Jump to content

Interfata/modul BT


Marian Valentin

Recommended Posts

Salut

Am un e39 din 2003 echipat cu navigatie mare dar nu mi functioneaza modulul de sunet BM54 (parca asa se numeste). Zilele astea m am gandim sa mi cumpar un modul BT de la dezmembrari dar intre timp am gasit pe emag si interfata DENSION usb, bt, ipod si iphone.

Intrebarea care ma framanta este daca functioneaza modulul BT sau interfata DENSION car kit fara modulul BM54. Momentan, fara BM54, imi functioneaza doar partea dreapta a navigatie, adica tv, gps si ce mai am pe acolo dar nu mi functioneaza deloc cd playerul si radioul (butoanele din partea stanga a displayului navigatie.

 

P.s. cand iau gropile din asfalt isi mai revine modulul bm54 si am muzica dar nu dureaza mult din cauza acelorlasi gropi.

Link to comment
Share on other sites

Salut

...am gasit pe emag si interfata DENSION usb, bt, ipod si iphone.

Intrebarea care ma framanta este daca functioneaza modulul BT sau interfata DENSION car kit fara modulul BM54

 

P.s. cand iau gropile din asfalt isi mai revine modulul bm54 si am muzica dar nu dureaza mult din cauza acelorlasi gropi.

 

Salut,

Fara BM54 nu va functiona nici modulul BT original nici interfata.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Modul Dension am eu si iti pot confirma ca poti folosi in continuare interfaĂâşa BT originala, deoarece ai un switch pe interfaĂâşa care te lasa sa alegi ce BT sa foloseĂâ˘ti, cel original sau cel al unitĂŁĂâşii.

 

eu nu am nici modul BT original si nici interfata DENSION. Voiam sa stiu daca unu dn astea doua functioneaza fara modul BM45. Al meu pare ca a cedat de la calitatea drumului (numa un dâmb ºi o groapã).

Ma gandesc acum ce sa aleg: repar 300 ron, cumpar second 500 ron sau cumpar nou 1300 ron? se pare ca nu am garantie nici dupa reparatie si nici de la o piesa second. de una noua nu mi permit momentan.

Link to comment
Share on other sites

Care este diferenta dintre un Dension si un un adaptor pe BT care se leaga la Aux?

Eu folosesc asa ceva si este foarte ok.

https://www.amazon.ca/Anker-SoundSync-Bluetooth-Streaming-Multi-Point/dp/B0176G5TRO

 

Singurul lucru naspa este ca trebuie sa fiu pe modul Aux ca sa pot vorbi la telefon.

eu nu am nici unu din astea doua si nici port usb.

in concluzie nu pot inlocui modulul BM54 defect cu nimic altceva pentru muzica/radio/telefon

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.