura VIN`ul masinii si va face inregistrarea in CD. Incearca cu aplicatia de UK sau DE, nu cu cea disponibila in store`ul de RO.

Multumesc pentru raspuns!
Intr-adevat si-a revenit meniul dupa o perioada de sleep. Intre timp am sters-o din contul de UK, deoarece mi-am dat seama ca nu am aplicatia pentru IOS care sa permita Remote Services.
Cam asta ar fi cu CD in Romania - un mare fs.
0

#406 User is offline   Andreit 

• Nou venit
  • Pip

Posted 15 February 2019 - 11:43

Incepand de pe 13.02.2019 am observat ca portalul CD Germania este disponibil si in limba engleza fapt ce usureaza foarte mult utilizarea sistemului.
Am activat cam toate serviciile CD disponibile pt masina mea si pana acum sunt multumit de functionabilitate.
RTTI am observat ca este din ce in ce mai precis in oras. Nu la nivelul Waze-ului dar satisfacator totusi. Serviciile remote sunt interesante am programat masina din aplicatia CD sa se incalzeasca la o anumita ora si am transmis fara probleme trasee. Dupa fiecare traseu parcurs primesc o notificare din aplicatie cu durata traseului, cantitatea de combustibil folosita etc. Deasemenea masina se pare ca invata destinatiile cele mai des utilizate. Am putut deasemenea sa transmit ETA catre o alta persoana.
Avand activat CarPlay-ul pot activa Siri foarte usor ca sa caut de exemplu o destinatie si daca respectivul obiectiv are pagina online cu adresa implementata pot transmite (exporta) adresa direct catre navigatia masinii cu un simplu clik.
0

#407 User is offline   andrei_alin2000 

• Membru

Posted Yesterday, 19:19

3 luni poti prelungi serviciile la oferta cu 1 EUR/ luna din ConnectedDrive DE.
Dupa aceste 3 luni am cumparat "Remote Services" cu 35 de EUR/12 luni.
Au si RTTI la 1 EUR. Nu ma mai tenteaza. L-am incercat o luna. Cu Waze in masina, RTTI-ul devine useless.

Spor la toti!!!
0

Share this topic:

• 21 Pages +
  • « First
  • 19
  • 20
  • 21
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users