Jump to content

Ce costuri presupune un X5 ĂŽn anul 2017?


severin31

Recommended Posts

Casco, RCA, impozit,consum, probleme mici sau mari etc.

 

Cum F30 nu e vreo mare schimbare fațĂŁ de E90, iar F10 pare lung, nu foarte spațios și la costuri nu prea departe.

Iar dacĂŁ tot e vorba sĂŁ ai probleme cu locurile de parcare, mai bine cu un X5, preferabil dupĂŁ anul 2011.

Posibil sĂŁ nu am dreptate...

Cei care vor ĂŽmpĂŁrtĂŁși experiențele personale, ar fi util sĂŁ precizeze și ce motorizare dețin și din ce an este autoturismul.

Mulțumesc anticipat!

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

nare rost sa iti mai scriu uite poti citi. "

Nu stiu de ce primesc minusuri dar nah poate isi schimba parerea acele persoane.

 

The Winner Is …

2017 Porsche Cayenne (Details Below)

 

The 2017 BMW X5 and 2017 Porsche Cayenne are two of the best midsize luxury SUVs money can buy.

 

Both are superior performers on the road, but the Cayenne is more powerful and agile than the sporty X5. The X5 has an edge over the Cayenne at the pump and in the cargo hold, while the Cayenne boasts slightly higher reliability ratings. However, critics rave about the Cayenne and the X5’s overall package just doesn’t measure up to what the Cayenne offers.

Edited by bmwantony13
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

X5 3.0d 2014

 

Impozit 2200 RON

RCA 1100 RON

CASCO 2000 EUR

Consum mediu 8.5%

 

Nicio problema pana acum.

 

Sigur e mediu consumul ala?

Eu atata scot mediu la passat 2017 150 cp cu 5000 km la bord...

 

x5 cu 6 turbine e doar marketing sa cumpere curiozitatea ... dar daca vrei atatia cai putere revin cumperi benzinar ca te tine buzunarul ... e vorbeam de fiabilitate si zi de zi cat stai in el ... e peste el uitate si pe youtube unde vrei toti zic la fel...

Da mai, de asta intreaba de casco si rca, ca il tine buzunarul sa ia cayenne turbo...

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

FelicitĂŁri pentru primul rĂŁspuns la obiect!!

 

Doar 2000 euro Casco? Probabil e cu francizĂŁ. La ce companie?

 

Asirom fara franciza.

 

Sigur e mediu consumul ala?

Eu atata scot mediu la passat 2017 150 cp cu 5000 km la bord...

 

Da, e mediu, calculat la pompa, pe spritmonitor.

 

Cui ii pasa de passat-ul tau?

  • Like 9
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

Da, e mediu, calculat la pompa, pe spritmonitor.

 

Cui ii pasa de passat-ul tau?

Am si x5 modelul anterior care sub 10 nu scade niciodata, de asta am spus ca eu nu scot mediu 8,5 nici cu passat care e mai joasa si mai usoara.

Parca vad ca vine initiatorul si intreaba de ce ii consuma masina mult...

 

 

 

Initiator: mai bine spui ce buget ai. Vad ca unii iti fecomanda velar (lansat 2017) si macam...

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am si x5 modelul anterior care sub 10 nu scade niciodata, de asta am spus ca eu nu scot mediu 8,5 nici cu passat care e mai joasa si mai usoara.

Parca vad ca vine initiatorul si intreaba de ce ii consuma masina mult...

 

 

 

Initiator: mai bine spui ce buget ai. Vad ca unii iti fecomanda velar (lansat 2017) si macam...

 

 

vezi daca folosesti toti cp ... nu iti iasa consumul.

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.