Jump to content

Ce costuri presupune un X5 ĂŽn anul 2017?


severin31

Recommended Posts

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-x-x5-ID7GpfZF.html#f2676693e4

 

Se aude muzica la fel ca in baie in ea cred dar in rest este interesanta.

O vĂŁzusem, ĂŽnsĂŁ nu are led-uri și altele.

Ăi notez nr și voi discuta cu el. Aș putea face pariu de acum cĂŁ nu e din 2015 și cĂŁ voi descoperi chestii interesante conform VIN-ului.

 

M-am uitat de bilete de avion pentru sfârșitul lunii. E ceva cam complicat sĂŁ și ajungi ĂŽn localitĂŁțile pe unde sunt F15, sĂŁ te ĂŽntorci, chiar descurajant, nu imposibil.

Link to comment
Share on other sites

uite ce zice el

 

 

 

deci il intereseaza sub 100 de mii...

Esti avocatul lui? Lasa-l pe el sa se uite si sa isi faca ce idee vrea el . Eu i-am aratat-o ca sincer ieri am vorbit si am vrut sa dau masina mea si diferenta pe x5 asta fiindca mi-a placut mult dar...Deja sta in garaj un f10 ca eu nu sunt in Romania ce rost are sa stea un x5 si sa se devalorizeze...

  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

astea fara VIN afisat de ce ar trebui luate in considerare. Orice vanzator serios, si care vrea sa para serios, pune VINu acolo.....

De ce? Eu nu m-am uitat dupa asa ceva cand am luat masina ca nu ma intereseaza. Este strict parerea ta asta. Daca vrei vin suni vb frumos explici de ce vrei si poate ti-l da.

 

Severine iar te contrazici? mai sus ai spus ca preferi din de cu 100 000 km cheala...acu te plangi ca nu are led...cine sa te mai inteleaga. Tu ori te amuzi pe seama noastra?

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Când am avut mașina la vânzare, aveam VIN-ul afișat, nu suna nimeni, ulterior l-am scos și tot nu sunau, prețul era prea mare.

Când am vândut-o la preț micșorat și fĂŁrĂŁ VIN afișat, ĂŽn ultimele 2 zile dinainte de vânzare, am avut vreo 6-7 interesați și niciunul nu a ĂŽntrebat de el, la fel și cel care a și achiziționat-o.

 

Sub 100.000 și chealĂŁ, an 2014 din Germania.

DacĂŁ e la noi, facem ifose și pretindem, nu? Cam așa pun problema.

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Am ajuns la concluzia (poate aiurea pentru unii), cĂŁ peste 2-3 ani aș pierde mai puțin la revânzarea unui X5 cumpĂŁrat SH decât la un RAV 4, M Outlander PHEV sau altĂŁ marcĂŁ (care nu m-ar ĂŽncânta precum un F15), achiziționatĂŁ de nouĂŁ, mai puțin popularĂŁ și cu mai puțini doritori peste ani de zile.

Și X5-ul sigur l-aș vinde, cĂŁ sunt acum și vor fi și peste 10 ani clienți dispuși, pe când pentru o alta?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

eu cred ca daca iti iei masina noua, sau cel putin eu asa as face, ar trebui sa o tii minimum 5 ani. Bine asta daca nu esti ca alti colegi de pe aici care fac cate 80 de mii de km pe an...

iar pretul de revanzare ar fi intr-adevar mai mic, dar tu te-ai fi folosit de masina aia aproape de maximum.

 

asta asa e, cu un bmw tot timpul vei gasi pe cineva dispus sa iti cumpere tie masina chiar daca are peste 150-200 de mii, ca deh, vrea bmw

Link to comment
Share on other sites

Nu mai iei nimic pe mĂŁrcile enumerate, pe lângĂŁ faptul cĂŁ garanția e și ea pe nr de km sau ani, care ajunge la limitĂŁ primul.

5 ani și 30.000 gaurĂŁ e ceva de neconceput.

Sunt prea mulți, 5 ani, pentru o mașinĂŁ ĂŽn deceniul ĂŽn care trĂŁim și ne bate Tesla la poartĂŁ.

 

 

E interesantĂŁ respectiva mașinĂŁ, ĂŽnsĂŁ caut piele integralĂŁ din motive de aspect și ĂŽntreținere.

Link to comment
Share on other sites

Am ajuns la concluzia (poate aiurea pentru unii), cĂŁ peste 2-3 ani aĂ⢠pierde mai puĂâşin la revânzarea unui X5 cumpĂŁrat SH decât la un RAV 4, M Outlander PHEV sau altĂŁ marcĂŁ (care nu m-ar ĂŽncânta precum un F15), achiziĂâşionatĂŁ de nouĂŁ, mai puĂâşin popularĂŁ Ăâ˘i cu mai puĂâşini doritori peste ani de zile.

ĂËi X5-ul sigur l-aĂ⢠vinde, cĂŁ sunt acum Ăâ˘i vor fi Ăâ˘i peste 10 ani clienĂâşi dispuĂâ˘i, pe când pentru o alta?

Cam mult ti-a trebuit sa iti dai seama ca un sh(aici ma refer la ani din care cauti tu X5) ce are emblema cu elice se devalorizeaza mai greu decat masinile noi enumerate de tine, oricum timp pana de sarbatori mai ai sa cauti, zic asa sa iti faci un cadou de sarbatori

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

cred ca exagerezi. Ai zis ca faci drumuri in afara, eu ma gandeam la 25-35 de mii pe an, deci in 5 ani, faci 120-150 de mii.

Si nu cred ca ne bate tesla la poarta (cel putin nu in urmatorii 5-8 ani ca solutie cu adevarat utila si practica), mi se pare ca pierzi foarte multi bani daca cumperi o masina de 40-50 de mii sa o tii ani...

 

pe mobile.de vad destule oferta (nu stiu de garantie) dar niciuna asa de buna ca ultima din galati, aia cafenie, nu stiu ce castiga cel care o vinde, daca nu are serioase bube....

 

le: legat de garantie, cred ca la masinile noi (cel putin la majoritatea) se dau 3-5 ani, si 100.000km (mai rar 150.000)

deci dupa primii 3 ani, vei avea o masina la care cunosti istoricul de la 0km, si de care ai avut grija tu, si nu cred ca ai de ce sa iti faci probleme ca nu va duce pana la cei 5 ani... zic si eu

 

edit2: apropo, poti face un leasing, sau ceva, si dupa 2 ani o dai, si iei alta la leasing. Cam asa fac americanii (aia mai rasariti)

Edited by andreisaioc
Link to comment
Share on other sites

La hibride bateriile au 3 ani garanție, cel puțin la cele menționate de mine.

Oamenii sunt diferiți, unii cumpără o mașină și o țin 10 ani, alții le schimbă după 6 luni, un an, doi. În mod sigur nu fac parte din categoria care nu se plictisește 2-3 ani de un autoturism.

 

La cea din Galați și alte oferte bune, schema e simplă, le cumpără la net, le trec de pe firmă pe pers fizică, vânzând-o mătușii, unchiului etc. sau le cumpără de pe multitudinea de site-uri de licitații.

Dacă suni și le spui că vrei să faci plata prin bancă, să vezi ce sar ca arși.

 

În Craiova este prima Tesla adusă în România, second. Săptămâna aceasta am aflat acest lucru inedit.

Vizual, știu cel puțin 4 electrice aici.

Dacă ar fi reprezentanță Tesla în România, n-aș sta pe gânduri, cum nici alți mulți n-ar face-o.

Edited by severin31
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

nu e vorba ca te plictisesti. Mi se pare ca bugetul tau este cam mic pentru cineva care schimba o masina la cel mult 2-3 ani (bmw). Iar cand faci asta, ar trebui sa te duci la sigur (cel putin in zona asta de pret) , si sa iei de la dealer , noua sau rulata putin (in orice caz cu garantie). Oricum eu zic sa mergi la sigur, mi se pare ca f15 arata bine chiar daca nu are pachet M (cu conditia sa ii pui jantele alea de 20 inch)

 

evident ca faci prin banca, ce om serios, care are bani de o masina de 40 de mii, se duce cu borseta la el sa plateasca cash..

 

Eu vad aproape saptamanal cate o tesla aici in bucuresti. Plus ca am vazut SH si pe autovit. Dar mi se pare ca nu avem noi infrastructura inca pentru asa ceva. Si asta cu statul cu orele sa o incarci ma omoara.

Similar cu f15, este tesla model x care sub 100 de mii nu e, asa ca inca nu suntem acolo inca cu astea electrice.

Edited by andreisaioc
Link to comment
Share on other sites

VIN-ul cele maronii (cam ca situația ei) din Galați: WBAKS410300H56172

Mașina este din Italia, anul 2014, nu 2015 ca ĂŽn anunț, și nu acceptĂŁ decât plata cash. SĂŁnĂŁtate!

 

M-am hotĂŁrât sĂŁ o achiziționez prin MHS Motors, astfel am o certitudine cu privire la ceea ce primesc ĂŽn schimbul banilor și o garanție de somn liniștit (garanție 2 ani).

  • Like 6
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Vreau sa zic ca pe f10 sau pe g30 nu exista faruri cu bec normal si nici triple cu bec ca la dacie sa iti zic mai pe romaneste asa. la a6 , a4 si a5 fabricatie 2017 au atat triple cat si faruri pe bec ca la DACIE !

Spuneam ca in uk majoritatea haudi doi lei au faruri si triple pe bec ca la DACIE !!!!!

 

 

Dar ar fi bine oricum , sa nu mai incluzi seria 3 si a4 cand compari aceste marci.a4 si seria 3 sunt si au fost mereu niste masini mediocre deci nu emblema acestor marci.

Sa ai bec normal nici macar halogen pe far la audi a6 asta spune tot despre acea marca de doi lei .

 

 

Acum am gasit acest post a lui Alin. Omul chiar delireaza. daca pana acum ma gandeam cu parere de rau ca lumea sare pe el si il ia in suturi, acum chiar sunt de parere ca primeste prea putin pentru aberatiile pe care le scoate pe gura.

nu stiu la ce becuri de dacie se refera el, sttiu ca A4, A5 si A6 au in standard faruri cu xenon si cu posibilitatea de upgrade la led sau matrix led. pe spate, din cate stiu eu, atat A4, A5 cat si A6 au full led.

totusi, eu la G30, am faruri led si semnalizatoare fata cu bec ca la dacie, daca tot aducea vorba stimabilul Alin

Edited by edit
  • Like 9
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.