Jump to content

Zilele PorĂžilor Deschise – Automobile Bavaria BĂŁneasa


Romulus

Recommended Posts

Dragi clienĂži Âşi pasionaĂži BMW,

Deschidem sezonul de toamnĂŁ cu o invitaĂžie la Zilele PorĂžilor Deschise – Automobile Bavaria BĂŁneasa, ĂŽn perioada 15 – 16 septembrie, ĂŽncepând cu ora 10.00. VĂŁ aÂşteptĂŁm cu noutĂŁĂži Âşi Oferte Speciale pentru toate modelele din stoc, valabile doar ĂŽn cele douĂŁ zile de eveniment. În plus, v-am pregĂŁtit oferte de sezon BMW Service, promoĂžii la produsele BMW Lifestyle, tombolĂŁ cu premii surprizĂŁ, catering Âşi cele mai noi modele BMW Âşi MINI.

Doar În perioada evenimentului beneficiaÞi de reduceri de pânã la 25% la modelele din stoc.

Link to comment
Share on other sites

Nu au nici macar un M in reprezentanta si daca se straduiesc sa "vanda" la fel ca cei de la ABG, e clar, nu merita mers deloc! Nu m-as deranja sa merg la astia nici cu invitatie VIP. Atitudinea lor fata de potentialii clienti e fix egala cu zero. Ei se plang ca nu vand suficient, dar si cand te duci sa cumperi, te rogi de ei sa vanda. NU, MULTUMESC!
  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu au nici macar un M in reprezentanta si daca se straduiesc sa "vanda" la fel ca cei de la ABG, e clar, nu merita mers deloc! Nu m-as deranja sa merg la astia nici cu invitatie VIP. Atitudinea lor fata de potentialii clienti e fix egala cu zero. Ei se plang ca nu vand suficient, dar si cand te duci sa cumperi, te rogi de ei sa vanda. NU, MULTUMESC!

Eu am ramas cu alta impresie, chiar mi s-au parut foarte amabili si dornici sa te ajute.

Trebui sa fii putin obisnuit cu aroganta "Vanzatorului Roman" si totul decurge perfect.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pare extrem de plictisitor și trist... nu vĂŁd posibilitate de test drive ĂŽn timpul eventului. :rolleyes:

 

 

 

Am fost eu acum 3 luni cand au organizat porti deschise la AB. Pe langa faptul ca era atat de aglomerat de gura casca care venisera doar sa manance pateurile alea obosite oferite, era imposibil sa faci drivetest.

Eu am mers pt un X1 cu nevasta-mea si cand am intrebat de drivetest, primesc raspuns halucinant, "trebuie programare in cursul saptamanii". Ii zic dom'le eu in timpul saptamanii nu am cum ca sunt dentist muncesc pana seara, la care omul spune total dezinteresat " ne pare rau, acum nu se poate, eventual sa plecati dvs intr-o zi mai devreme". :))))

Adica zau, oamenii probabil au vanzari prea mari si nu mai conteaza o masina in plus sau in minus.

Mult mai amabili si dornici sa rezolve problema mi s-au parut cei de la Proleasing.

Eu unul nu mai merg la porti deschise doar pentru ca ma urca in masinile expuse in showroom, care apropos, unele sunt inchise. :))))

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nu prea înțeleg oricum ce e diferit în "porți deschise" - eu prin genul ăsta de eveniment (cum am avut la Mercedes sau la VW și Audi) înțeleg că oamenii schimbă puțin macazul și poți face test drive rapid cu 2-3 mașini. Discuți direct oferte apoi...etc.

Porți deschise, închise aici din păcate :)

 

Edit ulterior, am un răspuns de la ei:

 

http://i65.tinypic.com/4lnmg5.jpg

Edited by deeJayOg
Link to comment
Share on other sites

Multi dintre noi nici macar nu au un tricou cu BMW Club.

Acest eveniment ar fii putut gazdui si o intalnire a colegilor de pe forum (cu putin planning mai din timp) Multe s-ar fii putut face cu putina organizare si devotament.

Edited by OPaul
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.