BMWClub: Connected Drive - BMWClub

Jump to content

• 37 Pages +
  • « First
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Connected Drive servicii disponibile in RO

#541 User is offline   Crysis21 

• Senior
  • Group: Members

Posted 28 March 2019 - 16:37

Eu am Online Entertainment Voucher pentru masina, dar cand intru in meniul masinii, imi spune ca optiunea nu este activa. Tu ai reusit sa il folosesti cu Deezer?
0

#542 User is offline   seaman 

• Pasionat

Posted 28 March 2019 - 16:45

Cred ca OE nu merge, nu se activeaza, daca masina e in alta tara decat cea de pe care a fost cumparat serviciul . Adica masina in Romania si servciul cumparat de pe CD UK, de exemplu. Cred ca are a face cu roamingul de date.
0

#543 User is offline   mkdan2004 

• Membru

Posted 28 March 2019 - 17:02

Si eu am online entertainment luat pentru o luna de proba si tot nu a mers. Nu imi da mesaj ca nu ar fi activ dar cand selectez ca sursa pentru Media, face loading fara sfarsit.
0

#544 User is offline   BogMit 

• Nou venit
  • Pip

Posted 28 March 2019 - 19:01

Salut, sunt inregistrat pe UK, se merita trecerea pe DE? Eu stiam ca ptr schimbarea tarii este suficient sa ma loghez pe tara respectiva si se schimba automat, dar acum vad ca daca incerc sa ma loghez pe DE ma redirectioneaza automat pe UK. Cum se realizeaza schimbarea tarii ?
0

#545 User is offline   raduron10 

• Senior

Posted 28 March 2019 - 19:32

View PostBogMit, on 28 March 2019 - 19:01, said:

Salut, sunt inregistrat pe UK, se merita trecerea pe DE? Eu stiam ca ptr schimbarea tarii este suficient sa ma loghez pe tara respectiva si se schimba automat, dar acum vad ca daca incerc sa ma loghez pe DE ma redirectioneaza automat pe UK. Cum se realizeaza schimbarea tarii ?

Din ce stiu eu in afara de limba stirilor si alte cateva chestii minore de prin CD, schimbatul tarii nu aduce nimic in plus. Serviciile de pe conturile inregistrate in DE, IT, ES, UK etc fac toate acelasi lucru, daca ma insel sa ma corecteze cineva.
0

#546 User is offline   AnyIDYouLike 

• Începător

Posted 28 March 2019 - 20:18

Mai este putin si trece si mult asteptata luna Martie a anului 2019, luna care trebuia sa ne aduca mari surprize...Oare maine se va intampla ceva frumos? Sau...
0

#547 User is offline   Haurar 

• Membru

Posted 28 March 2019 - 21:20

La cum se misca lucrurile, mai avem de asteptat ...
0

#548 User is offline   X X L 

• drivin'...
  • Group: Moderators

Posted 29 March 2019 - 13:57

View PostAnyIDYouLike, on 28 March 2019 - 20:18, said:

Mai este putin si trece si mult asteptata luna Martie a anului 2019, luna care trebuia sa ne aduca mari surprize...Oare maine se va intampla ceva frumos? Sau...

da... se vor da ceasurile inainte cu o ora :thumbsup:

#549 User is offline   mariusmsd 

• Membru

Posted 29 March 2019 - 16:06

Salutare,

Se da un F30 2017, cumparat din RO care are sterse serviciile de ConnectDrive (asa apare in fisa de optiuni primtia de la dealer), teleservice este disponibil in masina.
Am creat un cont pe CD de RO, dar nu pot adauga masina in cont pt ca nu am optiunea de mesaje activa in meniul CD din masina, pt a confirma codul transmis.

S-a mai lovit cineva de problema asta? Se pot activa serviciile de catre dealer? Presupun ca acestea sunt doar dezactivate pe masina (masina are navi professional).

Multumesc!
0

#550 User is offline   raduron10 

• Senior

Posted 29 March 2019 - 19:22

View Postmariusmsd, on 29 March 2019 - 16:06, said:

Salutare,

Se da un F30 2017, cumparat din RO care are sterse serviciile de ConnectDrive (asa apare in fisa de optiuni primtia de la dealer), teleservice este disponibil in masina.
Am creat un cont pe CD de RO, dar nu pot adauga masina in cont pt ca nu am optiunea de mesaje activa in meniul CD din masina, pt a confirma codul transmis.

S-a mai lovit cineva de problema asta? Se pot activa serviciile de catre dealer? Presupun ca acestea sunt doar dezactivate pe masina (masina are navi professional).

Multumesc!

Exista in meniu rubrica Connected Drive?
0

#551 User is offline   mariusmsd 

• Membru

Posted 29 March 2019 - 21:14

View Postraduron10, on 29 March 2019 - 19:22, said:

Exista in meniu rubrica Connected Drive?

da, exista, contine optiunea de teleservices si inca ceva, nu mai stiu exact ce momentan..
ideea ar fi ca atunci cand trimit codul catre masina, din portal, nu primesc nici o notificare in meniul CD al masinii si nu exista optiune de mesaje in meniul CD asa cum se mentioneaza pe site ca ar trebui sa apara
0

#552 User is offline   razvan_b 

• Nou venit
  • Pip

Posted 03 April 2019 - 11:10

Salutare tuturor!

Tocmai am luat un X2 2018, l-am inregistrat pe UK si am reusit sa-i platesc si activez "Remote Services", deci manevra a mers.

Ce nu pot activa, insa, este CarPlay, care-mi apare ca "indisponibil pentru masina ta". Masina e fabricata in 03/2018 (din ce am inteles, dupa 11/2018 vine standard?) si optiunile (relevante) pe care le am sunt 6AK ("Servicii BMW Connected Drive"), 6NW ("Sistem wireless de incarcare telefon") si 6UN ("Navigatie").

Softul iDrive e la ultima versiune, iar display'ul este cel ingust, nu ultra-wide.

Aveti idee ce anume imi lipseste ca si optiune? Ce as putea comanda / adauga? Din pacate, masina este in leasing operational, asa ca va trebui sa trec prin Automobile Bavaria, doar ca nu stiu ce sa le cer (si raspunsul lor este "poate pe viitor").

Multumesc anticipat!
0

#553 User is offline   raduron10 

• Senior

Posted 06 April 2019 - 20:24

View Postrazvan_b, on 03 April 2019 - 11:10, said:

Salutare tuturor!

Tocmai am luat un X2 2018, l-am inregistrat pe UK si am reusit sa-i platesc si activez "Remote Services", deci manevra a mers.

Ce nu pot activa, insa, este CarPlay, care-mi apare ca "indisponibil pentru masina ta". Masina e fabricata in 03/2018 (din ce am inteles, dupa 11/2018 vine standard?) si optiunile (relevante) pe care le am sunt 6AK ("Servicii BMW Connected Drive"), 6NW ("Sistem wireless de incarcare telefon") si 6UN ("Navigatie").

Softul iDrive e la ultima versiune, iar display'ul este cel ingust, nu ultra-wide.

Aveti idee ce anume imi lipseste ca si optiune? Ce as putea comanda / adauga? Din pacate, masina este in leasing operational, asa ca va trebui sa trec prin Automobile Bavaria, doar ca nu stiu ce sa le cer (si raspunsul lor este "poate pe viitor").

Multumesc anticipat!

Salut,
Daca nu ai posibilitatea sa cumperi din store singura varianta e sa adaugi o antena WI-FI, pe care probabil nu ai si pe cineva priceput sa iti adauge optiunea prin codare plus cod FSC cu licenta pe viata, asta fiind o varianta neoficiala, orice update ulterior facut la reprezentanta va anula functionalitatea carplay
Parerea mea nu prea pierzi nimic, eu mi-am activat 1 luna pentru 1 euro sa vad cum e si sincer nu ma prea impresioneaza cu nimic, singurul mare plus e functionalitatea pentru Spotify, mult mai bine implementat decat in Idrive.
0

#554 User is online   neo_andersson 

• Pasionat

Posted 07 April 2019 - 09:23

View Postraduron10, on 06 April 2019 - 20:24, said:

Salut,
Daca nu ai posibilitatea sa cumperi din store singura varianta e sa adaugi o antena WI-FI, pe care probabil nu ai si pe cineva priceput sa iti adauge optiunea prin codare plus cod FSC cu licenta pe viata, asta fiind o varianta neoficiala, orice update ulterior facut la reprezentanta va anula functionalitatea carplay
Parerea mea nu prea pierzi nimic, eu mi-am activat 1 luna pentru 1 euro sa vad cum e si sincer nu ma prea impresioneaza cu nimic, singurul mare plus e functionalitatea pentru Spotify, mult mai bine implementat decat in Idrive.

Cu mentiunea ca se poate comanda FSC pt Carplay oficial si nu se "anuleaza functionalitatea carplay" niciodata, codul FSC fiind prezent in ASAP.

PS: codurile FSC fake nu mai merg pe ilevel 18-11-5xx sau mai mare, deci adio Carplay "neoficial".
0

#555 User is offline   raduron10 

• Senior

Posted 07 April 2019 - 09:50

View Postneo_andersson, on 07 April 2019 - 09:23, said:

Cu mentiunea ca se poate comanda FSC pt Carplay oficial si nu se "anuleaza functionalitatea carplay" niciodata, codul FSC fiind prezent in ASAP.

PS: codurile FSC fake nu mai merg pe ilevel 18-11-5xx sau mai mare, deci adio Carplay "neoficial".

E bine de stiut, tu esti expert in materie :thumbsup:
Dar totusi nu inteleg ceva, BMW vinde oficial FSC pentru Carplay?
0

#556 User is online   neo_andersson 

• Pasionat

Posted 07 April 2019 - 10:08

View Postraduron10, on 07 April 2019 - 09:50, said:

E bine de stiut, tu esti expert in materie :thumbsup:
Dar totusi nu inteleg ceva, BMW vinde oficial FSC pentru Carplay?

Da, de aproximativ o luna doar ca e mai scump decat daca cumperi lifetime din CD Store.
1

#557 User is offline   razvan_b 

• Nou venit
  • Pip

Posted 08 April 2019 - 11:11

Multumesc pentru lamuriri :)

Aveti un cod pentru antena WiFi? Ce anume ar trebui sa cer?

Multumesc!
0

#558 User is online   neo_andersson 

• Pasionat

Posted 09 April 2019 - 07:51

View Postrazvan_b, on 08 April 2019 - 11:11, said:

Multumesc pentru lamuriri :)

Aveti un cod pentru antena WiFi? Ce anume ar trebui sa cer?

Multumesc!

61 11 9 308 571
1

#559 User is offline   razvan_b 

• Nou venit
  • Pip

Posted 09 April 2019 - 10:15

View Postneo_andersson, on 09 April 2019 - 07:51, said:

61 11 9 308 571

Super, multumesc foarte mult pentru info. Mai astept sa treaca si aprilie (asa se laudau la Bavaria Baneasa ca baga app store'ul), si daca nu si nu.. imi fac singur comanda.
0

#560 User is offline   pagan 

• Nou venit
  • Pip

Posted 15 April 2019 - 21:09

Salut ! Vreun update ceva ??

Enable features - Send detination to vehicle.... serios ??

Orice alta masina - kia, honda, ww... au deja implementat Carplay... si gratuit.

Am o seria 3 - de la sf 2017 si nimic ... asteptam si tot asteptam.
A trecut o luna si jumatate de cand am intrebat ultima data.

Vreo noutate ceva ??? Sau asteptam martie 2020?
1

Share this topic:

• 37 Pages +
  • « First
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic