Jump to content

Ciupituri pietricele


Bogdaan

Recommended Posts

Si eu cred ca e singura solutie. Restul sunt doar amagire cu apa rece.

Am incercat si varianta cu pastratul distantei...dar tot au aparut.

Prea urat acel prezervativ ca si la T5,ar trebuii purtat tot timpul la ce drumuri minunate avem.

Varianta cu folia, m-am gandit dar putin costisitoare 700€ (capota fata,bara fata,aripi fata si la portbagaj). Am crezut ca nu o sa ajung la folie...dar se pare ca asta ii singura varianta sa iti protejezi 🚘 😢

Edited by Bogdaan
Link to comment
Share on other sites

Prețul de dumping este un pret f mic, mult sub prețul pieței.

Cei din Sibiu poate infoliaza cu foițĂŁ de aur.

Parerea mea e ca nici cu vospitul nu e o solutie...nu iese intotdeauna la culoare, calitate mai slabĂŁ fațĂŁ de vopseaua de fabrica, la revanzare se trezesc suspiciuni etc.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Si eu am aceasta problema, de mult ma tot gandesc cum sa o protejez de ââŹĹiarnaââŹÂ cred ca folia e singura varianta ok, protectia ceramica nu cred ca e ok pentru pietricele, desi imi place cum arata vopseaua dupa aplicarea ceramica, la mine a fost vopsita recent aproape toata masina, tot asa din cauza pietricelelor, usilor deschise in parcare etc, nici un element nu a fost indoit, lucrarea a fost facuta destul de profi, si imi e frica de cum o sa arate in primavara, de aceea ma gandeam la o varianta de protectie dar parca nu as da 1000 de euro pentru o folie care nu sunt sigur ca nu se matuieste de la pietricele sau de la ââŹĹspuma activaââŹÂ care cine stie ce solutii puternice baga tocmai sa nu zici ca nu e ok spalata pe urma, orice pareri sunt bine venite :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Si eu am aceasta problema, de mult ma tot gandesc cum sa o protejez de ââŹĹiarnaââŹÂ cred ca folia e singura varianta ok, protectia ceramica nu cred ca e ok pentru pietricele, desi imi place cum arata vopseaua dupa aplicarea ceramica, la mine a fost vopsita recent aproape toata masina, tot asa din cauza pietricelelor, usilor deschise in parcare etc, nici un element nu a fost indoit, lucrarea a fost facuta destul de profi, si imi e frica de cum o sa arate in primavara, de aceea ma gandeam la o varianta de protectie dar parca nu as da 1000 de euro pentru o folie care nu sunt sigur ca nu se matuieste de la pietricele sau de la ââŹĹspuma activaââŹÂ care cine stie ce solutii puternice baga tocmai sa nu zici ca nu e ok spalata pe urma, orice pareri sunt bine venite :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Asta-i singura varianta cu folia :-| acuma am sa vad pana la anul ce am sa fac, poate am sa incerc ai kit-ul din reprezentanta sa vad cum se descurca

Edited by Bogdaan
Link to comment
Share on other sites

M-am gandit sa imi comand eu folia si sa incerc sa o montez, numai ca stau foarte prost cu timpul, si e destul de scumpa in cazul in care nu iese bine, practic sunt bani aruncati, pastrez distanta de cel din fata dar de multe ori vine din sens opus un utilaj ce imprastie antiderapant si iti ciuruieste toata masina :))

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Este cineva care si-a montat el folia? Daca da se monteaza greu?, inafara de faptul ca trebuie decontaminata vopseaua si tot procesul acela de curatare si decontaminare

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

M-am gandit sa imi comand eu folia si sa incerc sa o montez, numai ca stau foarte prost cu timpul, si e destul de scumpa in cazul in care nu iese bine, practic sunt bani aruncati, pastrez distanta de cel din fata dar de multe ori vine din sens opus un utilaj ce imprastie antiderapant si iti ciuruieste toata masina :))

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Este cineva care si-a montat el folia? Daca da se monteaza greu?, inafara de faptul ca trebuie decontaminata vopseaua si tot procesul acela de curatare si decontaminare

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

N-ai intrebat la masterfol cat costa?

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca mai bine ii lasi pe cei care se ocupa toata ziua cu montatul.

Sunt de acord cu tine, asa as face, problema ce am deschis-o eu este daca folia ce o montezi la un atelier specializat nu se matuieste intr-un timp relativ scurt, si sa arate urat incat sa fii nevoit sa o dai jos, plus ca e si destul de scumpa, cam cat un vopsit, bine ca ei merg pe ideea ca vopseaua originala e cea mai buna, asta asa e

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

La masterfol am pus folie protectie pe faruri, a costat 280 de lei

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Iti ofera garantie 5-7 ani, un coleg de pe alt forum imi spunea "Aprox 300 de euro cu absolut tot

Bara fata completa

Faruri

1/3 capota

1/2 aripi laterale

Oglinzi

Praguri zona atac pietre

Bara spate zona ĂŽncĂŁrcare bagaje "

La mine in oras (Satu Mare) am gasit pe cineva care pune folie si mi-a cerut 100€ mp+ manopera sau cei din Sibiu care 700€.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.