BMWClub: martor ulei -rosu! - BMWClub

Jump to content

• 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

martor ulei -rosu! probleme e 81 n23 Rate Topic: ***** 1 Votes

#21 User is offline   maryus1975 

• Nou venit
  • Pip
  • Group: Members

Posted 27 September 2017 - 18:25

View PostWIN60, on 27 September 2017 - 18:16, said:

Sau le pastrezi daca tot vrei sa iei masina, tu alegi!

Nope,maine merg sa vad un opel insignia
0

#22 User is offline   WIN60 

• Pasionat

Posted 27 September 2017 - 18:36

3 insigna am avut in service la reprezentanta dacia-renault cu arborele facut praf din cauza presiunei proaste de ulei care le-am reparat/schimbat motor.
Dinainte eram de parere ca sunt masini proaste, doar din ce auzisem, dupa ce am vazut niste fapte clare in fata ochilor mi-a confirmat ca e cel mai problematic model de la opel cu privire la motor.
0

#23 User is offline   maryus1975 

• Nou venit
  • Pip

Posted 27 September 2017 - 18:48

-)))cred ca ma enervez si-mi iau moped
0

#24 User is offline   Sylk 

• Nou venit
  • Pip

Posted 27 September 2017 - 18:55

Mai bine bicicleta, macar acolo aveti piste si infrastructura. Asta ne sugereaza noua conducatorii nostri prin reintroducerea timbrului de mediu, noi astia amaratii si prapaditii care nu ne permitem masini noi, sa mergem cu transportul in comun sau cu bicicleta :)) De parca daca asta era o optiune valabila nu am fi pus-o in practica deja
2

#25 User is offline   maryus1975 

• Nou venit
  • Pip

Posted 28 September 2017 - 05:25

View PostSylk, on 27 September 2017 - 18:55, said:

Mai bine bicicleta, macar acolo aveti piste si infrastructura. Asta ne sugereaza noua conducatorii nostri prin reintroducerea timbrului de mediu, noi astia amaratii si prapaditii care nu ne permitem masini noi, sa mergem cu transportul in comun sau cu bicicleta :)) De parca daca asta era o optiune valabila nu am fi pus-o in practica deja

No nu iti fa griji ca bicicleta mi-am fost cumparat demult,si tot demult mi-a fost si furata,din parcarea special amenajata inchisa si supravegheata video.si n-a raspuns nimeni,chit ca ma costa 20 euro pe luna locul de parcare
0

#26 User is offline   Sylk 

• Nou venit
  • Pip

Posted 29 September 2017 - 18:16

Imi pare rau sa aud asta, si de acum incolo va fi tot mai rau, cu gramada de musulmani acolo, am prieteni si spun ca se simte diferenta clar, chiar si in orase mai mici.
ON TOPIC, sa ne anunti la ce te hotarasti pana la urma. Poate iti face cu ochiul noua Alfa Giulia, e inca putin scumputa, dar Alfa se apropie ca feeling de un Bmw mai mult ca niciodata cu modelul asta, in sfarsit Alfa revine la RWD!
0

#27 User is offline   ovy318i 

• Fan

Posted 29 September 2017 - 18:56

nu e mare lucru de schimbat distributia la motorul asta,este in fata se desface capacul de la culbutori si baia de ulei
pe original piesele costa aproximativ 300 euro.
1

#28 User is offline   Sylk 

• Nou venit
  • Pip

Posted 29 September 2017 - 19:23

Veste buna pentru mine, desi oarecum stiam. Pe initiatorul topicului nu-l mai intereseaza, nu mai are masina. Totusi, stii cumva un pret general pentru manopera?
0

#29 User is offline   maryus1975 

• Nou venit
  • Pip

Posted 29 September 2017 - 20:53

hm,asa ..ieftin?aici,schimbarea distributiei la reprezentanta BMW costa 2700 euro,80 de euro daca vrei sa schimbi numai patina .la un service liber,cum zic ei,schimbatul distributiei cu piese OE te costa 1500.Devizul pt. reparatia motorului in cazul de fata se ridica undeva la 2850 euro,facuta bineanteles la serviceul lor.off topic:sylk,cu musulmanii e ca si cu romanii,unii sunt rai si de obicei aia fac renumele,eu am cunoscut acum vreo doi ani doi nemti get-beget, arieni de astia de-acilea care umblau cu clestele in rucsac,m-am trezit ca unul dintre ei mi-a adus acasa o bicicleta Cube de vreo 2000 de euro ca multumire ca i-am reparat laptopul,bineanteles ca i-am zis sa dispara cu ea si bine am facut,era localizata prin GPS si in aceeasi zi l-a saltat politia
0

Share this topic:

• 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro