BMWClub: Connected Drive - BMWClub

Jump to content

• 32 Pages +
  • « First
  • 30
  • 31
  • 32
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Connected Drive servicii disponibile in RO

#621 User is offline   Cosminbad 

• posesor Bmw
  • Group: Members
  • Interests:Bmw , Jocuri PS4

Posted 13 May 2019 - 14:37

Pt „apps” am impresia ca trebuie sa conectezi telefonul prin cablu sau prin snap-in-adaptor ( Pt Xs (max) nu exista adaptor)

This post has been edited by Cosminbad: 13 May 2019 - 14:42

0

#622 User is offline   harsh 

• Membru

Posted 14 May 2019 - 15:40

Nu am snap-in si nu vreau sa cumpar.
Prin cablu nu functioneaza
0

#623 User is offline   pagan 

• Nou venit
  • Pip

Posted 14 May 2019 - 21:29

andrei_alin2000, on 01 May 2019 - 23:01, said:

Serviciul care ti-l doresti tu nu are nici o legatura cu cat platesti pentru sistemul de infotainment din masina :)
E extra si la Seria 8 de 170 K EUR.
Tu trebuie sa intri in contul tau de ConnectedDrive si achizitionezi seviciul tau de aici:
IMG_1622.jpg

Am masina integustrata pe Romania. M am ars.
0

#624 User is offline   andrei_alin2000 

• Membru

Posted 14 May 2019 - 22:49

pagan, on 14 May 2019 - 21:29, said:

Am masina integustrata pe Romania. M am ars.

Mut-o linistit!!! E reversibil "arsul" asta!!!!!
Trimite-le hartille de inregistrare semnate la nemti!! In 2 ore maxim e rezolvata problema!!!
0

#625 User is offline   Cosminbad 

• posesor Bmw

Posted 16 May 2019 - 12:21

Crysis21, on 08 May 2019 - 23:14, said:

Mai am youtube music, dar din cauza lui tin mereu tot timpul telefonul conectat pe VPN, nu e disponibil in Romania.

A aparut azi/ieri Youtube music si pe Ro. Nu am incercat inca dar imi fac timp.
0

#626 User is offline   Crysis21 

• Senior

Posted 16 May 2019 - 12:36

Cosminbad, on 16 May 2019 - 12:21, said:

A aparut azi/ieri Youtube music si pe Ro. Nu am incercat inca dar imi fac timp.

Am vazut de dimineata.
0

#627 User is online   sm3agol 

• Membru

Posted 21 May 2019 - 07:53

Pentru masinile mai noi de decembrie 2018 RTTI si toate celelalte servicii sunt disponibile si cu masina inregistrata pe RO din ce am vazut, dar timp de 1 an, dupa trebuie platit...daca o sa fie gata magazinul pana atunci.

Din pacate digital key nu merge pe Huawei, a reusit cineva pe alt telefon in afara de Samsung?
0

#628 User is offline   Crysis21 

• Senior

Posted 21 May 2019 - 12:08

Ce rahat din partea BMW. Integreaza CarPlay pe iPhone, dar refuza sa integreze android auto, ca apoi sa introduca Digital Key pe android... (ca deh... apple are NFC doar pentru uz propriu).
2

#629 User is online   sm3agol 

• Membru

Posted 21 May 2019 - 13:13

Crysis21, on 21 May 2019 - 12:08, said:

Ce rahat din partea BMW. Integreaza CarPlay pe iPhone, dar refuza sa integreze android auto, ca apoi sa introduca Digital Key pe android... (ca deh... apple are NFC doar pentru uz propriu).

Asta nu e tot, dupa cum spuneam Digital Key functioneaza doar pe SAMSUNG, nu pe orice android.
0

#630 User is offline   Cosminbad 

• posesor Bmw

Posted 21 May 2019 - 14:23

sm3agol, on 21 May 2019 - 07:53, said:

Pentru masinile mai noi de decembrie 2018 RTTI si toate celelalte servicii sunt disponibile si cu masina inregistrata pe RO din ce am vazut, dar timp de 1 an, dupa trebuie platit...daca o sa fie gata magazinul pana atunci.

Din pacate digital key nu merge pe Huawei, a reusit cineva pe alt telefon in afara de Samsung?

Din pacate, suntem neglijați din punct de vedere al magazinului virtual.
Iar cine spunea ca doar cu ultimele update-uri (Ilevel cat mai mare) functioneaza RTTI in RO, etc, poate are dreptate, dar mie nu imi functioneaza nimic in Ro, asa ca nu am mai prelungit abonamentul la RTTI pt ca nu am ce face cu el aici in Romania (am cont de DE), iar cand am fost acum 2 saptamani in Austria functiona TMC cu niste informari generale despre trafic, nu erau in timp real, dar functiona sistemul. Penultima data aveam tot activat si chiar nu era necesar sa folosesti Waze sau alte lucruri pentru trafic. Aveai toate informarile necesare in navigatie.

Raman la parerea generala ca in tara asta, in aproape orice domeniu unde avem consumatori, preturile sunt mai mari decat „in afara” iar serviciile mai proaste, cam orice este o bataie de joc la adresa clientului.
3

#631 User is offline   niku 

• Nou venit
  • Pip

Posted 24 May 2019 - 15:09

Salutare,

Am un F22 2015(din ce imi aduc aminte este NBT EVO) am facut cont pe RO, instalat aplicatia si le-am "imperecheat", imi merg functiile acelea banale(claxon,flash..) dar cam atat.In masina nici macar weather nu merge. primesc eroare"unable to connect via the mobile phone network.please try later or change location.

ceva help?

Am sunat si in callcenter, dar cred ca am nimerit pe cineva la inceput de cariera, mi-a zis ca sunt disponibile cateva aplicatii, inlusiv weather. Dar pe scurt nu stia de ce nu-mi merge si m-a pus sa dau mail :)

thx,

This post has been edited by niku: 24 May 2019 - 15:14

0

#632 User is offline   AnyIDYouLike 

• Începător

Posted 24 May 2019 - 15:31

Fa-ti cont pe UK sau DE si poate primesti pentru 36 luni servicii gratuite (BMW Online iti trebuie pentru weather). Daca nu poti cumpara servicii sau pachete de servicii.
0

#633 User is offline   Soprovici 

• Nou venit
  • Pip

Posted 01 June 2019 - 14:40

salut..cine ma ajuta si pe mine? mi am luat un bmw seria 5 GT din 2015. mi am facut cont . imi merge aplicatia, trimit din aplicatia comenzi catre masina, mesaj. dar cand vreau sa accesez bmw online sau bmw store , mi se incarca putin si dupa ramane asa blocat, si apare 3G si atat, stie cineva care ar fi cauza si ce ar trebui sa fac? si cu cont in franta, anglia imi functioneaza , pot accesa bmw online , dar as vrea pot accesa si cu contul de romania, mersi
0

#634 User is offline   vesves 

• Nou venit
  • Pip

Posted 18 June 2019 - 21:33

Salut

Am si eu eterna (de acum) problema cu RTTI: imi merge in germania si austria dar deloc in ungaria si romania. Ungaria nu ma doare ca doar o traversez, da RO ma doare fiinca juma de an navighez pe aici.
Masina e inregistrata pe CD.de, fabricata in 2015 (218i), serviciul e achizitionat ca parte a CONNECTED PACKAGE PLUS, am ultima versiune de harta: Road Map EUROPE East Route 2019-2, am Navigation Plus - 6UP... si in general cred ca am tot ce trebuie daca serviciul functioneaza in germania.
In RO nu doreste! Probabil problema de provisioning sau mai stiu eu ce.

@neo_andersson poate ne mai dai un sfat...

Acum pe linga ghidusia cu rtti, "master BMW" mi-a mai creat o problema spargand harta europei in 2 - est si vest
Tocmai ce le-am downloadat:
Road Map EUROPE East Route 2019-2
Road Map EUROPE West Route 2019-2

Am sunat la suportul din de sa-i intreb daca pot sa le pun pe amandoua pe masina si mi-au raspuns clar NU, trebuie sa ma decid.
Deci eu care am ghinionul sa traiesc juma de an in est si jumate in vest, trebuie sa fac update la harti de minim 4 ori pe an.
Acum nu imi este foarte clar cum va merge update-ul de la est la vest sau invers.
De la versiunea x la versiunea y se descurca softul ala de face update. Vede ca y e versiune mai noua si te intreaba daca o vrei.
Dupa mintea mea est si vest ar trebui sa fie aceeasi versiune. Dar poate ca au numar diferit de versiune si atunci ar trebui sa fac un update si un roll-back?!? ... :no:
Poate ma lamureste cineva.

BTW nu am decat optiununea sa le fac cu stik. Ma intreb o fi numai pt mine si modelul asta de masina sau e pentru toata lumea.
Dar asta e o problema pe care as suporta-o mult mai usor daca mi-ar merge RTTI in ro :)
0

Share this topic:

• 32 Pages +
  • « First
  • 30
  • 31
  • 32
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

3 User(s) are reading this topic
0 members, 3 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro